Şebnem Dönmez Kimdir?

Şebnem Dönmez Kimdir

Şebnem Dönmez kimdir? sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz. Şebnem Dönmez Türk oyuncu ve sunucudur. Kariyerine sunuculuk yaparak başladı ve öyle tanındı. İlk olarak 1996’da Murat Başoğlu ile birlikte sunduğu Sabah Şekerleri programı ile tanındı. Yine Murat Başoğlu ile birlikte 1997’de Görevimiz Tehlike adlı bir yarışma programını sundu.

1998’de Cumartesi Gecesi Ateşi adlı bir program sundu. Bu program bir showgirl olarak tüm becerilerini gösterdiği bir sahne oldu. 2000’li yıllara kadar sunuculuk yaparak kariyerini devam ettirdi. 2000’li yıllarda da ara ara sunuculuk yapmaya devam etti. Dönmez 2007’de Her Şeyi Bilmek Gerekmiyor, Bak Kim Dans Ediyor adlı televizyon programlarını sundu. 2008’de Laf Ebeleri adlı televizyon programını sundu.

Oyunculuk Deneyimi

2000’li yıllardan itibaren dizi, sinema ve tiyatroda kendini gösterdi. Oyunculukta başarıyı yakalayarak pek çok başarılı dizi, sinema ve tiyatro oyununda yer aldı. Dizi ve sinema dünyasında gösterdiği başarılarla hep gündemde oldu. Ayrıca video kliplerde de rol aldı. Emre Aydın’nın kliplerinde ve Ferdi Tayfur’un Emmoğlu video klibinde rol aldı. 30 yıla yakın bir süre hem oyunculuk hem de sunuculukta yakaladığı başarılar ile her zaman tercih edilen bir isim olmuştur. Gösterdiği performanslarla büyük beğeni toplamıştır. Pek çok dizide hem başrol hem de konuk oyuncu olarak yer aldı.

Profesyonel olarak oyunculuğu 2000’li yıllarda başlayan oyuncunun öncesinde de yer aldığı diziler olmuştur. 1991’de 3 Arkadaş, 1992’de Ahmet Hamdi Bey Ailesi, 1993’te Üç Kişilik Dünya, 1994’te Bir Demet Tiyatro ve Zzzzt FM, 1999’da Aşkın Dağlarda Gezer adlı dizilerde rol almıştır. 2010 yılında Küçük sırlar dizisi ile seyirci karşısına çıktı. 2012’de ise Kuzey Güney dizisinde Melda karakterini canlandırdı. 2013 yılında hem ülkemizde hem de dünyada büyük ilgi toplayan Medcezir adlı dizide Sude karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında Avlu dizisinde canlandırdığı karakteri ile başarılı bir performans sergilemiştir. Son olarak 2020 yılında Zemheri adlı dizide Mehveş karakterini canlandırmıştır.

Oyuncunun ilk sinema deneyimi 2002’de Kolay Para Kazanma Kılavuzu adlı filmle başladı. Sonrasında 2004’te Neredesin Firuze, 2006’da Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, 2009’da Vali filminde başrol aldı. Bunların dışında da çeşitli filmlerle sinemaseverlerin huzuruna çıktı.

Aralıksız devam eden oyunculuk deneyimi ve başarılarını tiyatroda da gösterme imkanı buldu. Bazı tiyatro oyunlarında sahne aldı. 2003’te 3. Türden Yakın ilişkiler, 2004’te Tanrım Beni Baştan Yarat ve 2005’te Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyunlarında yer aldı. Yine 2007 yılında BKM’de Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyunu ile büyük beğeni topladı.

Şebnem Dönmez 2018’de yayınlanan Yeni Bir Ben adlı televizyon programında Raşit Bağzıbağlı ve Tuvana Büyükçınar ile birlikte jüri olarak yer almıştır. Yıllara meydan okuyan Şebnem Dönmez halen oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Oyuncu 2021 yılına girerken Son Yaz adlı bir diziyle tekrar seyircilerin karşısına çıkıyor.

Şebnem Dönmez’in Hayatı

Peki Şebnem Dönmez nerelidir? Almanya’nın Salzgitter şehrinde doğmuştur. Yılların oyuncusu Şebnem Dönmez kaç yaşındadır? sorusu merak edilmektedir. Oyuncu 1974 doğumludur. 2004 yılında yönetmen olan Ezel Akay ile evlenen oyuncu 2007 yılında boşandı.

Şebnem Dönmez yalnız oyunculuk ve sunuculuğu ile değil farklı alanlarda ve projelerde de yer almaktadır. Şebnem Dönmez küresel ısınmayla mücadele etmek için düzenlenen Live Earth konserlerinin Türkiye’deki temsilcisidir. Live Earth İstanbul’un basın sözcüsüdür. Al Gore’un İstanbul’da yaptığı toplantıya basın sözcüsü olarak katılmıştır. Şebnem Dönmez aynı zamanda müzik çalışmaları yapmaktadır. Sevdiği şarkıları kendine özgü tarzıyla seslendirmektedir. Müzik çalışmalarını canlı performansa yönelik olarak geliştirmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*