Sanem Çelik Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Sanem Çelik Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Güzel oyuncu 18 Mart 1975 tarihin de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanem Çelik kimdir? Sorusuna cevap vermek gerekirse İstanbul’da doğduktan sonra 1982 yılında Erenköy İlkokuluna başlamıştır. 1987 yılında ilkokul eğitimini tamamlamıştır. Bu arada 1983 yılında ise İstanbul Belediye Konservatuarı Yarı Zamanlı Bale Bölümüne başlamıştır. Daha sonra 1987 yılından itibaren İstanbul Üniversiteleri Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı bölümünde orta, lise ve ön lisans eğitimlerini bitirmiştir. 1995 tarihinde ön lisans bölümü başarı ile bitirmesinin ardından aynı yıl İstanbul Üniversiteleri Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne geçmiştir. Bu bölümden 1999 yılında mezun olmuştur.

Başarılı tiyatro oyuncusu Konservatuarda Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’in öğrencisi olmuştur. Piyona, davul ve ney çalmaktan çok hoşlanan güzel oyuncu, poligonda atış yapmayı ve at binmeyi çok seviyor. Boş zamanlarında ise ağaç oymacılığı ve örgü işleriyle ilgilenmekte. Aynı zamanda gemi kaptanlığı ehliyeti de bulunmaktadır. Sanem Çelik nerelidir? Diye sormak isteyenlere ise İstanbulludur diyebiliriz.

Sanem Çelik’in Tiyatro ve Sinema Kariyeri

1996 yılında sinemaya adım atan güzel oyuncu ilk filmi olan ‘’Yaban’’ ile seyircilere merhaba demiştir. Daha sonra ‘’Kara Melek’’ dizisinde rol almayı başarmıştır.1997 yılında ‘’Kara Melek’’ dizisi ile dikkatleri üzerine çeken başarılı ve güzel oyucu bu dizi ile Türkiye’ye kendini tanışmıştır. Sanem Çelik kaç yaşındadır? Diye merak edenlere ise güzel oyuncunun 1975 doğumlu olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Sanem Çelik 1996-1999 yılları arasında rol aldığı ‘’Kara Melek’’ dizisinde Ece Uslu, Mustafa Alabora, Zerrin Arbaş, Ziya Kürküt ve Mehmet Ali Alabora ile birlikte rol almıştır.

1994 ve 1996 yılları arasında reklam filmlerin de rol almaya başlayan oyuncu bu tarihlerde birçok reklam filminde teklif almıştır. 1999-2000 yıllarında ise başarılı oyucu animasyon filmlerinde de seslendirme yapmıştır. 1998 tarihinde yönetmenliğini Haldun Dormen’in yaptığı ve Melih Kibar’ın beste ve piyanosu eşliğinde Çiğdem Talu’ya Selam müzikalinin koreografisini yapmıştır. Aynı zaman da bu müzikalde dans etmiş ve şarkı söylemiştir. 2000 yılında’’ Filler ve Çimen’’ adlı sinema filminde rol almıştır.  2003 yılında ise güzel oyuncu Haluk Bilginer ile rol aldığı ‘’Hititler’’ belgeselinde oynamıştır. 2005 yılında ‘’Aliye’’ adlı televizyon dizisi ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Usta oyuncu kadrosuna sahip dizi izleyiciler tarafından sevilmiş ve büyük ilgi görmüştür. 2008 yılında da tekrar kamera karşısına geçen Sanem Çelik TMC’nin yapımını üstlendiği ‘’Güldünya’’ dizisinde rol almıştır. 2013 tarihinde Serdar Akar’ın yönetmenliğinde ‘’Behzat Ç. Ankara Yanıyor’’ sinema filminin kadrosuna dahil olmuştur.  Aynı yıl yine Serdar Akar’ın yönetmenliğini üstlendiği ve başrollerini Oktay Kaynarca ve Murat Ünalmış’ın paylaştığı ‘’İnadına Yaşamak’’ dizisinde görev almıştır. Başarılı ve güzel oyuncu birçok sinema ve dizide rol almış ve birçok reklam filmine imza atmıştır.  Bu arada 2005 yılında katıldığı Volkswagen Polo Bayanlar Kupası Otomobil Pist Yarışında Castrol pilotu olarak 3. olmuştur. Bir dönem Amerika’ya da giden güzel oyuncu yeniden Türkiye’ye dönmüştür.

Sanem Çelik’im Almış Olduğu Ödüller

2000 yılında rol aldığı ‘’fille ve Çimen’’ sinema filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Aynı film ile 2001 yılında 3 farklı yarışmada ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ seçilerek ödülünü almıştır.  32. Altın Kelebek TV Yıldızları yarışmasında ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ ödülü aldı.  Güzel oyuncu 2005 yılında da Radyo Televizyon Gazeteciler Derneği tarafından ‘’Yılın En İyi Televizyon Yıldızı’’ ödülüne de layık görülmüştür.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*