Özge Özpirinçci Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Özge Özpirinçci Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Televizyon dizilerinin vefakar annesi olarak bilinen Özge Özpirinçci kimdir ve oyunculuk eğitimini nerede almıştır. Başarılı yapımlarda adından söz ettiren karakterlerle bilinen Özpirinçci, aslen nerelidir, nerede doğmuştur, kaç yaşındadır ve özel hayatı hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.


Özge Özpirinçci Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş ve hayatını İstanbul’da sürdürmüştür. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da ve lise eğitimini belirli bir dönem Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdüren ve sonrasında Sabancı Üniversitesi yönetim bilimlerinden mezun olan Özpirinçci, birçok farklı yapımda rol alarak genç yaşta oyunculuğa başlamıştır. Şirin bir yüze sahip olması ve sempatik tavırları ile birlikte beğenilen bir oyuncu olan Özpirinçci için İstanbullu olduğu belirtilmektedir. İlk defa televizyon yapımlarında 2007 yılında yayınlanan Cesaretin Var Mı Aşka dizisinde Ebru rolüyle kamera karşısına geçen Özge Özpirinçci nerelidir konusunda da İstanbul cevabı verilebilir.

Oyuncu, 2008 yılında Kavak Yelleri dizisinde Ada karakteri ile oyunculuğa devam etmiştir. Ünlü oyuncunun televizyon kariyerinde en çok tanınmasını sağlayan ve kendisini ön plana çıkaran yapım 2009-2010 yıllarında Show TV kanalında yayınlanmış olan Melekler Korusun dizisi olmuştur. Bu dizide Hümeyra, Selin Şekerci ve Rojda Demirer gibi ünlü oyuncular ile kamera karşısına geçen Özpirinçci, oynadığı İpek karakteri ile bir öğrenci, anne ve genç bir kız olarak ilgi çekici bir oyunculuk sergilemiştir. Bu dizi sayesinde büyük bir beğeni kazanan oyuncu daha sonraki yıllarda birçok farklı televizyon yapımı, sinema yapımı ve reklam çalışmalarında bulunmuştur.


Özge Özpirinçci’nin Başarılı Oyunculuk Kariyeri

2010 yılı itibariyle Melekler Korusun dizisinde büyük bir başarı yakalamış olan ve bu dizi ile kariyerini sürdüren Özge Özpirinçci, 2010 yılında yine Deli Saraylı adlı dizide Dilruba karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Dizide Çetin Tekindor ve Perran Kutman gibi ünlü oyuncular ile beraber oynamıştır. 2011-2012 yıllarında bir televizyon uyarlaması olan Al Yazmalım dizisinde Seçkin Özdemir ve Barış Falay ile kamera karşısına geçmiş ve dizide başrol Asiye karakteri ile rol almıştır. Televizyon yapımlarında 2012 yılında Ağır Roman Yeni Dünya, 2013 yılında Tatar Ramazan dizisi ile oyunculuğa devam eden Özpirinçci, 2014 yılında Aramızda Kalsın dizisinde Görkem karakterini canlandırmıştır.

Yine popüler bir şekilde başrol oyunculuğu ile ön plana çıktığı dizilerden biri olan Aşk Yeniden dizisi 2015-2016 yılları arasında Fox TV de yayınlanmış ve bu dizide Zeynep Taşkın Şekercizade karakterine can vermiştir. Dizide Orhan Alkaya ve Tamer Levent gibi karakterler ile birlikte rol almış Buğra Gülsoy ile başrolü paylaşmıştır. Anne rolünü üstlendiği bu diziden sonra yine yalnız ve gururlu bir anne rolü ile kamera karşısına geçmiş ve şu an yayınlanmaya devam eden Kadın dizisinde Bahar Çeşmeli rolüyle büyük beğeni toplamayı başarmıştır.


Özge Özpirinçci’nin Sinema Ve Başarı Öyküleri

Televizyon yapımları kadar sinema yapımlarında da önemli bir noktada bulunan Özpirinçci, 2010 yılında ilk defa sinemada yer almış ve Zülfü Livaneli’nin Veda filminde Fikriye karakterini canlandırmıştır. 2011 yılında meşhur Anadolu Kartalları filminde Üsteğmen rolü ile yer almış ve sonra 2012 yılında Kayıp filminde, Karışık Kaset ve Acı Tatlı Ekşi gibi sinema filmlerinde de yer almıştır.

Reklam yapımlarında da yer alan Özge Özpirinçci kaç yaşındadır sorusu için 2018 yılı itibariyle 32 yaşında olduğu belirtilebilir. Bir dönem Engin Altan Düzyatan ile nişanlanmış ve daha sonra ayrılmış olan oyuncu şu an Buğra Yamantürk ile uzun soluklu bir ilişki sürdürmektedir. Ünlü oyuncu farklı noktalarda en iyi kadın oyuncu ödüllerine layık görülmüştür.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*