Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı

1963 yılında İstanbul’da doğam Yonca Evcimik Mimar Sinan Üniversitesinde Bale Bölümünde eğitim gördü. Bu okuldan mezun olduktan sonra çeşitli tiyatrolar ve gösterilerde sahne almaya başladı. Birçok tiyatro oyununda ve gösteride sahne alarak kendini geliştirdi. 1990 yılında profesyonel olarak şarkıcı olarak sanat kariyerine başladı. Aynı zamanda başarılı bir dansçı olarak da ülkemizde birçok kişiyi yetiştiren dans okulunu açtı. Kazandığı başarılar ile Yonca Evcimik kimdir sorusunu sorduran başarılı sanatçı sinema ve televizyonda da birçok başarılı işler yapmıştır. Aldığı sanat eğitimini başarılı şekilde yeteneği ile birleştirerek birçok ödüle ve halk arasında saygınlığa ulaşmış bir isimdir.


Yonca Evcimik Kimdir? Biyografi ve Hayatı

İstanbul’da 16 Eylül 1963 yılında doğan ünlü sanatçı ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Çocuk yıllarında sanata olan ilgisi nedeni ile çocuk tiyatrosuna gitmeye başladı. 1977 yılında başlayan bu serüveni günümüze kadar sürmektedir. Küçük bir çocukken başlayan sanata olan ilgisi ve yeteneği nedeniyle eğitimler almaya başladı. 1978 yılında tiyatrolarda dansçı olarak sahneye çıkmaya başladı. 1979 yılında Şan tiyatrosuna girerek bu alandaki kariyerini yavaş bir şekilde oluşturmaya başladı. 1984 yılına kadar Şan tiyatrosunda birçok başarılı oyunda yer alarak kendisini iyice geliştirme fırsatı buldu. Yüksek öğrenimi için Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Bale bölümünü kazanıp bu okundan başarılı şekilde mezun oldu. Sonrasında daha profesyonel çalışmalar çalışmalara başlamak için mevcut işinden de ayrılarak ses sanatçılığı eğitimi almaya başladı. Özellikle müzik alanındaki başarıları ile tanınan sanatçı için Yonca Evcimik nerelidir Sorusu çok sorulmaktadır.


Yonca Evcimik Sanat Yaşamı

1990 yıllarında başlayan müzik yaşamının öncesinde 1980li yıllarda birçok tiyatro oyununda ve müzikalde rol almıştır. Özellikle Şan tiyatrosunda Yedi Kocalı Hürmüz, Şen Sazın Bülbülleri, Hababam Sınıfı ve Carmen gibi önemli tiyatro eserlerinde rol almayı başarmıştır. 1985 yılından 1990lara kadar Deve Kuşu Kabare’de rol almanın yanında Aşk olsun, Reklamlar ve Deliler gibi oyunlarda da rol almayı başarmıştır. 1990ların hemen öncesinde oldukça popüler olan Gülhane Etkinliklerinde Show Girl olarak sahne almış ve sahne deneyimini iyice geliştirmiştir. Dansçı olarak birçok tiyatro oyunu ve müzikalde yer alanda Yonca Evcimik 1990lar ile ses sanatçılığına ilgi göstermiş ve bu alanda çalışmalar yapmıştır.

1991 yılında piyasaya çıkan ilk albümü olan Abone bir süre hiç satmasa da TRT’de yapılan bir programa katılması ve halkın şarkıları dinlemesi ile bir anda çok popüler olmuştur. O günden sonra yok satan albümü için birçok çalışma yapan sanatçı çok sayıda konsere de çıkmıştır. Yonca Evcimik İstanbullu bir sanatçı olarak 1991 yılında büyük ses getiren albümü ile başladığı müzik yolcuğunda 1992 yılında ikinci albümü Kendine Gel’i piyasaya sürdü. Oldukça ilgi gören bu albümün sonrasında da 1994 yılında üçüncü albümü 8:15 Vapuru sevenleri ile buluştu.

Kendine ait bir müziği olan Yonca Evcimik halk tarafından ve özellikle gençler tarafından çok sevilmiş ve ilgi görmüştür. Oldukça başarılı olan Yonca Evcimik kaç yaşındadır sorusu da çok fazla sorulmaktadır. Müzik yaşamı dışında film ve dizi projelerinde de yer almıştır. Özellikle uzun süre televizyonlarda yayımlanan Çılgın Bediş isimli dizi çok ilgi görmüştür. Bunun dışında da birçok farklı projede yer alan ünlü oyuncu birçok ödüle de layık görülmüştür. Kendi yapım şirketini kuran ünlü sanatçı birçok isminde albümlerini hazırlayarak piyasaya sürmüştür. Dans okulu kürara birçok yeteneği de ülkemize kazandırmıştır. Halen müzik yaşamını sürdüren ünlü isim çalışmalarına devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*