Şarkıcı Güllü Kimdir?

Şarkıcı Güllü Kimdir

Kasımpaşalı Güllü ismi ile 1990 yılı itibariyle söylemiş olduğu Roman havaları ile ünlü olmuştur. Peki şarkıcı Güllü kimdir? İşte hakkında tüm merak edilenler. Güllü; 15 Ekim 1973 tarihinde İstanbul Beyoğlu’na bağlı Kasımpaşa’da dünyaya gelmiştir. Kendisi Roman kökenlidir. Gerçek adı ise Gül Tut olarak bilinmektedir.

Güllü’nün babası olan Gür Tut 2008 yılında vefat etmiştir. Güllü, henüz 15 yaşında iken düğün salonlarında şarkı söylemeye başlamıştır. Henüz ortaokulda iken şarkıcılık yapmaya başlamış ve okulu bırakmıştır. 1990 yılı itibariyle de Kasımpaşalı Güllü olarak söylediği Roman havaları ile ün kazanmış ve adını duyurmayı başarmıştır.

Evlilik yaptıktan sonra sahnelere bir süre ara veren Güllü, 200 yılında boşanmış ve sahnelere geri dönüş yapmıştır. Güllü; 1998 yılının sonlarına doğru da bir süreliğine Amerika New York’a yerleşmiş ve orada yaşamıştır. Hemen ardından Gürol Gülter ile evlenmiştir. 2002 yılında yine boşanmıştır. Tuyan Ülkem isminde bir kızı, Tuğberk Yavuz adında da bir oğlu bulunmaktadır.

Güllü; 2004 yılında sunuculuğunu Seray Sever’in yapmış olduğu “Ünlüler Çiftliği” isimli programa katılmıştır. Bu yarışmada Toprak Sergen birinci olurken; katılanlar arasında Ali Güven, Banu Alkan, Tuğba Altıntop, Ali Atik, İsmet Özhan, Ceylan, Ferhat Güzel ve Hilal Cebeci isimleri bulunmuştur. Güllü; 2013 yılında İstanbul Tuzla’da geçirmiş olduğu trafik kazasında beli kırılmıştır. Ve iki ay yatağa bağlı kalmıştır. Bu dönemde tam 43 kilo vermiş ve 50 kiloya düşmüştür.

Güllü Albümleri

  • 1994 – Oyuncak Gibi
  • 1995 – Yalan Sevgiler
  • 1996 – Değmezmiş Sana
  • 1998 – Kırılırım
  • 2000 – Zalim Yar
  • 2002 – Ve Ben
  • 2004 – Hayatımın Yanlışı

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*