Sevcan Yaşar Kimdir?

Sevcan Yaşar Kimdir

Son dönemlerde rol aldığı yapımlar sayesinde pek çok kişinin dikkatini çeken ve beğenisini toplayan Sevcan Yaşar kimdir? Sevcan Yaşar, mankenlik kariyerinin yanı sıra oyunculuk da yapan bir dizi ve film oyuncusudur. Peki Sevcan Yaşar kaç yaşındadır diye merak eden kişiler için, oyuncunun doğum tarihi olan 1990 yılını söyleyebiliriz. Sevcan Yaşar, 2011 yılında 23.sü düzenlenen Miss Model of Turkey yarışmasının birincisi olmuştur. Bunun akabinde düzenlenen Miss Model of World yarışmasında da Türkiye’yi temsil ederek birinci olmuştur.

Sevcan Yaşar nerelidir sorusuna ise, İzmirli olduğu bilgisini eklemeliyiz. Güzel oyuncu üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Biyoloji bölümünü okuyarak tamamlamıştır. Fakat her ne kadar ailesinde memurluk ve doktorluk gibi alanlarda kariyer yapmış kişiler olsa da kendisi oyunculuk yapmak istediği için gerekli eğitimleri alabilmek için İstanbul’a yerleşmiştir. Günümüzde ise halihazırda Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim almaya devam etmektedir.

Sevcan Yaşar’ın Rol Aldığı Yapımlar

Sevcan Yaşar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi sayesinde, oyunculuk kariyerini zirveye taşımayı başarmıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden önce de farklı yapımlarda rol alan Sevcan Yaşar, izleyicinin ilgisini en çok bu diziyle çekmeyi başardı. Bu dizide hayat verdiği Esra Boran karakteri ile pek çok izleyicinin beğenisini topladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden önce, Kayıp Şehir ve Böyle Bitmesin dizilerinde küçük rollerde oynadı. Sonrasında rol aldığı Erkenci Kuş dizisinde ise Demet Özdemir, Can Yaman ve Berat Yenilmez gibi isimlerle beraber çalıştı. Erkenci Kuş dizisinde canlandırdığı Aylin Yükselen isimli karakteri ile birçok kesimin dikkatini iyi oyunculuğu sayesinde çekmeyi başardı.

Oynadığı televizyon dizilerinde yakaladığı başarıların akabinde 2018 yılında dram ve komedi tarzındaki, yönetmenliğini Mehmet Demir Yılmaz’ın üstlendiği İki İyi Çocuk adlı sinema filminde, Sarp Levendoğlu ve Hamdi Alkan ile beraber rol almıştır. 2019 yılında ise, yönetmenliğini Hasan Göktaş’ın yaptığı Dalavere adlı komedi filminde rol almıştır. Sevcan Yaşar’ın rol aldığı son sinema filmi ise 2020 yapımı Soygun Oyunu:Büyük Vurgun isimli komedi-polisiye tarzı filmdir.

Sevcan Yaşar’ın rol aldığı son televizyon dizisi ise, günümüzde oldukça popüler dizilerden biri olan Sen Çal Kapımı dizisidir. Sevcan Yaşar, Sen Çal Kapımı dizisinde Kerem Bursin ve Hande Erçel gibi isimlerle bir arada çalışmaktadır. Dizide Sevda karakterine yer veren Yaşar, izleyiciden tam not almayı başarmıştır. Diziye yeni katılan oyuncu, canlandırdığı karakterin özgüvenli ve güçlü bir karakter olmasını izleyiciye yansıtmayı başararak tam not aldı. Aynı zamanda Sevcan Yaşar verdiği bir röportajında, doktor ya da avukat gibi rollerin dışında, psikolojik sorunlar yaşamış birini canlandırmanın kendisini daha fazla cezbettiğini de belirtmişti. Bu şekilde de hedefinin daha zoru canlandırmak olduğu mesajını verdi.

Sevcan Yaşar Evli Mi?

Oyunculuğunun yanı sıra özel hayatında yaşadığı olaylarla da sık sık gündeme gelen Sevcan Yaşar bir dönem, kendisi gibi oyuncu olan Sermiyan Midyat ile beraberdi. Fakat ikili evlenmedi. 2020 yılının mayıs ayında kendisini hem fiziksel hem de psikolojik olarak darp ettiği gerekçesi ile Sermiyan Midyat hakkında işlem başlatan Sevcan Yaşar, şikayetçi olduğunu söyledi. Bir dönem ikili hakkında çıkan şiddet haberlerinde kendisini savunan Sermiyan Midyat ise, haberlerin asılsız olduğu yönünde çeşitli kaynaklara röportajlar vermişti.

Güzelliği ve farklı yapımlarda sergilediği başarılı oyunculuğu ile adından sıkça söz ettiren ve magazin gündeminin de yakından takip ettiği Sevcan Yaşar, Sen Çal Kapımı dizisi ile, oyunculuk hayatına devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*