Uğurkan Erez Kimdir? Uğurkan Erez kaç yaşında ve nereli?

Uğurkan Erez Kimdir?

Uğurkan Erez Kimdir? Uğurkan Erez kaç yaşında ve nereli?

Uğurkan Erez 1954 yılında Vize’de dünyaya gelmiştir. Ünlü modacının annesi ve babası öğretmendir. Annesinin de Vize’de bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nda görev yapması sebebiyle Uğurkan Erez ve ailesi 7 yaşına kadar Vize’de yaşamıştır. Uğurkan Erez bir abisi ve bir ablası olmak üzere 3 kardeştir. 9 yaşına geldiğinde ise babasını kaybetmiştir.

Uğurkan Erez, ilk öğrenimine İstanbul’da bulunan Gazi Mustafa Kemal Paşa ilkokulunda tamamlamıştır. Ortaokulda ise Kadıköy’de bulunan Kemal Atatürk ortaokulunda tamamlamıştır. Lise öğrenimini de Fenerbahçe Lisesi’nde tamamlayan Uğurkan Erez, lisans eğitimini Şişli Siyasal Bilimler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Hemen ardından da Amsterdam’a giderek istatistik konusunda staj yapmıştır.

İş hayatına atılan Uğurkan Erez ilk olarak Kadıköy’de bulunan Beymen’in muhasebesinde çalışmıştır. Askerlik görevini tamamlamasının ardından Philips şirketinde maliyet muhasebesi şefi olarak görev yapmıştır. Ardından Süzer şirketine geçiş yapmış ve bir süre Libya’da görev yapmıştır. Libya’dan döndükten sonra Kadıköy Ticaret Lisesi’nde ingilizce öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Uğurkan Erez Kariyeri

Vepa şirketinde halkla ilişkiler görevinde çalışmaya başlayan Uğurkan Erez, aynı zamanda modaya da merak sarmaya başlamıştır. Uğurkan Erez bir ajans açmış ve modaya da giriş yapmıştır. Birçok gösteriye imzasını atmıştır. Bugün hala hem ülkemizde hem de dünyada en iyi koreograflardan birisidir. Özellikle de Miss Turkey, Best Model ve Elite Model Look gibi çok büyük ve önemli organizasyonlarının koreografıdır. Uğurkan Erez, defilelerin yalnızca podyumda bulunan bir sergi olmadığını insanlara anlatmaya çalışan bir sanatçıdır.

Uğurkan Erez 1988 yılında kurmuş olduğu ajansın sahibidir. Bugün ne giysem? Ve Huysuzla Dans Eder Misin? İsimli programlarda da jüri üyeliği görevinde bulunan Uğurkan Erez, 2008 yılında akciğer kanseri olduğunu öğrendi ancak erken teşhis ile kurtulmayı başarmıştır. Geçirmiş olduğu ameliyat sonrasında İzmir Kordonboyu’ndan bir ev satın alarak oraya yerleşmiştir. Ancak dostlarının baskılarına dayanamayarak İstanbul’a yeniden dönmüştür.

Uğurkan Erez mimar olan bir hanımla evlilik yapıktan sonra boşandı. Bu evlilikten Billur adında bir kızı bulumaktadır. 2014 yılının Eylül ayın yayınlanan Bu Tarz Benim isimli moda yarışma programında Kemal Doğulu, İvana Sert e Nur Yerlitaş ile jüri üyeliği görevinde bulunmuştur. Yarışmanın sunuculuğunu da Öykü Serter yapmıştır.

Ardından 2015 yılının Ocak ayında başlaya Bu Tarz Benim yarışmasının ikinci sezonunda yine aynı ekiple jüri üyeliği görevinde bulunan Uğurkan Erez, 2016 yılında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler isimli yarışmada Neslihan Yargıcı v Hakan Akkaya da jüriye dahil olmuştur. Bu jüri arasında Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu bulunmamıştır. Aynı programın 7. Sezonunda ise Uğurkan Erez, Nur Yerlitaş, İvana Sert ve Kemal Doğulu jüri üyeliği görevinde bulunmuştur. Bu yarışmaya haftada bir Kerimcan Durmaz da konuk jüri olarak gelmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*