Televizyonun Yükselen Yıldızı: Murat Ceylan

Televizyonun Yükselen Yıldızı Murat Ceylan

Son dönemlerde sunuculuk yeteneği ile bütün dikkatleri üzerine çeken Murat Ceylan kimdir? Hangi yarışmalarda ve projelerde yer almıştır. Murat Ceylan’ın hayatı çocukluğu, kariyeri, eğitim hayatı ve çok daha fazlası merak edilmektedir. Başta bu sorular olmak üzere çok daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

En çok merak edilen soruların başında Murat Ceylan kaç yaşındadır gelmektedir. 15 Mayıs 1991’de İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.  Murat Ceylan nerelidir sorusunun yanıtı ise İstanbullu ’dur. Lise eğitimini tamamlayana Türkiye’de yaşamıştır ve sonrasında İngiltere’ye gitmiştir. Londra’da endüstriyel tasarım bölümünde okunmuştur. Central Saint Martins mezunudur.

Eğitim hayatında tek mezun olduğu okul burası değildir. Türkiye’ye döndükten sonrada Reklamcılık okumuştur. Bilgi Üniversitesi’nde de mezun olmuştur. Çocukluğundan beri müzik her zaman hayatının bir parçası olduğunu ifade etmektedir. 2 yaşında iken müzik dünyasına ilk adımını atmıştır. Çok küçük bir yaşta piyano çalmaya başlamıştır.

Müzik alanında da profesyonel eğitim almıştır. İstanbul Devlet Konservatuvarları ’nda akademisyen olan Prof. Ergican Saydam’da ders almıştır. Böylelikle bu alanda da kendini geliştirmiştir. Eğitim hayatına ise yüksek lisans eğitimi ile devam etmektedir.

Murat Ceylan’ın Kariyeri

Murat Ceylan için hayatının dönüm noktası ise 2013 senedir. O yıl Survivor-Gönüllüler yarışmasında yer alan yarışmacılardan biridir. Özellikle gönüllüler takımında gösterdiği performansı ile de adından söz ettirmeye başlamıştır. Panama’da geçen zorlu bir sürecin sonucunda aslında televizyon dünyasına da ilk adımını atmıştır.

Yaklaşık bir yıl sonra Para Bende adlı bir yarışma ile de ekran serüveni kaldığı yerden etmiştir. Bu yarışmada ise Almaida Abaizi ile rakip olmuşlardır. Her hafta farklı bir şehir gezerek ellerindeki bütçe ile tarihi yerleri gezmek, yemekleri yemek gibi çeşitli etkinlikler içeren bir yarışmadır.

Müzik ise her zaman hayatında önemli bir yere sahiptir. 2016 yılına geldiğinde ise n hem söz hem de müziği kendisine ait bir albüm çıkarmıştır. Ozan Doğulu ile birlikte de Çağrı Sertel’de aranjörlük yapmıştır. Albümünün adı Yeni Nesil’dir. Ancak parçalar Türkçe değil İngilizce’dir. Albümü çıktıktan sonra ise ilk klibi de kısa bir süre sonra çekilmiştir. Yönetmen koltuğunda ise Nihat Odabaşı oturmaktadır. Klibi ve şarkıları ile de müzikteki yeteneklerini de göz önüne sermiştir.

Oyunculuğa ise Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Selim karakterini canlandırmak için seçmelere katılmıştır. Ancak başarılı olamamıştır.  İlk oyunculuk deneyimini ise 2017 yılında Familya adlı bir dizi ile yaşamıştır. Yardımcı bir karakter olan Ateş Beyoğlu’na hayat vermiştir.

İlk Survivor deneyiminden beş yıl sonra ise All Star kadrosunda yer almıştır.2018 yılında ise başarılı performansı ile de kendini bir kez daha kanıtlamıştır. Arkadaşlarını oyunlarda yönlendirmesinden kondisyonuna kadar farklı yönleri de ortaya çıkmıştır.  Ancak Survivor hayatı bir yarışmacı olarak sona ererken bir sunucu olarak da devam etmiştir. 2019 yılından itibaren programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Murat Ceylan’ın Farklı Yönleri Nelerdir?

Müzik, oyunculuk ve çeşitli alanlarda aldığı eğitimlerin dışında çeşitli branşlarda da çok başarılıdır. At binmeyi çok sevmektedir ve lisanslı bir binicidir. Bunun dışında ise fitness ile de ilgilenmektedir. En çok sevdiği sporların içerisinde ise sörf ile patende yer almaktadır.

Çaldığı enstrümanlar içerisinde gitarda bulunmaktadır. Hedefleri içerisinde ise yurt dışına da açılmak vardır. Bu amaçla ise adı ile soyadının yanına Wish kelimesi de eklemiştir. Ayrıca Wish olarak da seslenilmesini de istemektedir.

Kariyerinde hızlı bir şekilde yükselmeye devam eden Murat Ceylan sunuculuk yapmaya devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*