Serap Ezgü Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Serap Ezgü Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Serap Ezgü, 15 Haziran 1965 senesinde Ankara’da doğmuştur. Karadenizli olan başarılı sunucu, ilkokul, ortaokul ve liseyi de Ankara’da okumuştur. Serap Ezgü nerelidir? Sorusunun cevabı ise Karadenizli olduğudur. Adana’da Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde öğrenim görmüştür. Ardından da öğrenciyken TRT için açılmış olan sınavı kazanmış ve spikerlik yapmaya başlamıştır. 1982 senesinde de TRT Van ve Trabzon radyolarında görev yapmaya başlamıştır. 1986 senesinde Ankara televizyonlarında ve Ankara Radyosunda görev yapmıştır. Ezgü için 1982 ve 1986 arası seneler oldukça hareketli ve kariyer bakımından yenilikler ile dolu olarak geçmiştir.


Serap Ezgü Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Günümüzde başarı hikâyesi bakımından hayatı en çok merak edilen sunucular arasında yer almaktadır. Serap Ezgü kimdir sorularının başlıca sorulma nedeni de onun kariyer hayatında kazandığı başarılardır. Henüz yıl 1995’i gösteriyorken TRT televizyonlarında Ankara Rüzgarı adında hazırladığı program sayesinde, çok sayıda ödül almayı da başarmıştır. Almış olduğu ödül Tüm Kanalların En İyi Müzik Eğlence Program ödülüdür. Ezgü ’nün ilk ödülünü de bu olmuştur.

Ezgü, 1982 senesinde TRT Van ve Trabzon radyolarında çalıştıktan sonra 1997 senesinden itibaren ekranlarda boy göstermeye ve tanınmaya başlamıştır. Sırasıyla Kanal D, Kanal 6, ATV, TGRT, Show TV, Star TV, FOX ve TV8’de sunuculuk yapmıştır. Ezgü sunmuş olduğu programlarını çoğunu da kendisi hazırlamıştır.  Ezgü ‘nün son işi ve hala devam etmekte olan işi de 29 Mayıs 2017 senesinde başlamış olan TV8 ekranlarında yer alan, Gerçeğin Peşinde isimli TV programı olmuştur. Kariyeri ve başarıları ile takip edilen Ezgü ‘nün, kariyer basamaklarını hangi programlar ve kanallar ile birlikte çıktığı aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

Serap Ezgü kaç yaşındadır diye soranlar için 1965 doğumlu olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ezgü, 32 yaşında Kanal D televizyonlarında boy göstermeye başlamış ve 1997 senesinde başlayan bu serüvenine 2,5 sene boyunca devam etmiştir. Ardından Kanal 6’ta sonrasında da ATV’ye geçiş yapmıştır. Ezgü ‘nün en çok tanındığı zamanlarda bu zamanlar olmuştur. TRT’ye de geçen sanatçı, Sizin Sesiniz, Kadının Sesi ve Sabah Haberleri gibi kadın programlarını da hazırlayıp sunmuştur.

Ezgü, 2005 senesinde Show TV’de Biz Bize programını hazırlamış ve sunmuştur. 2009 senesinde Star TV ekranlarında Suç ve Ceza programını hazırlamıştır ve sunmuştur. ATV ekranlarında 2012 yılında Yeniden Başlayalım isimli programın sunuculuğunu da yapmıştır. Yeni Bir Umut isimli programını da FOX ekranlarında 2013 senesinde sunmaya başlamıştır.


Serap Ezgü Özel Hayatı

Serap Ezgü, TV ekranlarında yapmış olduğu kadın programları ile adından uzun dönem söz ettirmeyi de başarmıştır. Bunun yanında özel hayatı ve başarıları ile de yakından ilgilenilmeye devam edilmiştir. 2007 senesinde Behzat Uygur ve Zeynep Tokuş ile birlikte yapmış oldukları Şarkı Söylemek Lazım yarışma programı ile Hakan Aysev koçluğunda yarışmıştır. 1987 senesinde de şarkıcı olan Sümer Ezgü ile birlikte evlenmiştir. Çift 1999 senesinde boşanmıştır. Çiftin 1988 senesinde Ceren isimli bir kız çocuğu olmuştur. Boşandıktan sonra Serap Ezgü, kocasının soyadını kullanmaya da devam etmiştir. Bir süre sonra 2004 senesinde Sümer Ezgü itiraz edince kızlık soyadı olan Paköz soyadını almıştır.

Ezgü 2001 senesinde Vatan Gazetesinde Yazı İşleri müdürü olan Atilla Güner ile dünya evine girmiştir. 2007 senesinde ise çift boşanmıştır. Ayrıldıktan sonra Ezgü, Bodrum’da bir köye yerleşmiştir. Günümüzde kendisi gibi sucunu olan Cem Hamuloğlu ile birlikte yaşamaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*