Yalçın Hafızoğlu Kimdir?

yalçın hafızoğlu kimdir

Sanat camiasının son dönem gözde isimlerinden olan ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oyunculuğu ile dikkatleri üzerine toplayan Yalçın Hafızoğlu Kimdir? ve Yalçın Hafızoğlu nerelidir? Soruları sevenlerinin ve takipçilerinin en çok merak ettiği konular arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu yazımızda Yalçın Hafızoğlu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız.

Türk sinema ve dizi oyuncusu ve müzisyen olan Yalçın Hafızoğlu; 18 Ağustos 1989’da İstanbul ‘da dünya gelmiştir.  Dolayısıyla genç oyuncu İstanbulludur ve oğlak burcudur.  Ancak Annesi Makedonya göçmenidir. Babası ise Samsunludur. Yalçın Hafızoğlu; İlköğretim eğitimini Özel Kalamış Okullarında tamamlamış ve ardından Göztepe Yeşilbahar Ortaokulu ve Göztepe İhsan Kurşunluoğlu Anadolu Lisesini bitirmiştir. Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden 2012 yılında başarılı bir şekilde mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Oyunculuğa ve müziğe ilgisi çocukluk yıllarında başlayan yakışıklı sanatçının yüzme, kick boks, kamp ve sayehat etmek hobileri arasındadır. Yalçın Hafızoğlu bekardır.

Yalçın Hafızoğlu’nun Sanat Kariyeri

Yalçın Hafızoğlu’nun sanat kariyerini iki kategoride değerlendirebiliriz. Bu kategoriler müzik kariyeri ve oyunculuk kariyeridir.

Sanatçının müziğe olan ilgisi daha çocukluk yıllarında başlamıştır. 8-9 yaşlarında iken müziğe olan tutkusu sebebi ile davul çalmaya başlamıştır. Daha küçük yaşlarda müziğe ve oyunculuğa olan ilgisi okul yıllarında da ortaya çıkmış, okul hayatında hep müzik ve tiyatro kolunda yer almıştır. 1999-2003 yılları arasında Yücel Berrak’tan bateri eğitimi almıştır. Sahneye ilk çıkışı ise bir yılbaşı gösterisinde okul grubu ile birlikte olmuştur. Devam eden yıllarda okul grubu ile beraber 9. Liseler Arası Müzik Yarışması’na katılmışlardır.  Bu yarışmada okul grubu olarak En İyi Beste ödülünü kazanırken yine aynı yarışmada kişisel olarak da En İyi Enstürman Ödülü’ne layık görülmüştür.

Profesyonel isimlerden bateri dersleri alarak müzik kariyerine başlayan Yalçın Hafızoğlu; 2008 ve 2015 yılları arasında farklı gruplar ile sahneye çıkmaya başlamıştır. 2017 yılında Shall We? Grubuyla beraber Shall We? EP albümünü çıkartmıştır. 2018 yılında Faruk Aydın Toksöz ve Fikret Ertan ile beraber Nefes Records’u kurmuşlardır. Bununla birlikte Fikret Ertan’ın Bir Şans Ve Bana albümünde çalmıştır. Arıza kontrol Saati adıyla Neredeyim Ben ve Akrep Yelkovan EP albümlerini çıkartmıştır.

Yalçın Hafızoğlu’nun sanat kariyerinin ikinci kategorisi oyunculuk kariyeridir. Oyunculuğa yöneliş sebebi de müziğe olduğu gibi küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa olan doğuştan yeteneğidir. Dolayısıyla genç sanatçı 2014-2016 yılları arasında üniversite öğrencisi iken Deniz Erdem, Süeda Çil, Destan Batmaz, Nazan Koçak ve Berna Adıgüzel gibi alanında profesyonel isimlerden oyunculuk dersleri ve oyunculuk eğitimi alarak doğuştan gelen yeteneğini daha da perçinlemiştir. İlk oyunculuk tecrübesini Star Tv’de yayınlanan ve popüler bir dizi olan Kiralık Aşk dizisinde konuk oyuncu olarak Doktor Selim karakterini canlandırarak ortaya koymuştur. Selim karakterinde gösterdiği performans ile dikkati çeken yakışıklı oyuncu Keşif Çanakkale filminde Roy karakterini başarı ile canlandırmıştır. Daha sonra ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin kadrosunda bir çok profesyonel isimle birlikte yer alarak,  Hızır Ali Çakırbeyli karakterine hayat vermiş ve bu dizide gerek yakışıklılığı gerekse oyunculuk performansı ile izleyenlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Yalçın Hafızoğlu Kaç Yaşındadır?

İyi bir oyuncu olduğu kadar iyi bir müzisyende olan ve son dönem Türk dizi ve sinema dünyasında oyunculuk performansı ile dikkat çeken Yalçın Hafızoğlu kaç yaşındadır? Sorusu takipçilerinin merak ettiği konular arasındadır. 1989 doğumlu olan yakışıklı oyuncunun hem oyunculuk hem de müziğe olan saygısı ve tutkusu ile gelecekte daha pek çok başarıya imza atacağı kesindir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*