Uğur Dündar Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Uğur Dündar Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Türk gazeteciliği dendiğinde tarafsız ve doğru bir iş gerçekleştiren isimlerden olan Uğur Dündar herkesin ilk aklına gelen isimlerden birisidir. Peki Uğur Dündar kimdir? Denildiği üzere gazeteci olan Uğur Dündar aynı zamanda bir spiker, oyuncu ünlü ve kaliteli ve yazar olup bir alanla sınırlı kalmadan birçok alanda kendinden söz ettiren bir şahsiyettir.


Uğur Dündar Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Uzun yıllardır bu alanda devleşmesi söz konusu iken diğer yandan Uğur Dündar kaç yaşındadır diye merak edilmesi çok doğal olur.  28 Ağustos 1943 doğumlu olan isim ömrüne kocaman işler sığdırmıştır. 1993 yılında hayatını birleştirdiği Yasemin Baradan Dündar ile üç çocuk sahibi olup mutlu evlilikleri halen devam etmektedir. Arena dendiğine akıllara gelen isim olarak bu programın da sayesinde ödülleri toplamış ve halkın beğenisi ve ilgisine sahip olmuştur.


Uğur Dündar Hakkında Merak Edilenler, Başarıları ve Yaptığı İşler

Uzun yıllardır televizyonlardan alışık olunan isim olan Uğur Dündar nerelidir sorusuna yanıt vermek gerekir ise kendisi İstanbul doğumludur. Uğur Dündar Silivrili olup ilk ve orta öğretimini bulunduğu yere yakın olan okullarda tamamladı. Ardından yüksek öğretim için İstanbul Üniversitesi iletişim fakültesi Gazetecilik Enstitüsüne başlayıp mezun oldu. Yetmişli yıllardan bu yana ön plana çıkarken tek bir alanla sınırlı kalarak kariyer yapmamış çok yönlü bir şahsiyet olarak Türk halkının kalbine taht kurmuştur. İlk olarak TRT üzerinden yapımcı olarak başladığı çalışma hayatında bu adım kurum sınavını kazanması ardından gerçekleşmiştir.

Resmi gazete yazarlığı yapan önemli isim aynı zamanda eğitimini devam ettirmiştir. BBC’ye ait olan bir kurstan eğitim alan ünlü isim ardından 1986 yılından bu yana süre gelen gazete yazarlığı olan Hürriyet gazetesi yazarıdır. Bu ona bir özellik olan Türk televizyon gazeteciliği başlamasında etkili olan ve halen de etkisi devam etme durumu sağladı. Özel yayınların hakim olması ile Show TV ile haber programcılığına devam eden Dündar ardından el değiştiren kanal dolayısı ile Kanal D üzerinden yine aynı işine devam etmiştir. Sonraki dönemde yeniden eski kanalına döşe bile ardından Star ile anlaşarak bu kanal üzerinden bir süre yayıncılığına devam etmiştir. Bu şekilde çeşitli endenler ile kanal değişimi yaşasa da aynı izleyici kitlesi onu her yerde takip etmiştir. Şu sıralar Sözcü gazetesinde yazarlığına devam ederken adı ile bir anılan Arena programını Halk TV üzerinden ilgililerine sunmaya devam ediyor.


Uğur Dündar Hakkında Merak Edilen Soruların Cevapları

Hayatı boyunca insanlara doğru haberciliği yaptığı programlar ile sunan Uğur Dündar kaç yaşındadır sorusuna da yanıt yetmiş üç yaşında olan dev bir isim olduğu yönündedir. Koca bir ömrüne kocaman bir gazetecilik sığdıran isim gazetecilik ile sınırlı kalmamış ve bazı yapılarda da görülmüştür. Rol aldığı diziler, film ve benzerleri: İşte Hayat: 1975 yılı yapımı olan filmde Kendisi olarak oynadığı filmde kendisine Hülya Koçyiğit eşlik etmiştir. Olacak O Kadar: 1989 ve 2002 yıllarında iki kez yine kendisini canlandırmıştır. Yılan Hikayesi: 1999 yılının zirve dizilerinden olan bu yapımda kısa süreli bir görünmesi vardır. Üvey Baba: 2000 yılı yapımdır. Benim Annem Bir Melek: 2009 yılı yapımıdır. Dersimiz Atatürk: 2010 yılı yapımı olup kısa süreli görünesi söz konusudur. Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri: 2015 yapımıdır.

Bunlar dışında gazetecilik hayatı daha renkli ve dur durak nedir bilmemiştir. Birçok kanal ve gazete ile iş yapan bir şahsiyet olarak aranan bir ad olmuştur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*