Yetenekli Oyuncu Hafsanur Sancaktutan Kimdir?

Yetenekli Oyuncu Hafsanur Sancaktutan Kimdir

Son yıllarda televizyonda genç oyuncular dikkat çekmektedir. Yeteneği ile de adından söz ettiren Hafsanur Sancaktutan canlandırdığı karakter ile de seyirciden tam not almıştır. Akıllara ise Hafsanur Sancaktutan kimdir sorusu akla gelmektedir.  Diğer merak edilen sorular ise Hafsanur Sancaktutan kaç yaşındadır ve Hafsanur Sancaktutan nerelidir gelmektedir.  Bütün bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Tiyatro Sahnelerinden Televizyona Uzanan Bir Kariyer

20 Mart 2000 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.  Oyuncu nereli olduğu tam olarak bilinmemektedir.  Oyunculuğa ilgisi çok küçük yaşlarda başlamıştır. İlk sahne deneyimini tiyatroda yaşamıştır. Çok sayıda oyunda yer almıştır. Orhan Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Bu dönemde de özel dersler alarak oyunculuk kariyerinin ilk adımlarını atmıştır.

Tiyatroda oynadığı oyunlar ile de çeşitli ödüller kazanmıştır. İlk ödülünü 2015 yılında Rotary Kulübü tarafından “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde Bretch’in 1930 yılında kalem aldığı Kuraldışı ve Kural oyunu ile almıştır. Oyunun konusu sınıf ayrımı, alt ve üst hiyerarşi gibi kavramlar ele alınırken dönemi eleştiren en önemli eseridir.

Aynı oyun ile 14. PAM (Akdeniz Parlementer Meclisi) tarafından da “Övgüye Değer Oyuncu Ödülü”nü kazanmıştır. Ayrıca İstek Okulları tarafından da Kuraldışı ve Kural oyunundaki performansı ile de “ En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” olarak da seçilmiştir.  2016 yılında ise yer aldığı Otobüs oyunu ile de Terakki Vakfı tarafından da “ Övgüye Değer Oyuncu Ödülü”nü kazanarak ödülleri arasına eklemiştir. Bu ödülleri 15 ve 16 yaşlarında alması ile de geleceği parlak bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır.

Lise eğitimini tamamladıktan televizyon dünyasına da ilk adımlarını atmıştır. 2017 yılında bir içecek markasının reklamında oynamıştır. Sonrasında ise Türk Telekom reklamında yer alan oyunculardan biri olmuştur.

Hafsanur Sancaktutan Hangi Televizyon Projelerinde Yer Almıştır?

Reklamlardan dizilere transfer olan Hafsanur Sancaktutan 2018 yılında ilk defa Gülperi dizisinde yer almıştır. Fidan karakterine hayat vermiştir. İlk dizi deneyimi olmasına karşın çok başarılı bir grafik çizerek birçok başarılı oyuncunun yer aldığı dizide unutulmaz karakterlerden biri olmayı başarmıştır.

Bu başarı hemen aynı yıl yayınlanan Servet dizisinin oyuncu kadrosuna katılmıştır. Ancak dizi istenen ilgiyi görememiştir ve sadece dört bölüm çekilmiştir.  2019 yılına gelindiğinde ise kariyerinin en önemli projeleri içerisinde yer alacak ve başrol deneyimini ilk defa yaşadığı Aşk Ağlatır dizisi ile yaşamıştır.

Dizide Ada Meryem karakterine hayat vermiştir. Annesi ve babasını kaybetmiş, dayısı ile köyde büyümüştür. Herkes ona Meryem derken gerçek adının Ada olmadığını bilmeden hayatına devam etmektedir. İstemediği bir adam ile evlendirilmek istenen Meryem’in hayatı İstanbul’dan gelen Yusuf’un annesinden kalan bir mektubu getirmesi ile tamamen değişecektir. Hem hayat hem de aşk ile mücadele etmek zorunda kalan Ada genç yaşına rağmen vicdanı ve merhameti ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. 16 bölüm süren dizide Hafsanur Sancaktutan güzelliği ve sergilediği performansı ile de çok beğenilmiştir. 2020 yılında ise Bir Annenin Günahı dizisinin kadrosunda da yer almıştır.

2021 yılında ise Son Yaz dizisinde Yağmur karakterini canlandırmaktadır. Ada’nın aksine daha hırçın ve inatçı, üniversiteye başlayacak genç bir kıza hayat vermektedir. Annesine her zaman destek olan, hem yardımsever hem de sabit fikirlidir. Ama çok düşünceli ve babasına karşı da çok tepkilidir.  Pek çok yönü ile de babasına benzemektedir. Dizinin yalnızca ilk bölümü yayınlanmıştır. Gelecek bölümlerde ise Yağmur karakterinin yapacakları merak ile beklenmektedir.

Genç yaşında elde ettiği başarıları ile gelecekte çok sayıda projenin içerisinde yer alacağı beklenen bir oyuncudur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*