Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir?

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir
Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir? Sağlık Bakanlığı’nın Corona virüs tedbirleri kapsamında oluşturmuş olduğu Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kimdir? Serap Şimşek Yavuz, 1968 yılında dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Uzmanlık ihtisasını da İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde 1993 ve 1997 yılları arasında infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji bölümünde tamamlamıştır.

Serap Şimşek Yavuz; İstanbul Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı olarak 1998 ve 2013 yılları arasında çalışmıştır. 2006 yılında doçent unvanını alan Serap Yavuz Şimşek, 2013 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji anabilim dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Serap Yavuz Şimşek; Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji İnfeksiyon Hastalıkları Derneği üyesi olarak mesleğine devam etmektedir. Klimik derneğinde 2015 yılında kurulmuş olan intektif endokardit ve diğer kardiyovasküler infeksiyonlar çalışma grubunun başkanı olarak görev yapmaktadır.

Serap Yavuz Şimşek’in özel ilgi alanları arasında Kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık ile alakalı infeksiyonlar bulunmaktadır. Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek; Klimik denilen Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği yönetim kurulu genel sekreteri olarak görev yapmaktadır ve bu görev 2019 2021 aralığını kapsamaktadır.

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek; 10 Mart 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan bilim kurulu üyelerindendir. Dünya Sağlık Örgütü pandemi olan Kovid-19 teşhisini koyduktan sonra doğru kararlar verebilmek adına Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs Bilim Kurulu kurulmuştur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*