Sinan Akçıl Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Sinan Akçıl Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden biri olan Sinan Akçıl kimdir ve hangi besteleri yapmıştır. Birçok şarkıcı için söz yazarlığı ve müzisyenlik yapan, kendi albümleri ve eserleri ile tanınan Sinan Akçıl kaç yaşındadır ve aslen nerede doğmuştur. Sanatçının ailesi, eğitim hayatı ve özel hayatı gibi konularda aradığınız tüm cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz.


Sinan Akçıl Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Sinan Akçıl, müzik dünyasında çok popüler olarak günümüzde yer alan bir sanatçı olmakla birlikte 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Hollanda doğumlu olan Sinan Akçıl nerelidir sorusu için aslen Çanakkale’nin Biga ilçesi kökenli olduğu söylenebilir. Şarkıcı ve şarkı yazarı olarak çok popüler bir şekilde tanınmakta olan Sinan Akçıl, bir müzisyen olan Saim Akçıl’ın oğlu ve Piyanist İdil Akçıl’ın kardeşi olmakla birlikte çok küçük yaşlarda müzik hayatına giriş yapmıştır.

Sinan Akçıl, müzik kariyeri boyunca birçok ünlü sanatçı ile birlikte çalışmalar sergilemiş ve bu kişilere verdiği şarkılarla popüler olmuştur. Daha sonraki dönemlerde kendi albümlerini de çıkaran ve solist olarak çalışmalar gerçekleştiren Akçıl, birçok video klip çalışması, TV programları ve düet çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Sinan Akçıl ile albümlerinde çalışmayı tercih eden sanatçılar arasında İzel, Enbe Orkestrası, Zeynep Casallini, Kutsi, Petek Dinçöz, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Candan Erçetin, Ferhat Göçer ve Yaşar gibi önemli isimler bulunmaktadır. Hatta 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Hadise tarafından seslendirilen Düm Tek Tek şarkısı Sinan Akçıl tarafından hazırlanmıştır. Ünlü şarkıcı Hande Yener ile birlikte müzik çalışmaları gerçekleştirilmiş ve Hande Yener’in Hande’ye Neler Oluyor albümünde söz ve müzikleri kendisi üstlenmiştir. Ayrıca yine Hande Yener için Teşekkürler albümünde de aynı şekilde çalışma gerçekleştirmiştir.


Sinan Akçıl’ın Müzik Hayatı ve Yankıları

Sinan Akçıl bir söz ve müzik yazarı olarak birçok başarılı sanatçı ile çalışmış ve hazırladığı eserler ile büyük beğeni kazanmış ve takdir almış bir kişiliktir. 2018 yılı itibariyle 36 yaşında olan sanatçı Çanakkaleli olmakla birlikte yurtdışında başlayarak Türkiye’de devam eden hayatında birçok farklı noktada müzik çalışmaları gerçekleştirmiştir. Özellikle 2011 yılında kendi albümü Kalp Sesi ile müzik piyasasında çıkış gerçekleştirmiş ve bu albüm sonrasında Türkiye’de birçok eleştirilere maruz kalmıştır.

Söz ve müzik yazarı olarak çok başarılı bir isim olarak bilinen Sinan Akçıl, ilk albümünde canlı performansları ile birlikte çok eleştirilmiştir. Fakat radyo yayınları ve kulüplerde çok başarılı bir şekilde şarkıları çalınarak beğeni almıştır. Birçok müzik eleştirmeni, yazdığı şarkıları çok beğenmesine rağmen solist olarak çalışması konusunda eleştirilerde bulunmuştur. Sinan Akçıl, hakkında çıkan olumsuz eleştirilere rağmen solist olarak çalışmayı sürdürmüş ve devam eden yıllarda 2012 yılında Karnaval, 2013 yılında Kapı, 2014 yılında Tabi Tabi ve Hatırlasana albümlerini çıkarmıştır. 2015 yılında Best Of Aşk ve Ayıp Yani albümleri ile çıkış gerçekleştiren sanatçı, 2016 yılında Binbir Gece, Şarttır ve Başka Şansın Yok albümlerini hazırlamıştır. Hazırladığı her albüm sonrasında birçok video klip çalışması gerçekleştiren Sinan Akçıl, olumlu veya olumsuz eleştirilere rağmen çalışmalarını sürdürmüş ve kariyerine devam etmiştir.


Sinan Akçıl’ın Özel Hayatı

Müzik kariyeri ile çok hareketli bir seyir gösteren Sinan Akçıl, özel hayatında bir dönemler ünlü manken Ebru Şallı ile ilişki yaşamış bir dönem ise Hadise ile yaşadığı ilişki sayesinde magazin gündeminde sıklıkla yer almıştır. Besteleri ve albümleri sayesinde birçok defa müzik ödülleri kazanan Sinan Akçıl, farklı kanallarda müzik programları için sunuculuk çalışmaları da gerçekleştirmiştir. Bu yapımlar arasında TRT müzik kanalı için hazırlanan Farklı Sahne programı da bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*