Tolga Çevik ve Hayatı

Tolga Çevik ve Hayatı

Tolga Çevik kimdir?  Tolga Çevik, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Komedi Dükkanı, Avrupa Yakası, Organize İşler ve Vizontele gibi daha pek çok yapıtta yer almıştır. Tolga Çevik aynı zamanda da Beşiktaş Kültür Merkezi yani BKM üyesidir. Ünlü oyuncunun bulunduğu pek çok yapıtta Yılmaz Erdoğan da yer almaktadır. Tolga Çevik ve Yılmaz Erdoğan ikilisinin muhteşem oyunculukları Türk halkı tarafından beğeni yağmuruna tutulmaktadır.

Ünlü oyuncu kendisini geliştirmek adına birbirinden önemli projelerde bulunmuş ve başarı merdivenlerini hızla çıkmıştır. Başarısına başarı katan Tolga Çevik yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanmıştır. Başarısıyla gündemde olan ünlü oyuncu hakkında merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. Merak uyandıran konuların tamamını ele alarak ünlü oyuncuyu tanıma fırsatını sunuyoruz.

Tolga Çevik nerelidir? Ünlü oyuncu Mersinli olmasına karşın İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tolga Çevik kaç yaşındadır? 1974 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Tolga Çevik şimdilerde edindiği üstün başarısıyla Türk televizyonlarının en çok sevilen isimleri arasındadır. 12 Mayıs doğumlu olan Tolga Çelik eğitim hayatında da başarısını ortaya koymuştur. Ünlü oyuncu ilkokulu Bahriye İlkokulu’nda okumuştur. İlkokulu bitiren ünlü oyuncu ortaokul ve lise eğitimine Özel Doğuş Lisesi’nde devam etmiştir.

Ortaokuldan ve lise çağlarında ilk defa tiyatroyla tanışan ünlü oyuncu bazı girişimlerde ve çalışmalarda bulunmayı ihmal etmemiştir. Çocukluktan gelen bir hayal ve yeteneğin eseri olarak günümüzün en önde gelen ve saygın oyuncuları arasında yer alan Tolga Çevik başarısıyla ün kazanmaktadır. Tolga Çevik lise çağında liseler arası yarışmalara katılmıştır. Liseler arası yapılan yarışmalarda birinciliği elden bırakmamıştır.  Ödül kazandıkça bu alana ilgisi de artan Tolga Çevik bazı hedefler belirlemiştir. Ünlü oyuncu üniversite hayatını bu alanda tamamlamaya karar vermiştir. Tolga Çevik, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanarak Yeditepe Oyuncuları isimli tiyatroda yer almıştır.

Tolga Çevik’in Kariyeri

Tiyatro Atölyesi kurslarına katılan ve bu kurslarda son derece önemli tiyatroculardan eğitim alan Tolga Çevik, kendisini geliştirmeyi başarmıştır. Daha sonra ise Cephede Piknik, Oyuncular da Sever gibi çeşitli tiyatrolarda oynamıştır. Kendisini daha da iyi noktalara taşımak isteyen ünlü oyuncu, Central Missouri State University’de eğitimine devam etmek için ABD’ye gitmiştir.

1996 senesinde tekrar Türkiye’ye dönen Tolga Çevik, ustasına vefa borcunu ödemek için bir süre Yeditepe Oyuncularında oynamıştır.  Daha sonra BKM kadrosuna katılarak Bana Bir Şeyhler Oluyor isimli oyunda yer almıştır. Daha sonra ise Yılmaz Erdoğan yönetmenliğinde Vizontele Tuuba, Vizontele, Organize İşler filmlerinde oynamıştır.

2006 ve 2008 yılları arasında senaristliğini Gülse Birsel’in yapmış olduğu Avrupa Yakası isimli sitcom programında oynamıştır. Programda Sacit Kral karakterini canlandıran ünlü oyuncu, 2007 yılında ise bambaşka projelerde yer almıştır. Tolga Çevik dur durak bilmeksizin kendisini geliştirmeye adadığı hayatıyla başarıdan başarıya koşarak bugünlere gelmiştir.

Doğaçlamada Tolga Çevik

Tolga Çevik 2007 senesinden itibaren doğaçlama şekilde oynanan skeçlerde yer almıştır. Bu skeçlerden birisi de Komedi Dükkanı isimli komedi programıdır.  Ünlü oyuncu bu programın başrolünde yer almıştır. 2013 yılında ise Arkadaşım Hoş geldin isimli oyununa devam eden Tolga Çevik, 2015 yılında final yapmıştır. Daha sonra ise Müjdat Ne’aptın adlı programda yer aldı ve 2016 yılında final gerçekleştirdi.

Komedyen Cem Yılmaz’ın kardeşi Özge Yılmaz ile 2004 yılında evlenen Tolga Çevik iki çocuk sahibi oldu. Çocuklarından birisi Tuna, diğeri ise Tan’dır. Bir kız, bir erkek çocuk babası olan ünlü oyuncu başarılarına ara vermeden devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*