Tarık Ünlüoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tarık Ünlüoğlu Kimdir?

Tarık Ünlüoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

16 Kasım 1957 İzmir doğumlu olan Reşat Tarık Ünlüoğlu; İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Ankara Devlet Konservatuvarına başladı. Bir sene opera öğrenimi aldıktan sonra, tiyatro bölümüne geçiş yaptı. Yirmi yılı aşkın süre boyunca Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Tiyatro aktörlüğünün yanında birçok sinema aktörlüğü, televizyon kişiliği ve pek seslendirme çalışması da yapmıştır.

Tarık Ünlüoğlu Nerelidir?

İzmirli usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu, konservatuar tiyatro bölümü mezunudur. Hayatı boyunca pek çok başarılı işlere imza atan Reşat Tarık Ünlüoğlu, 25 yılı aşkın uzunca bir süre Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu’ndaki 25 senelik uzun görevinin ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin edilen usta oyuncu Reşat Tarık Ünlüoğlu, çalışmalarına burada devam etmiştir. Reşat Tarık Ünlüoğlu, tiyatro kariyerinin yanı sıra pek çok film ve televizyon dizisinde de rol almıştır. Karakteristik ve kendine özgü sesiyle öne çıkan Tarık Ünlüoğlu, pek çok film ve çizgi film dublaj işleri yaparak birçok yabancı karaktere de ses vermiştir. Türkiye’nin yetiştirdiği çok başarılı bir tiyatro oyuncusudur. Çok sevilen oyuncu birçok başarıyı elde etmiştir. Usta oyuncu ve dublaj sanatçısı Tarık Ünlüoğlu’nun kariyerinde pek çok tiyatro oyunu, film ve dizi bulunmaktadır. Tarık Ustaoğlu’nun rol aldığı pek çok proje uzun soluklu ve alanında başarılı olmuş işlerdir. Oyunculuk başarısı yanı sıra Tarık Ünlüoğlu çok başarılı dublaj ve seslendirme işleri yapmıştır. Yabancı çizgi film ve animasyonlarda için de seslendirmen ve dublaj sanatçılığı işlerine imza atan Reşat Tarık Ünlüoğlu, çocukların pek çok sevdiği ve beğeniyle izlediği birçok ikonik karaktere de sesiyle hayat vermiştir.

Tarık Ünlüoğlu Kaç Yaşındadır?

16 Kasım 1957 günü doğan Reşat Tarık Ünlüoğlu, 1 Ekim 2019 tarihinde 61 yaşında aramızdan ayrılmıştır. 2013 yılında Gülenay Kalkan ile dünya evine giren Reşat Tarık Ünlüoğlu’nun aynı zamanda Zeynep Ünlüoğlu adında bir kızı vardır. Tiyatro ve televizyon sektöründe usta bir isim olan Tarık Ünlüoğlu, dizi ve filmlerde de oldukça başarılı bir oyunculuk kariyerine sahiptir. En bilinen dizilerinden biri olan Benim Annem Bir Melek dizisinde aile babası rolüyle oldukça başarılı işlere imza atan Tarık Ünlüoğlu bu dizide Oya Başar, Ali Sunal ve Dolunay Soysert gibi ünlü isimlerle de birlikte rol almıştır. Çok başarılı olan dizi üç sezon devam eden bir durum komedisidir.

Hala tekrarları ile izleyici bir araya toplayan Benim Annem Bir Melek dizisinde Tarık Ünlüoğlu’nun rolü çok beğeni toplamıştı. Ata Demirer’in yazıp yönettiği Eyvah Eyvah film serisinde de rol alan Reşat Tarık Ünlüoğlu emekli asker ve kız babası rolüyle film serisine oldukça renk getirmiş bir oyuncudur. Usta oyuncu; Hedefim Sensin, Kara Bela, Bana Masal Anlatma, Berlin Kaplanı ve Sümela’nın Şifresi Temel gibi çeşitli komedi filmlerinde de rol almıştır. Son dönemlerde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde de çok başarılı bir role imza atmış olan Reşat Tarık Ünlüoğlu, daha önce de Kurtlar Vadisi’nin önemli karakterlerinden birisiydi. Asıl çıkışını Kurtlar Vadisi dizisindeki Testere Necmi karakteriyle yapan Reşat Tarık Ünlüoğlu, bu karakteriyle usta oyunculuğunu bir kez daha kanıtlamış ve televizyonun sevilen simalarından biri olmaya devam etmiştir. Yaşadığı çeşitli hastalıklar ve akciğer sorunları sebebiyle son projesi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin çekimlerine ara vermek zorunda kalan Reşat Tarık Ünlüoğlu, 1 Ekim 2019 gününde aramızdan ayrılmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*