Toprak Can Adıgüzel Kimdir?

Toprak Can Adıgüzel Kimdir

Toprak Can Adıgüzel kimdir? sorusuna cevap arayanlar merak ettikleri konular hakkındaki bilgileri bu yazıda bulabilirler. Ayrıca Toprak Can Adıgüzel’in nereli olduğu, hangi eğitimleri aldığı ve ne tür oyunlarda görev aldığı gibi soruların cevapları da yine bu yazıda sizlerle olacaktır.

Küçük yaşlarından beri oyunculukla ilgisi olan Toprak Can Adıgüzel, İzmir’de doğmuştur. Toprak Can Adıgüzel nerelidir? sorusunun cevabı da yine İzmirli şeklindedir. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de alan oyuncu küçüklükten beri ilgisi olan oyunculuk hayalini gerçekleştirmek için 2012 yılında İstanbul’a taşınmış ve 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümüne girmiştir.

Bu bölümden 2017 yılında mezun olan Toprak Can Adıgüzel, mezuniyetinin ardından Benim Adım Feuerbach adlı tiyatro oyununda yer almıştır. Oyun Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda canlandırılmıştır. 2019 yılında ise Yak Bunu adlı tiyatro oyununda yer alan oyuncu daha sonra kariyerine televizyon dizilerin de devam etmiştir. Tüm bunların yanında Toprak Can Adıgüzel kaç yaşındadır? sorusuna cevap olarak oyuncunun doğum tarihi olan 26 Ocak 1992 senesi verilebilir.

Televizyon Kariyeri

Görev aldığı çeşitli tiyatro oyunlarının ardından 2020 yılında ilk televizyon dizisine başlayan Toprak Can Adıgüzel, Fox Tv’de yayınlanan Kadın adlı dizide yer almıştır. 2017 yılında ilk bölümü yayınlanan, üç sezon ve 81 bölümün ardından 4 Şubat 2020 yılında biten dizinin final bölümünde “İsmail” karakterine hayat vermiştir. Bir Japon dizisi olan “Woman”dan uyarlama olan dizide Özge Özpirinççi, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar gibi usta oyuncularla rol almıştır.

Kadın dizisinin ardından Show TV’de yayınlanan ve 2020 yılında yayın hayatına başlayan Alev Alev adlı dizide kariyerine devam etmiştir. Bir Fransız dizisinden uyarlanan, aksiyon ve drama türündeki bu dizinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız yapmakta ve senaryosunu Burcu Görgün Toptaş kaleme almaktadır. Toprak Can Adıgüzel bu dizide Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Cihangir Ceyhan, Berkay Ateş ve Dilan Çiçek Deniz gibi oyuncularla birlikte rol almaktadır. Toprak Can Adıgüzel, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği bu dizide başarılı oyunculuğuyla kariyerine emin adımlarla devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*