Selin Işık Kimdir?

Selin Işık Kimdir

Ekranların yeni yüzlerinden biri olan Selin Işık duru güzelliği ve yeteneği ile bütün dikkatleri üzerine çekmektedir. İzlenme rekorları kıran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde hayat verdiği Özlem Çakırbeyli karakteri ile tanınmaktadır. Akıllara ise Selin Işık kimdir ve Selin Işık nerelidir sorularını getirmektedir. Bunun yanında da en çok yanıtı merak edilen soru ise Selin Işık kaç yaşındadır gelmektedir.

Sinema ve dizi oyuncusu olan Selin Işık, 26 Kasım 1987 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen İzmirli olan güzel oyuncunun kariyerinde en dikkat çeken nokta ise spor geçmişinin olmasıdır. Voleybolcu olan Selin Işık spor yapmayı da çok sevdiğini belirtmektedir.

Eğitim hayatı hakkında çok fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Üniversite eğitimi olarak Radyo ve Televizyon Bölümü mezunu olduğu bilinmektedir. Son dönemlerde ise ekranların aranan yüzü olan oyuncunun her projesi merakla beklenmektedir. Bekar olduğu bilinen oyuncunun sevgilisinin olup olmadığı ise tam olarak bilinmemektedir.

Selin Işık’ın Yer Aldığı Projeler

Sinema ve televizyon çok renkli bir dünyadır. Her gün yeni yüzleri seyirci ile tanıştırmaktadır. Bunun yanında da yeni yeteneklerin projelerde yer alması ile de çok güzel projelerin çıkmaktadır. Selin Işık’ta bu yetenekli oyuncular arasında yer almaktadır.

Çılgın Dershane filmi serisi çok beğenildikten sonra 2014 yılına Çılgın Dershane Üniversite adlı dizi projesi ile de beyazperdeden televizyona transfer olmuştur. Bu dizinin bir diğer önemli özelliği ise Selin Işık’ın yer aldığı ilk proje olmasıdır.

Bu projenin ardından ise de 2015 yılında yayınlanan Esaretim Sensiz dizisi ile devam etmiştir. Televizyon dünyasında da oyunculuk performansı ile de seyircinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. 2017 yılına gelindiğinse ise Siyah İnci dizisinde de Irmak karakterine hayat vermiştir. Tolgahan Sayışman ve Gamze Erçel ile birlikte rol aldığı bu proje zengin oyuncu kadrosu ile kariyerinde de önemli bir yapı taşıdır.

2018 yılında internet platformunda da yayınlanan Tam Kafadan adlı dizide de Gizem karakterini canlandırmış. Proje formatındaki komedi unsurları ve farklı senaryosu ile de dizi tarihinde yer alan önemli bir dizidir.

Selin Işık’ın Kariyerinin Dönüm Noktası

Her oyuncunun kariyerinde bir dönüm noktası vardır. Selin Işık için ise bu dönüm noktası Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi olmuştur. Zengin oyuncu kadrosu, senaryosu ve konusu ile en çok beğenilen diziler arasında yer almaktadır. Dizide hayat verdiği Özlem karakteri ile seyirci tarafından çok sevilmiştir.

Otelde çalışan bir personeli canlandıran Özlem’in, Alparslan Çakırbeyli tanışması ile hayatı tamamen değişmiştir. Farklı kişiliği ve duruşu ile etkilenen Özlem hem gerçek aşkı hem de ailenin sıcacık bağları ile tanışmıştır. Sonrasında ise Alparslan ile evlenerek Özlem Çakırbeyli olmuştur. Aileye giren Özlem’in ise mutluluğu çok uzun sürmemiştir. Anne olma heyecanını yaşarken senaryo gereği hayatını kaybetmiştir. Kızı dünyaya gelmiştir. Alparslan için zor bir dönem olmuştur. Diziden ayrıldıktan sonra ise yeni projesinin ne olacağı ve nasıl bir karaktere hayat vereceği ise merakla beklenmiştir.

Pandemi döneminde yayına giren 2021 yılında seyirci ile buluşan Kazara Aşk dizisi ile de ekranlara dönmüştür. Nazlı karakterine hayat vermektedir. Özlem Çakırbeyli karakterinin tam tersi bir karakteri canlandırmaktadır. Komedi ögelerinin daha çok dikkat ettiği dizide sevdiği adam için mücadele eden bir kadın olarak Nazlı dikkat çekmektedir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Nazlı’nın neler yapacağı ise büyük bir merak konusu olmaktadır. Ancak dizide daha çok ortalık karıştıran bir karakter olduğu da açık bir şekilde görülmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*