Seda Akgül Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Seda Akgül Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Televizyon dünyasının ünlü isimlerinden biri olan Seda Akgül, magazin dünyasının da gündeminde yer almayı başarmış popüler, başarılı ve işinin ehli isimlerden biridir. Seda Akgül hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler özellikle nereli olduğunu, akademik kariyerini ve televizyon hayatında nasıl başarılı olduğunu merak etmektedir.


Seda Akgül Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Başarılı bir kariyer hayatının ardından televizyon dünyasında yer almayı başaran Akgül bu sayede mesleğinde herkes tarafından başarıları ile tanınan ve özel olan biri halime gelmiştir. Özelikle de meslektaşlarına başarının anahtarını veren ünlü televizyoncunun hayatına biraz da yakından bakalım. Seda Akgül kaç yaşındadır, nerelidir, kimdir hepsi yazımızın geri kalanında sizlerle.


Seda Akgül Eğitim Hayatı

Seda Akgül 17 Haziran 1971 senesinde dünyaya gelmiştir. Seda Akgül Ankaralı bir televizyoncudur. TED Ankara Koleji ve ardından da Hacettepe Üniversitesi İngilizce Bölümünü okumuştur. Üniversite eğitimini İngilizce Bölümünde alan Seda Akgül, ardından TC Başbakanlığında mütercim tercümanlık eğitimi almış ve görev yapmıştır. Ünlü oyuncu üniversite eğitimlerin burada tamamladıktan sonra eğitimlerine devam ederek İsveç Üniversitesi bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği bölümünü de okumuştur.

Tüm bu eğitimlerden sonra ünlü televizyoncu Washington’da staj yapmış ve Türkiye’ye döndükten sonra da TRT sınavlarına girmiştir. Sınavı kazanan Akgül, spikerliğe başlamış ve uzun yıllar ana haber bülteni sunmuştur. Görüldüğü gibi ünlü televizyoncu yurt dışında aldığı eğitimler ve staj olanakları sayesinde kariyerini hızlı adımlarla çıkmayı başaranlar arasında yerini almıştır. Bu kadar ünlü ve başarılı bir kişinin hayatı çok merak konusu olmaktadır. Bu nedenle de sık sık Seda Akgül kimdir gibi sorulara rastlamak mümkündür.

Kariyer başarılarına burada son vermeyen Seda Akgül aynı zamanda Işık Üniversitesi’nde 2004-2007 senelerin arasında da İngilizce medya dersleri vermiştir. Yani ünlü televizyoncu akademisyen olarak da görev yapmıştır. Günümüzde ise kuruluşundan itibaren TV8^de görev almıştır. TV8 hayatında büyük bir başarı elde etmiş olan Seda Akgül Avrupa Birliği Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika konulu programlar hazırlamış ve sunmuştur. Ünlü televizyoncu özellikle de haber sunduğu spikerlik dönemlerinde, Kısmetse Olur ve Gel Konuşalım programları ile tanınmıştır.


Seda Akgül Özel Hayatı

Seda Akgül 2016 senesinde Avram Habib ile evlenmiş fakat bu evlilik kısa sürmüştür. Aynı senenin 2016 Temmuz ayında boşanmıştır. Ardından verdiği kilolar ile magazin gündeminde de konu almayı başarmıştır. Akgül özel hayatının yanı sıra aynı zamanda kariyer hayatı ile de merak edilmektedir.

TRT sınavlarına giriş yaparak ülkemizde başladığı kariyer hayatına TV8’de görev alarak devam ettirmiştir.  Dış politika programı olan Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda isimli programı sunmuştur. Kısa üre içerisinde eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini almaya başlamıştır. İki sezon devam etmiş olan Kısmetse Olur programını sunmuş ve bu program bittikten sonra Gel Konuşalım programı ile sunuculuk yapmaya devam etmiştir. Bu programda Akgül ile birlikte Hakan Ural da televizyon ve magazin dünyasına ait analizlerde bulunmuştur.

Akgül günümüzde Kadın Zamanı isimli programda sunuculuk yapmaktadır. 2018 Ağustos ayında başlayan bu program ile birlikte Akgül sunuculuk hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir. Akgül aynı zamanda 2014 senesinde farklı bir konsept denemiş ve reality Show sunmak için Kanal D’ye geçmiştir. Seda Akgül nerelidir, kimdir vb. soruların cevaplarını aldığımıza göre ünlü televizyoncunun bir de yazarlık serüveni olduğundan bahsedebiliriz. Dişilik mi Kişilik mi ve Ruh Öküzü mü Ruh İkimizi mi isimli iki tane de kitabı vardır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*