Yasemin Yazıcı Kimdir?

Yasemin Yazıcı Kimdir

Son zamanlarda rol aldığı projeler sayesinde adından sıkça söz ettiren Yasemin Yazıcı kimdir? Son dönemlerde yıldızı oldukça parlayarak göz dolduran başarılı oyuncu Yasemin Yazıcı İstanbul’da doğmuştur. Seyircilerin ve oyuncuyu daha yakından tanımak isteyen takipçilerinin en merak ettiği konuların başında Yasemin Yazıcı nerelidir soruları kurcalamaktadır. Genç ve güzel oyuncu Yasemin Yazıcı İstanbulludur. Aynı zamanda Yasemin Yazıcı kaç yaşındadır diye merak eden okuyucular için 8 Eylül doğumlu olan güzel oyuncunun, 1997 yılında dünyaya geldiği bilgisini verebiliriz. Eğitiminin bir bölümünü İngiltere’de tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini İngiltere’de London School of Economics üniversitesinde Sosyal Antropoloji bölümünde tamamlamıştır. Bunun yanı sıra Yasemin Yazıcı, Dialog ve Pera Güzel Sanatlar okullarında diksiyon ve oyunculuk dersleri almıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra dans ve vokal eğitimlerini de bu okullarda almıştır.

Okul dönemlerinde farklı dillerde çeşitli oyunlar sergilemiştir. Başta Bir Yaz Gecesi Rüyası olmak üzere, “Kral Oidipus”, ”Hugo Sistemi”, “Ayrılma”, “Antigone”, “Lysistrata”, “Faust” gibi oyunlarla sahneye çıktı. Bu oyunlar Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere farklı yabancı dillerde oynanmıştır. Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yine Academy of Music and Dramatic Arts (LAMDA)’ta oyunculuk üzerine eğitimler aldı.

Yasemin Yazıcı, Türkiye’ye döndükten hemen sonra İstanbul Film Akademi’de oyunculuk üzerinde sertifika aldı. Bu sertifikayı Deniz Ölmez, Ezel Akay gibi duayen isimlerin öncülüğünde kurulan “Oyunculuk Atölyesi” sayesinde kazanmış oldu. Bu sertifikayı almaya hak kazandıktan sonra oyuncu, ülkemizde çeşitli ajanslara başvuruda bulunmuştur. Yasemin Yazıcı’nın ilk televizyon projesi olacak olan dizi “Son Yaz” FOX TV ekranlarında 2021 yılında seyirciyle buluşmuştur. Bu televizyon dizisinde Naz Yaman karakterine hayat vermiş olan güzel oyuncu Yasemin Yazıcı’nın diğer oyuncu arkadaşları ile son derece uyumlu çalışması ile gözlerden kaçmamıştır.

Yasemin Yazıcı Profesyonel Oyunculuk Hayatı

Güzel ve başarılı oyuncu birçok farklı okuldan ve sertifika programından aldığı eğitim doğrultusunda oyunculuk hayatına başlamış bulunmaktadır. Yasemin Yazıcı genç yaşına rağmen sergilediği başarılı performanslar sayesinde adından sıkça bahsettirmeyi başarmış ve birçok farklı kesimin beğenisini toplamıştır. Güzel oyuncu ilk dizi projesi olan “Son Yaz” ile ekranlara gelmektedir. Bu dizide başrolleri birçok farklı profesyonel oyuncu ile paylaşmaktadır. Son Yaz dizisinin başrollerinde Alperen Duymaz, Ali Atay ve Funda Eryiğit gibi oyuncularla çalışacak olan Yasemin Yazıcı bu dizide “Naz Yaman” karakterine hayat vermektedir. Seyircinin karşısına ilk olarak bu dizi aracılığıyla çıkacak olan Yasemin Yazıcı, şimdiden tüm çalışma arkadaşları ile samimi bağlar kurmuş olup aynı zamanda seyircilerin de beğenisini kazanmış durumdadır.

Yasemin Yazıcı Özel Hayatı ve Başarıları

Yasemin Yazıcı Türkiye’ye yeni dönüş yapmış olmanın da verdiği etkiyle günümüzde pek fazla kişi tarafından tanınmamaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri güzel oyuncunun daha sakin ve mütevazı bir hayat yaşamayı tercih etmesinden kaynaklanıyor. Yasemin Yazıcı sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanıyor ve bu hesaplardan farklı paylaşımlarda bulunuyor. Fakat güzel oyuncunun hayatında biri olup olmadığına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra güzel oyuncu yurtdışında yer aldığı farklı yapımlar sayesinde adından sıkça söz ettirmeyi başarmış ve oyunculuk konusunda yeteneklerini kanıtlamıştır.

Yasemin Yazıcı henüz herhangi bir sinema filminde aktif olarak rol almamış olsa da, oyunculuk hünerlerini ilerletip geliştirdiği sürece ekranlarda bol bol kendisini görmemiz oldukça mümkün. Yurtdışında gördüğü nitelikli yüksek öğrenimin yanı sıra ülkemizde de oyunculuk üzerine eğitim ve çeşitli sertifikalar alan Yasemin Yazıcı, kariyerine doğru emin adımlarla yürümektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*