Timur Acar Kimdir?

Timur Acar Kimdir

Son dönemde pek çok dizide ve filmde rol alan Timur Acar, özellikle komedi türündeki yapımlarla ekranlarda yer almaktadır. Bu yüzden de Timur Acar kimdir tarzı aramalar yapılmakta, izleyiciler Acar’ı merak etmektedir. Özellikle de Timur Acar nerelidir şeklinde aramalar yapılarak nereli olduğu merak edilmektedir.

Timur Acar kaç yaşındadır diye merak edenler için Acar, 22 Aralık 1979 tarihinde Almanya’da dünya gelmiştir. Beş kişilik bir ailenin en küçük çocuğu olan Timur Acar’ın bir abisi bir de ablası vardır. Almanyalı olan Acar’ın ailesi aslen Gürcistan kökenlidir. Çocukluğu Almanya’da geçtikten sonra ailesi, 1984 yılında yurda temelli dönüş yapmış ve Sakarya’ya yerleşmiştir. Ondan sonra da Sakarya Karasu’da hayatlarına devam etmişlerdir.

Timur Acar’ın Rol Aldığı Dizi, Film ve Tiyatrolar

Timur Acar 1999 yılında tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi, tiyatro bölümünde dört yıl boyunca dersler almıştır. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul’a gelmiştir. 2006 yılında Oyun Atölyesi’nde Shakespeare’in Hırçın Kız oyunuyla birlikte ilk kez profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra da Oyun Atölyesi oyuncusu olarak 5 yıl boyunca Testosteron oyununda rol almıştır. 2012 yılına kadar burada oyunculuğa devam etmiştir.

Timur Acar 2006 yılında Avrupa yakası adlı dizinin 4. Sezonuna dahil olmuş, buradaki rolüyle televizyon dünyasına adım atmıştır. İzzet Gümüşçeşme rolünde burada üç yıl boyunca oynamaya devam etmiştir.

Acar, daha sonra 2007 yılında Gomeda adlı sinema filminde bir köylü olarak yer almış, yine aynı yıl Kaybedenler filminde ve Ulak adlı filmde rol almıştır. Ulak’ta Havari karakterini canlandırmıştır. 2008 yılına gelindiğinde yine sinema oyunculuğuna devam eden Timur Acar, bu sefere Çıngıraklı Top adlı projede Nuri karakterini canlandırmıştır.

2009 yılında Acar hem sineme filmleriyle hem de dizilerle ekranlarda yer bulmuştur. Bir Başka Dilde Aşk adlı filmde Emniyet Müdürü rolünde bulunmuş, Türkler Çıldırmış Olmalı adlı filmde de Kadırgalı Sarı Recep karakterini canlandırmıştır.

2010 yılına geldiğimizde Timur Acar Akasya Durağı adlı o yılların en popüler dizilerinden birisinin 3. Sezonuna dahil olmuştur. Burada Arif Keser karakterine hayat vermiş olan Acar, yine aynı yıl Çakallarla Dans adlı sinema filminde Köfte Necmi rolünde bulunmuştur. Oldukça popüler olan ve daha sonra devamı da çekilen Çakallarla Dans, oldukça geniş bir kitle tarafından izlenmeyi başarmıştır.

2011 yılında Devrimden Sonra sinema filminin projesinde yer alan Timur Acar, 2012 yılında yine Köfte Necmi karakteriyle Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede sinema filminde izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Timur Acar, 2013 yılını oldukça bereketli geçirmiş, bu yıl Erkek Tarafı Testosteron ve Hayat Sana Güzel sinema filmlerinde rol almış, Hayat Sana Güzel’de Taner karakterini canlandırmıştır. Yine aynı yıl Bebek İşi adlı televizyon dizisinde Murat rolünde yer almıştır. 2014 yılında Köfteci Necmi karakteriyle yer aldığı Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı ile izleyicilerle buluştuğu gibi 2014-2015 yıllarında Kertenkele adlı televizyon dizisinde Kertenkele/ Ziya Hoca rolünde bulunmuştur.

2016 yılında Çakallarla Dans 4 çekilmiş, bu sayede seri dörtlemiştir. Acar yine Köfte Necmi rolüyle filmde rol almıştır. 2017 yılında iki farklı dizi ile ekranlarda yer almıştır. İlk olarak Nerdesin Birader adlı dizide Yiğit/Yunus Çakmak rolünde yer alırken Söz dizisinde Derman rolünde oynamıştır. 2018 yılında Çakallarla Dans 5 sineme filmi çekilmiş, bu sayede sekiz yıl içinde film, beşlemiştir. 2019’da da Kapı filminde Remzi karakterini canlandırmıştır. 2020 yılı itibariyle de Kanal D ekranlarında yayınlanan “İyi Aile Babası” isimli dizide rol oynamaktadır.

Timur Acar’ın Evlilikleri

Timur Acar ilk evliliğini 2007 yılında Özlem Karabay ile yapmış, çift 2009’da boşanmıştır. İkinci olarak da 2016 yılında Eda Özerkan ile evlenmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*