Özge Ulusoy Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Özge Ulusoy Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Magazin camiasının tanınmış isimlerinden Özge Ulusoy, sık sık gündeme gelmekte, ekranlarda ve sosyal medyada yer almaktadır. Sonrasında da Özge Ulusoy kimdir, Özge Ulusoy nerelidir, Özge Ulusoy kaç yaşındadır gibi soruların cevapları merak edilmektedir. Son dönemde bazı siyasi isimlerle çıkan söylentiler, Özge Ulusoy’u yeniden gündeme getirmiş, pek çok kişi internette Özge Ulusoy hakkında araştırmalar yapmıştır. Bu yazımızda bütün bu merak edilen cevaplara yer veriyoruz.


Özge Ulusoy Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Özge Ulusoy, İzmirli bir ailenin çocuğudur ve 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü yer hasebiyle Ankaralı ünlülerden birisidir. Özge Ulusoy’un annesi Armağan Ulusoy Ankara’da ilçe belediye başkanlığı görevi yapmış, babası Haydar Ulusoy emekli askeri hâkim, ablası da Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyesidir.  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünü kazanmış ve ortaokul, lise eğitimine orada devam etmiştir.

Üniversite eğitiminin ilk iki senesini de aynı okulda devam eden Ulusoy, üçüncü sınıfta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarına geçmiş ve Klasik Bale bölümünü bitirerek üniversiteden mezun olmuştur. 2005 yılında profesyonel mankenlik yaparken Yedi Tepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi bölümünde yeniden öğrenciliğe başlamış ve 2007 yılında buradan mezun olmuştur.


Özge Ulusoy’un Modellik ve Oyunculuk Kariyeri

Özge Ulusoy, 2001 yılında Elite Model Look adlı güzellik yarışmasına katılmış ve burada üçüncü olmuştur. 2003 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında ikinci olmuş ve ünlenmiştir. Bu yarışmanın ardından dünyanın en prestijli güzellik yarışmalarından birisi olan Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması)’de Türkiye’yi temsil etmiştir. Aynı yıllarda modellik hayatı başlamış ve ilk olarak Cengiz Abazoğlu’nun defilesinde yer almıştır. Daha sonra da pek çok ünlü modacıyla birlikte çalışmıştır.

Oyunculuk kariyerine de devam eden Özge Ulusoy, 2006 yılında ve 2008 yılında Kanal D’de yayınlanan Arka Sokaklar adlı dizide Yeliz Öğretmen karakterini canlandırmış, 2007 yılında Fox TV’de yayınlanan Senin Uğruna adlı dizide ise Rafet El Roman’la birlikte başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. 2010 yılında Star TV’de yayınlanan Ateşe Yürümek isimli dizide rol almış, 2011 yılında da ilk sinema filmi deneyimine imza atmıştır. Kutsal Damacana: Dracoola isimli filmde başrol oynamış, Ersin Korkut, Şahin Irmak gibi oyuncularla birlikte görev yapmıştır.

Özge Ulusoy, Badem adlı rock grubunun Kalpsiz, Sen Ağlama, Yorgunum, Geceyedir Küsmelerim kliplerinde de rol almıştır. 2 Nisan 2011 – 6 Haziran 2011 tarihleri arasında ise Show TV’de yayınlanan Survivor adlı yarışma programında yer almış, bu süre zarfında Dominik Cumhuriyeti’nde bulunmuş, Ünlüler ve Gönüllüler’den oluşan takımda ünlüler grubunda yer alarak yarışmayı 5. Sırada tamamlamıştır. Bu yarışmadan dönüşünde Bugün Ne Giysem adlı moda programında Uğurlu Oda’yı yönetmiş, bir süre sonra da jüri olarak yarışmaya devam etmiştir.

Özge Ulusoy, 2011 yazında Yok Böyle Dans adlı yarışmaya katılmış ve Ocak 2012’de yapılan yarışmanın finalinde birinci olmuştur. 2012 yılında Türk’ün Uzayla İmtihanı adlı dizide rol almış, 2013 yılında da romantik komedi türündeki Bekarlığa Veda: 2 adlı sinema filminde oynamıştır.


Özge Ulusoy’un Evlilikleri

Özge Ulusoy, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile bir gün süren olaylı bir evlilik yaşamış ve uzun süre magazin olmuştur. Daha sonra da yıllarca İlker İnanoğlu ile beraber olmuş, bu birliktelik de uzun süre konuşulmuştur. Halen modellik ve oyunculuk kariyerine devam eden Özge Ulusoy, çeşitli projelerin içinde bulunmakta, magazin dünyasının hakkında en çok konuşulan isimlerinden birisi olmayı sürdürmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*