Yunus Emre Yıldırımer Kimdir?

Yunus Emre Yıldırımer Kimdir

Türkiye’de televizyon ekranlarında sıkça gördüğümüz ve başarılı oyunculuğu ile pek çok kişinin severek takip ettiği Yunus Emre Yıldırımer kimdir? Yunus Emre Yıldırımer Arap kökenlidir. Ve Türk sinema ve tiyatro oyuncusudur. Peki Yunus Emre Yıldırımer nerelidir? Kökeni Arap olan Yunus Emre Yıldırımer Siirt’te dünyaya gelmiştir yani Siirtli olduğunu söylemek mümkün. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamlayan Yunus Emre Yıldırımer üniversiteyi ise Haliç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Haliç Üniversitesi Konservatuvarı bölümünden mezun olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini 2007 senesinde Hatırla Sevgili dizisi ile yaşayan Yıldırımer, bu dizi sayesinde oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. Bundan sonraki süreçte pek çok televizyon dizisinde rol aldı. Televizyon dizilerinde rol alırken, aynı zamanda pek çok farklı tiyatro oyununda da oynayan Yunus Emre Yıldırımer, tiyatro konusundaki başarısını bu sayede göstermiştir.

2013 yılında yayın hayatına başlayan Fatih Harbiye dizisinde ise Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu ile beraber rol almıştır. Yunus Emre Yıldırımer kaç yaşındadır diye merak edenler, doğum tarihi olan 5 Şubat 1982 tarihini referans alarak hesaplama yapabilirler.

Yunus Emre Yıldırımer Oyunculuk Hayatı

İlk paragrafta bahsettiğimiz gibi Yunus Emre Yıldırımer’in ilk rol aldığı televizyon dizisi Hatırla Sevgili’dir. Bu dizinin ardından 2013 yılına kadar pek çok farklı dizide rol almıştır. 2007 yılında Hatırla Sevgili de dahil 4 farklı dizide rol alan Yunus Emre Yıldırımer, ilk sinema deneyimini ise 2013 yılında vizyona giren Selam filmi ile yaşamıştır. Filmin yönetmenliğini Levent Demirkale yapmıştır. Selam filminde bir öğretmene hayat veren Yunus Emre Yıldırımer, Senegal’e giden bir öğretmeni canlandırmıştır. Sonrasında ise, döneminin popüler yapımlarından Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Alparslan Çakırbeyli karakterine hayat vermiştir.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Oktay Kaynarca, Deniz Çakır ve Sabina Toziya gibi usta oyuncular ile beraber çalışmıştır. Bu başarılı dizilerin yanı sıra 2007’de Evimin Erkeği dizisinde Memo karakterine hayat vermiştir. Bu dizilerin yanı sıra 2011 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Mavi Kelebekler adlı, Bosna savaşının anlatıldığı dizide Boşnak bir genç olan Murat Cengiç karakterini oynamıştır.  Televizyon kariyeri ve sinema kariyerinin yanı sıra, Yunus Emre Yıldırımer birçok farklı tiyatro oyununda da yer almıştır.

Dizi kariyerine devam ederken Fatih Belediyesi Tiyatro Topluluğunda yer alarak birçok tiyatro oyununu başarılı bir şekilde sergilemiştir. Bunun yanı sıra 2012 ile 2013 yılları arasında Tiyatro Hal’de Yaka Beyaz oyunlarını sergileyerek 2010 yılına kadar Tiyatro Hal topluluğu ile beraber oyunlar sergilemiştir. Son olarak ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Kral Dairesi isimli tiyatro oyununda rol almıştır.

Yunus Emre Yıldırımer Özel Hayatı

Yunus Emre Yıldırımer Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda oyunculuk eğitimi aldığı sırada kendisi ile aynı okula giden Melissa Özge ile tanışmıştır. Yunus Emre Yıldırımer ve Melissa Özge 2012 yılında evlenmiştir. Ayrıca eşi ile Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alma şansını yakalayan Melissa Özge, bu dizide Doktor Derya karakterine hayat vermiştir. Aynı zamanda çiftin 2020 yılında, adını Doğu koydukları erkek çocukları dünyaya geldi.

Günümüzde kariyerine Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile devam eden Yunus Emre Yıldırımer, Alparslan Çakırbeyli karakteri ile izleyicisinden tam not alıyor. İzleyicinin dikkatini de rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile çekmeyi başarmıştır. Dizide bütünleştiği Alparslan Çakırbeyli karakteri ile bütünleşerek oyunculukta aldığı yolu izleyicilere, doğal oyunculuğuyla samimi şekilde aktaran Yunus Emre Yıldırımer, günümüzde başarılı dizi ve tiyatro hayatını sürdürmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*