Tuğba Altıntop Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Tuğba Altıntop Kimdir Biyografi ve Hayatı

Magazin dünyasında bazı isimler zaman zaman gündeme gelmekte, uzun bir süre gözlerden ırak olsa da yeniden kameraların karşısına çıkmayı başarmaktadırlar. Bunlardan birisi de Tuğba Altıntop. Tuğba Altıntop gündeme sık sık geliyor ve bu yüzden internette Tuğba Altıntop kaç yaşındadır tarzı aramalar yapılıyor.

Altıntop, 15 Aralık 1976 tarihinde dünyaya gelmiştir. İki erkek kardeş sahibidir. Liseden sonra eğitimine devam etmemiş, dışardan grafikerlik eğitimleri almıştır. 1996 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katılarak birinciliği elde eden Altıntop’un hayatı değişmiştir. Burada ki başarısı onun kariyerinin geri kalanını toptan etkilemiş, evliliğini, şarkıcılığını ve modelliğini belirleyen yepyeni bir çizgi çizmiştir.

1996 yılında şarkıcı Rafet El Roman ile evlenmiştir. Bu evlilikten ikilinin iki kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Bunlardan Su El Nur 2000 doğumlu, Şevval Nur 2003 doğumludur. Tuğba Altıntop ile Rafet El Roman’ın evliliği 2003 yılında boşanma ile sonlanmıştır.

Tuğba Altıntop 2011 yılında pop müzik şarkıcısı Levent Dörter ile beraber olmuştur. Sonrasında kanser hastalığına yakalanmıştır. 2005 yılında Rafet El Roman’dan boşandıktan sonra zor günler geçirdiğini, vücudunun kanser hücrelerini ürettiğini belirtmiştir. Altı ay boyunca lenf kanseri ile mücadele eden Altıntop, hastalığı süresince 43 kiloya kadar düşmüş, bu dönemde Rafet El Roman’ın hastalığı bildiği halde destek olmadığını, hastalığı yendikten sonra 1 aylık bir karavan tatiline çıktığını, bu tatilin kendisine çok iyi geldiğini ifade etmiştir.

Tuğba Altıntop nerelidir diye merak edenler için Altıntop Adana’da doğmuş, büyümüştür. Dolayısıyla Adanalı ünlülerden birisidir. Modelliğin, mankenliğin yanı sıra bazı dizilerde ve filmlerde de rol almıştır. 2004 yılı yapımı olan Bizim Karakol adlı dizide İsmet karakterini canlandırmış ve yine aynı yıl yayınlanan Fırtına Hayatlar adlı dizide Ayşe rolünde yer alan Altıntop, 1995 yılında Zampara Seyfettin adlı televizyon filminde yer almış, burada Çiğdem karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında Selena adlı televizyon dizisinde rol alan Tuğba Altıntop, 2012 yılında ise Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide izleyiciler karşısına çıkmıştır.

Tuğba Altıntop’un Kariyeri

Tuğba Altıntop kimdir diyenler için oyuncu, model ve şarkıcıdır. 2007 yılında Sana Söylüyorum albümü ile müzik kariyerine başlamış, bu albümde Güven Baran, Hüseyin Bitmez, Murat Güneş, Aydın Sarman gibi isimlerin bestelerini seslendirmiştir. Ayrıca bu albümde Tuğba Altıntop’un kendisinin sözlerini yazdığı, müziğini Aydın Serman’ın bestelediği Ağıt adlı bir şarkı da yer almıştır. Albümdeki Urfa Sana Ağlar şarkısına klip çekilmiştir.

2013 yılına gelindiğinde Tuğba Altıntop yeniden Yana Yakıla şarkısıyla yeniden müziğe geri dönmüş, bu şarkıya pek çok remix düzenlenerek dinleyicilere ulaşmıştır. 2016 Nisan ayında La La albümünü çıkarmıştır. Bu albümde Ozan Doğulu, Serdar Ortaç, Ayşen gibi isimlerle birlikte çalışmış, albüme adını veren La La adlı şarkının klipi çekilmiştir.

Tuğba Altıntop ve Rafet El Roman Birlikteliği

Tuğba Altıntop ile Rafet El Roman’ın boşanması baştan beri gündem olmuş, ikili boşandıktan sonra Rafet El Roman çocuklarını da alıp Almanya’ya gitmiş, Altıntop bir süre çocuklarını görememiştir.

2019 yılı başında 2. Sayfa adlı programa verdiği demeçte yeniden gündeme oturan açıklamalar yapmıştır. Altıntop açıklamalarında “Ben bekarım, Rafet bekar. Her şey olabilir. Allah kaderimizi birlikte yazdı ise yeniden evleniriz.

Kızlar evlenmemizi çok istiyorlar. Rafet evlenme teklifi etse kabul eder miyim biliyorum.” Demiştir. Bu açıklamalarıyla yeniden ikili dikkatleri üzerine çekmiştir. İkilinin birlikteliği, ayrılığı ve yeniden evlenme dedikoduları magazin dünyasının her zaman ilgisini çekmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*