Pınar Altuğ Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Pınar Altuğ Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Uzun yıllardır devam etmekte olan Çocuklar Duymasın isimli dizinin sevilen yüzü Pınar Altuğ kimdir? Pınar Altuğ nerelidir? Pınar Altuğ’nun kariyeri nasıl ilerlemiştir? Pınar Altuğ kaç yaşındadır? gibi detaylı soruların cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.


Pınar Altuğ Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Günümüzün en başarılı oyuncularından biri olarak bilinen Pınar Altuğ Atacan aynı zamanda iyi bir sunucu ve güzel bir manken olarak da tanınmaktadır. Bu yazımızda birçok insanın sevgisini kazanan bu güzel oyuncu hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağız. Pınar Altuğ Atacan kimdir? Hayatındaki gelişmeler ve yaşam süreci nasıl ilerlemiştir gibi daha pek çok soruya bu yazımızda aradığınız yanıtları bulabilirsiniz. Yine insanların en çok merak ettiği konular arasında ise Pınar Altuğ Atacan kaç yaşındadır? Gibi sorular yer almaktadır.

Bu başarılı ve güzel oyuncu hakkında şunu belirtmemiz gerekir ki kendisi 1974 senesinin 2 Eylül günü İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Pınar Altuğ Atacan nerelidir? Gibi sorularda bu güzel oyuncunun sevenlerinin öğrenmek istediği bilgiler arasında bulunmaktadır. Kendisinin kayıtlarda İstanbullu olduğu görülmektedir. Ve yine bu şehre bağlı Beyoğlu semtinde dünyaya gözlerini açmıştır. Pınar Altuğ Atacan henüz daha küçük yaşında iken birtakım yaşam zorlukları ile karşılaşmıştı. Çünkü daha 6 yaşlarındayken annesi ve babası bazı anlaşmazlıklar nedeniyle yollarını ayırmak zorunda kalmıştı.

İlerleyen yaşlarında ise İstanbul’un eski ve en köklü okullarından biri olan Saint Benoît Fransız Lisesi’nde lise öğrenimini tamamlamıştır. Tam da bu dönemlerde kendisinin yüzünün tanınmaya başladığını söyleyebiliriz. Çünkü lise öğrenimi sıralarında mankenliğe adımını da bu dönemde atmıştır. Bu konuda kendisine Neşe Erberk’in büyük yardımı ve katkıları olmuştur. Ancak bu yıllarda yine zor bir olayla karşılaşmış ve 17 yaşlarındayken babasını kaybetmiştir. Daha sonra yetişkin olduğunda 1997’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine bağlı işletme bölümünü kazanmış ancak bu eğitimini yarıda bırakmıştır.

Mankenliğe başlaması onun yaşamında bazı olumlu geri dönüşler sağlamıştır. Çünkü 1994 yılında katılmış olduğu Miss Turkey güzellik yarışmasında Türkiye güzeli seçilmiştir. Daha sonra ise yaşamında eğitim hayatından çok bu alandaki kariyerinin gelişimine önem vermiştir. Belki de bu kendisi için yaptığı en doğru seçimlerden biri olmuştur. Çünkü takip eden yılda sunuculuk alanında kariyerine başlamıştır. Bu dönemler, güzellik yarışmasındaki başarısının da etkisiyle televizyon alanında birçok teklif ve iş projeleri aldığı parlak zamanlarından biriydi. Ancak onu Türkiye olarak tanımamızı sağlayan çalışma ise 2002 yılındaki Meltem karakteriyle Çocuklar Duymasın dizisi olmuştu.


Pınar Altuğ Atacan’ın Başarılı Mesleki Kariyeri

Oyunculuk dünyasına adım attıktan sonra birçok başarılı projede rol alma fırsatı buldu. İlk oyunculuk deneyimini ise 1999 yılındaki Kurt Kapanı dizisiyle gerçekleştirdi. Daha sonrasında yine dizilerle başarılı kariyerine devam etti. Bunlar arasında;

 • Omuz Omuza,
 • Aile Reisi,
 • Deli Dolu,
 • Davetsiz Misafir ve
 • İlk Aşkım gibi bazı güzel dizi projeleri de yer alıyor. 2016 yılındaki Pamuk Prenses filmi de yakın rol arkadaşı Tamer Karadağlı ile birlikte oynadığı filmlerden biridir.

Pınar Altuğ Atacan’ın aynı zamanda iyi bir sunucu olduğundan da bahsetmiştik. Türkiye güzeli seçildiği yıllarda birtakım magazin programları da sunmuştur. Yine sunuculuk yaptığı çalışmalar arasında ise;

 • Türkiye’nin Yıldızları,
 • Bir Dilek Tut,
 • Mucizeler Gecesi,
 • Bir Şarkısın Sen,
 • Pınarın Günlüğü,
 • Sizi Böyle Alalım gibi birbirinden harika ve renkli projeler bulunmaktadır.

Pınar Altuğ Atacan’ın Özel Yaşamı ve Diğer İlgi Alanları

Yemek konusuna olan ilgisinden dolayı Pınar Altuğ Atacan, 2003 yılında çıkan Pınar’ın Mutfağından isimli bir kitabında sahibidir. Aynı zamanda yine 1999 yılında Pınar’ın Yemek Zevki adındaki bir projede de sunuculuk yapmıştı. Bu güzel ve başarılı oyuncu özel hayatında ise iki evlilik yapmıştır. İlk evliliği Umut Elçioğlu ile 2000 yılında olmuştur. Ancak aralarındaki anlaşmazlık nedeniyle 2005 yılında boşanma kararı almışlardır. Pınar Altuğ Atacan 2008 yılında ise Yağmur Atacan ile yapmış ve bu mutluluklarını halen sürdürmektedirler. Aynı zamanda çiftin 2009 yılında dünyaya gelen Su Atacan isimli bir kız çocuğu da bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*