Tamer Karadağlı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tamer Karadağlı Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Yılların eskitmekte zorlandığı taş fırın erkeği Haluk karakteri ile bilinen  Çocuklar Duymasın isimli sevilen dizinin sevilen oyuncusu olan Tamer Karadağlı kimdir ve başka hangi yapımlarda rol almıştır. Tamer Karadağlı aslen nerelidir, nerede doğmuştur, kaç yaşındadır, evlilik hayatı ve oyunculuk hayatı nasıl devam etmektedir gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.


Tamer Karadağlı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tamer Karadağlı uzun yıllardır televizyon ve tiyatro oyunculuğu ile beğenilen bir karaktere imza atmış ve bu karakterinde özellikle Çocuklar Duymasın dizisindeki Taş Fırın Erkeği Haluk ile hafızalara kazınmıştır. 24 Mayıs 1967 yılında Ankara’da dünyaya gelen ünlü oyuncu, aslen Azeri kökenli bir ailenin çocuğu olarak bilinmektedir. Doğum yeri Ankara olmak ile birlikte Tamer Karadağlı nerelidir sorusu için aslen Azeri kökenli olmakla birlikte Kars Sarıkamışlı olduğu bilinmektedir.

Ailesinin görevi nedeniyle ilköğretimine Amerika’da başlayan oyuncu, bir dönem Türkiye’ye dönmüş daha sonra Amerika’da eğitimine devam etmiş ve lise son sınıf yıllarındayken Türkiye’ye kesin dönüş gerçekleştirmiştir. Genç yıllarından itibaren oyunculuğa ve sinemaya merakı olan Karadağlı, Shakespeare’in Kuru Gürültü oyununda ve birçok farklı tiyatro oyununda rol almıştır. TED Ankara Koleji’ni tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tiyatro bölümünü tamamlayan genç oyuncu ilk olarak Ferhunde Hanımlar dizisinde yer aldığı Selçuk karakteri ile tanınmıştır.

Televizyon ve sinema kariyerini birçok farklı rol ile sürdüren Tamer Karadağlı aynı zamanda Türkiye’nin önemli seslendirme sanatçılarından biri olarak George Clooney’nin özdeşleşen sesi olarak bilinmektedir. Birçok farklı yapımda ünlü Amerikalı oyuncunun seslendirme işlerini gerçekleştirmiştir. 1993 yılında Ferhunde Hanımlar ile başlayan televizyon kariyerini 1999 yapımı Babam Olur Musun ve yine aynı yıl içinde Demir Leblebi dizileriyle sürdürmüş ve 2000 yılında dönemin ünlü dizilerinden Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde de rol almıştır.


Tamer Karadağlı’nın Farklı Yapımları

Tamer Karadağlı’nın Türk televizyonlarının meşhur bir oyuncusu haline gelmesini sağlayan asıl yapım 2002 yılında yayınlanmaya başlanan ve Birol Güven yapımı olan Çocuklar Duymasın dizisi olmuştur. Rol aldığı oyuncular ile birlikte hafızalara kazınan Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ ile çok iyi bir çift oluşturmuş ve dizideki Furkan Kızılay’ın canlandırdığı Havuç karakteri, Ayşecan Tatari ve sonradan değişen isimlerle Duydu karakteri ve Selami(Özgür Ozan) karakteri ile çok önemli parodiler sağlamıştır. Günümüze kadar devam eden bu yapımda başarılı oyunculuğunu sürdüren Tamer Karadağlı, dönem dönem ara veren ve tekrar başlayan bu dizide her zaman yer almıştır.

Çocuklar Duymasın dışında birçok farklı televizyon dizisinde de yer alan Tamer Karadağlı, dönem dönem Çocuklar Duymasın dışında Reyting Hamdi, Çocuklar Ne Olacak, Arka Sokaklar, Doktorlar, Fedai, Karamel, Kırmızı Işık, Avrupa Yakası, Acayip Hikayeler gibi birçok farklı televizyon yapımında da yer almıştır. Önemli sinema çalışmaları bulunan Tamer Karadağlı;şimdilerde Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve 5. sezonuna başlayan Savaşçı isimli dizide Albay Oktay Göktürk karakterine can vermektedir.

  • 2003 yılında Bir Tutam Baharat
  • 2005 yılında Beyza’nın Kadınları
  • 2005 Şans Kapıyı Kırınca
  • 2007 Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım
  • 2009 Suluboya
  • 2010 Memlekette Demokrasi Var
  • 2012 Süper Türk gibi yapımlarda rol almıştır.

Tamer Karadağlı’nın Özel Hayatı Ve Evlilikleri

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı kaç yaşındadır sorusu için 2018 yılı itibariyle 51 yaşında olduğu belirtilebilir. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok başarı elde etmiş Tamer Karadağlı, 8 farklı İngilizce lehçesi konuşabilmek ile birlikte birçok yapımda seslendirme görevi üstlenmiştir. 30 Kasım 2002 tarihinde oyuncu Arzu Balkan ile evlenen ve 2007’de boşanan Karadağlı’nın bu evlilikten 2006 yılında Zeyno isimli kızı dünyaya gelmiştir. 2007 yılından sansasyonel bir şekilde magazin gündemine yansıyan bir ilişki ile ünlü oyuncu Deniz Uğur ile ilişki yaşamış ve daha sonrasında ayrılmışlardır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*