Sekvan Serinkaya Kimdir?

Sekvan Serinkaya Kimdir

Son dönemde televizyon ekranlarında sıklıkla görülen oyunculardan birisi Sekvan Serinkaya oluyor. Bu yüzden internette pek çok kişi Sekvan Serinkaya kimdir? Tarzı aramalar yapıyorlar. Hatta Sekvan Serinkaya nerelidir şeklinde aramalarla Serinkaya’nın memleketi hakkında detaylara ulaşmak istiyorlar. Hatta Sekvan Serinkaya kaç yaşında diye merak edenler oluyor.

Sekvan Serinkaya aslında uzun yıllardır oyunculuk yapıyor. Fakat rolleri ile çoğu zaman ön plana çıkmamıştır. Bu yazımızda detaylı bir araştırma yaptık ve sizin için Sekvan Serinkaya hakkında bütün merak edilenleri, rol aldığı projeleri derledik.

Sekvan Serinkaya Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Sekvan Serinkaya Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Oyunculuk kariyerine 2006 yılında başlamış ve o günden bu yana çok önemli dizi ve film projelerinde yer almayı başarmıştır. Serinkaya 1 Ocak 1974 tarihinde Mardin’de dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla Mardinli oyunculardan birisidir. Ailesi Mardin Nusaybinlidir.

Sekvan Serinkaya eğitim hayatına Nusaybin’de başlamıştır. Liseye kadar burada devam eden Serinkaya, liseden sonra üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne gitmiştir.

Serinkaya kameralar karşısına ilk kez 1999 yılı yapımı Yılan Hikayesi adlı dizide çıkmıştır. Bu dizinin üçüncü sezonunda rol almıştır. Daha sonra 2006 yılında Köprü’de Şehmuz karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında dönemin en çok izlenenleri arasında yer alan Tek Türkiye dizisinde oynamıştır. Hemen ardından 2008 yılında bu sefer Gazi’de, 2009 yılında ise Çemberimde Gül Oya projelerinde rol almaya devam etmiştir. Çemberimde Gül Oya adlı dizide izleyicilerin karşısına Vedat karakteri ile çıkmıştır.

Ardından bir süre ekranlardan uzak kalan Sekvan Serinkaya 2012 yılında izleyicilerin karşısına Ekip 1: Nizama Adanmış Ruhlar ile çıkmış, 2013 yılında Köksüzler dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. 2018 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi elde etmeyi başarmış olan Bir Mucize Olsun ile birlikte Serinkaya pavyon sahibi Behçet rolünü canlandırmıştır.

Son Dönem Oynadığı Yapımlar

2018 yılında yine Bizim İçin Şampiyon adlı sinema filminde rol almıştır. Bu film gerek sinemada gerekse diğer mecralarda en çok izleneler arasında yer almış, gerçek bir olaydan esinlenilerek senaryosu oluşturulduğu için Türk sinema tarihinin önemli projeleri arasına dahil olmuştur.

2020 yılında Aşk 101 adlı dizide rol alan usta oyuncu aynı yıl Alev Alev adlı dizide boy göstermiştir. Alev Alev’de Adnan rolündedir.

Oyunculuk kariyerine gerek dizilerle gerekse sinema filmleriyle devam eden Sekvan Serinkaya 57 kilo, 1.76 cm’dir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*