Seren Serengil Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Magazin dünyasında dikkatleri üzerine çeken bir isim olan Seren Serengil kimdir sorusu kendisi hakkında bilgiler öğrenmek isteyenlerin aklına gelen ilk sorulardan biridir. İstanbul’da doğmuş olan Seren Serengil İstanbullu ve oyunculuk, ses sanatçılığı ve televizyon programları sunuculuğu yapmıştır.


Seren Serengil Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Yeşilçam’ın birçok yapımında emeği geçmiş usta sinemacı Öztürk Serengil’in iki çocuğundan biri olan Seren Serengil, küçük yaşta ayrılan anne ve babası nedeniyle çocukluğunu İstanbul’da annesi ile birlikte geçirir. Küçük yaşta ailesinin desteği ile sanata eğilim göstermeye başlayan Seren Serengil, çocukken bale eğitimi almıştır. Müzik çalışmalarına da küçük yaşta başlayan Serengil, özel piyano derslerine katılmıştır.

Türkiye’de lise eğitimi bitirdikten sonra yüksek eğitimi için Londra’ya giden Seren Serengil, burada iş yönetimi okumuştur. Eğitimine daha sonra iki sene boyunca İsviçre’de devam etmiştir. Annesi İtalyan kökenli olan Seren Serengil, aile ortamında kültür çeşitliliği arasında büyümüştür. Eğitime oldukça önem veren ve bu yüzden kızına eğitim konusunda baskı yapan annesi Nevin Hanım, Seren Serengil’i İsviçre’de rahibelerin yaşadığı bir kente okula yollamıştır. Buradaki eğitimini bitiren Seren Serengil daha sonra İstanbul’a geri gelmiştir.


Seren Serengil’in Sanat Hayatı

Müzik ve dans eğitimleri ile geçen çocukluğunun ardından on altı yaşına geldiğinde ilk kez sahneye adım atan Seren Serengil, bu sayede Türkiye’de assolistler arasında en genci olarak tanınmıştır. İbrahim Tatlıses’in gazinosunda şarkı söylemeye başlayan Seren Serengil, Tatlıses ile birlikte sahneyi paylaşmıştır. Daha sonra şarkıcı Emrah ile sahne hayatını sürdürdü. Sahnelerde şarkı söylerken bir yandan oyunculuk ile ilgili çalışmalar yapmaya başlayan Seren Serengil, ilk oyunculuk deneyimini TRT kanalında yayınlanan Başka Olur Ağaların Düğünü adlı dizide rol alarak kazandı. Bu dizide ünlü aktör Mehmet Aslantuğ ile beraber oynama şansını yakaladı. Daha sonra 1993 beraber şarkı söylediği şarkıcı Emrah ile Yasak Sokaklar filminde beraber rol aldı.

2000 yılına kadar çeşitli filmlerde rol aldığını gördüğümüz Seren Serengil, 2000’de TGRT kanalında televizyon hayatına başladı. 2003 yılına kadar aynı kanalda izdivaç temalı evlendirme programlarında sunuculuk yaptı. Daha sonra 2003 yılında sunduğu evlilik programının formatını değiştirerek boşanmış çiftlerin yeniden bir araya getirildiği bir program sunmaya başladı. Daha sonra program sunuculuğunu bıraktı. Seren Serengil aynı zamanda müzik hayatı ile ilgili çalışmalar yapmaya da devam etti. 1991 senesinde Ayrıldık adını verdiği ilk müzik albümünü piyasaya sürdü. İlerleyen yıllarda albüm çıkarmaya devam eden Seren Serengil’in en çok dikkat çeken çalışması 2006 yapımı Dost Bile Kalamadık albümü olmuştur.


Seren Serengil’in Özel Yaşamı

Televizyon ve müzik yapımlarının yanı sıra özel hayatıyla da tanınan Seren Serengil ile ilgili insanların merak ettikleri şeyler arasında Seren Serengil nerelidir ve Seren Serengil kaç yaşındadır gibi sorular vardır. 1971 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Seren Serengil, hayatını İstanbul’da geçirmeye devam etmektedir. Özel hayatı ile magazinlerde rastladığımız Seren Serengil 4 kez evlilik yapmıştır. İlkini 2000 senesinde Ozan Kaçmaz ile yapan Seren Serengil, 2 sene sonra ilk boşanmasını yaşamıştır.

Daha sonra sırasıyla 2002 ve 2006’da evlenip boşanan Seren Serengil, son evliliğini 2018’de yapmıştır. Televizyon hayatını sürdüren Seren Serengil, çeşitli isimler ile ortak programlar yapmıştır. 2016 yılında ünlü televizyoncu Mesut Yar ile Star’da yayınlanan Duymayan Kalmasın programında sunuculuk yapmaya başlamıştır. Ayrıca Seren Serengil’in hayatından kesitler sunduğu ve annesi ile babasının boşanmasından sonra yaşadıklarını anlattığı Nefret isminde 2007 yılında basılmış bir kitabı vardır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir