Ünlü Oyuncu Hazal Kaya Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ünlü Oyuncu Hazal Kaya Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Hazal Kaya, meslektaşı olan Ali Atay ile dünya evine girmiştir. Uzun süredir ilişkilerinin devam ettiği iki ünlü isim birçok sanatçının da aralarında bulunduğu düğün ile evlendiler. Peki ünlü oyuncu Hazal Kaya kimdir? Hazal Kaya kaç yaşındadır? Hazal Kaya nerelidir? Tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.


Ünlü Oyuncu Hazal Kaya Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Tam adı Leyla Hazal Kaya olan ünlü dizi oyuncusu Gaziantep şehrinde doğmuştur. Doğum tarihi 1 Ekim 1990 yılıdır. Annesi ve babası avukat olan Hazal Kaya, çocukluk yıllarını İstanbul’un Balat ilçesinde geçirmiştir. Ünlü oyuncu Hazal Kaya, henüz 4,5 yaşında iken kemana başlamıştır. 7 Yaşına geldiğinde ise baleye başlamıştır. İlk kamera karşısına geçiş hikayesi bir reklam filmi ile başlamıştır.

Ardından Ekol Drama Ayla Algan’dan ders almaya başlamıştır. Bunun ardından da Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde Ümit Çırak’tan eğitimler almaya başlamıştır. Ünlü oyuncu 7 yaşına geldiğinde annesi ve babası boşanmıştır. Hazal Kaya da annesi ile yaşamaya başlamıştır. Hazal Kaya lise yıllarına geldiğinde İtalyan Lisesi’nde okumuştur. Hazal Kaya okulun hem korosunda hem de tiyatro kolunda rol almıştır. İtalyan Lisesi’ne devam ederken de bir yandan ajansa kayıt olmuş ve oyunculuk için başvurmuştur. Böylece henüz liseye giderken dizi çekimlerine başlangıcı yapmıştır.


Oyunculuğa İlk Adım ve Kariyer

Hazal Kaya’nın yapmış olduğu ilk iş de Cola Turka’nın reklam filminde oynamak olmuştur. 2006 yılında çekilmiş olan Acemi Cadı dizisinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2007 yılında Genco isimli televizyon dizisinde başrol oynamıştır. Hazal Kaya 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümüne giriş yapmıştır. Ardından Halit Ziya Uşaklıgil’in romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal Ziyagil karakterine can vermiştir.

Hazal Kaya’nın rol aldığı ilk film ise 2011 yılı içerisinde gösterime girmiş olan Çalgı Çengi’dir. Hazal Kaya, İngilizce, Almanca ve İtalyanca dillerini bilmektedir. Yine 2011 yılının Ocak ayında Adını Feriha Koydum isimli dizi ile ekranlara yeniden merhaba demiştir. Aynı sene içerisinde Ay Büyürken Uyuyamam isimli sinema filminde Hülya karakteri ile hayranlarının karşısına çıkmıştır. Ardından başrollerini Engin Altan Düzyatan ile paylaşmış olduğu Son Olsun isimli sinema filminde Lale karakterine can vermiştir.

2013 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Son Yaz- Balkanlar 1912 isimli diziyle yeniden karşımıza çıkan Hazal Kaya, Emine karakterini canlandırmıştır. Ancak dizinin iyi reyting yapmaması sebebiyle yayından kaldırılmıştır. Yine Kanal D ekranlarında yayınlanan A.Ş.K isimli dizide de bir tenis hocasını canlandırmıştır. Ancak bu dizi de 13. Bölümde iken final yapmıştır.

Bundan bir süre sonra yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yapmış olduğu İtirazım Var sinema filminde rol almıştır. 2014 yılında Hazal Kaya, uluslararası mükemmellik madalyasını almaya hak kazanmıştır. Böylece dünyanın en etkili isimleri arasında yerini almıştır. Hazal Kaya, 2015 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan Maral: En Güzel Hikayem dizisinde başrol almıştır.

Bu dönemde yapılan anketlerde Türk kadın sanatçılar arasında 4. Sırada Hazal Kaya yer almıştır. Yapılan araştırmalara göre 2010 ve 2015 yılları arasında en popüler kadın oyuncu statüsünde 6. Sırada yerini almıştır. Son olarak Mayıs 2016 itibariyle 5. Sırada yerini korumuştur. Leyla ile Mecnun dizisiyle hatırladığımız Ali Atay ile dünya evine giren Hazal Kaya, son dönemde Bizim Hikaye isimli dizide rol almıştır. Şimdilerde Fox tv ekranlarında yayınlanan Misafir isimli dizide rol oynamaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*