Sacide Taşaner Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Sacide Taşaner Kimdir

Sacide Taşaner kimdir? Sacide Taşaner 14 Mayıs 1960 tarihinde dünyaya gelmiş bir kadın oyuncudur. Sacide Taşaner nereli sorusu çoğu izleyici tarafından sorulmaktadır. Sacide Taşaner Isparta’da dünyaya gelmiştir ve Ispartalıdır. Sacide Taşaner lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nde tamamlamıştır.

Oyunculuk için ise Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi’nde eğitim görmüştür. İlk olarak oyunculuk deneyimini 2003 yılında Şıh Senem dizisinde kazandı. Popülerliğini arttıran rollerden birisi ise başrollerinde Beren Saat’in de bulunduğu Fatmagül’ün Suç Ne Adlı dizide Mustafa karakterinin annesi olmasıydı. Sacide Taşaner genellikle anaç karakterlerde ekranlara yansımaktadır. Son dönemde de gerçek karakterinin yansıttığı gibi anaç bir karakter olan Ramo dizisindeki başrol Ramo’nun annesidir.

Pek çok dizide, filmde yer alan ve olay örgüsünün bütün olarak işlenmesine büyük katkı saplayan yan rollere hayat veren Sacide Taşaner tiyatro çalışmalarında da boy göstermektedir. 2017 yılında Kürk Mantolu Madonna adlı tiyatro oyununda oyuncu olarak yer almaktadır.

Sacide Taşaner aynı zamanda başarılı oyuncu Kaan Taşaner’in annesidir. 2003 tarihinden bu yana etkin şekilde oyunculuk kariyerini sürdüren Sacide Taşaner aldığı rolleri gerçek hayatta anne olması, yapısının uygun olması gibi faktörler ile anaç ve başarılı şekilde sergilemektedir.

Sacide Taşaner Aile Hayatı

Sacide Taşaner 2003’ten bu yana etkin olarak mesleğini sürdüren bir kadın oyuncudur. Daha çok anaç rollerde görülen sanatçı için Sacide Taşaner kaç yaşında sorusu sık sık yöneltilmektedir. Bu soruya cevap olarak Sacide Taşaner’in 14 Mayıs 1960 tarihinde dünyaya geldiği verilebilir. Sacide Taşaner Isparta’da doğmuş, lisans eğitimini de İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimi Bahçeşehir Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü üzerinedir.

Oyunculuk eğitimi için ise Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi’ne başvurmuştur. Pek çok tiyatro oyununda yer alan Sacide Taşaner ekranlara 2003 yılında Şıh Senem dizisi ile yansımıştır. Gerçek hayatta anne olması, yaşı ve mizacı gibi faktörlerden ötürü daha çok anaç rollerde yer almıştır. Ünlü oyuncu Kaan Taşaner’in annesi olan Sacide Taşaner anne kimliği ile rol kabiliyetini birleştirerek olay örgüsünün bütünlüğünü sağlayan yan karakterlere hayat vermektedir.

Sacide Taşaner pek çok dizi, film, tiyatro çalışmasında rol almıştır. Rol aldığı popüler dizilere Fatmagül’ün Suçu Ne, Kırgın Çiçekler, son dönemde oldukça popüler olan Ramo verilebilir. Yer aldığı film çalışmalarına Neden Tarkovski Olamıyorum, Dedemin insanları filmleri örnek teşkil eder. Oynadığı bir tiyatro çalışması için Kürk Mantolu Madonna verilebilir.

Sacide Taşaner Oyuncu Kariyeri

14 Mayıs 1960 tarihinde Isparta’da dünyaya gelen Sacide Taşaner oyunculuk hayatına 2003 yılında başlamıştır. Aldığı lisans eğitiminin oyunculuk ile alakası yoktur. Sacide Taşaner Bahçeşehir Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü’nü bitirmiştir. Mesleki yeterliliğini ise Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi’nde aldığı eğitim ile kazanmıştır. Ekranlara yansıması 2003 yılında yer aldığı Şıh Senem dizisi ile gerçekleşmiştir. Kezban Yenge, Tek Türkiye gibi pek çok yapımda yer alsa da popülerliğini başrollerinde Beren Saat’in yer aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne adlı dizide hayat verdiği Mustafa’nın annesi karakteri ile kazanmıştır.

Gerek komedi, gerek dram gerekse trajedi rollerini başarı ile canlandıran Sacide Taşaner’e genellik ile annelik üzerine rol biçilmektedir. Kırgın Çiçekler adlı dizide canlandırdığı yurt müdiresi rolünde bu çizgiden biraz sıyrılsa da mizacı, yaşı ve gerçek hayatta da bir anne oluşu ona bu yan rollerin kapılarını açmaktadır. Gerçek hayattaki anneliğini ve rolünün gerektirdiği anaçlığı harmanlayarak başarılı performanslar gerçekleştiren Sacide Taşaner yer aldığı yapımlarda olay örgüsünün kesintisiz ilerlemesini sağlayan kilit bir rol oynamaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*