Zahide Yetiş Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Zahide Yetiş Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Televizyon programları ile tanımış olduğumuz Zahide Yetiş, 1979 yılında Avusturya’nın başkenti olan Viyana’da doğmuştur. Babası burs aldığı Viyana’ya gittiğinde Zahide Yetiş dünyaya gelmiştir. Zahide’nin anlamı ise Allah’ın emirlerine ve yasaklarına uyan anlamına gelmektedir. Zahide Yetiş’İn anne tarafı Selanik, baba tarafı da İzmir taraflıdır. Zahide Yetiş’in 3 erkek ve bir kız kardeşi bulunmaktadır. Zahide Yetiş küçük yaştayken annesi ve babası boşanmışlar. O da babaannesinin yanına İzmir’e yerleşmiştir.

Zahide Yetiş, henüz Ortaokul ve Lise yıllarında iken yapılmış olan güzel konuşma, şiir okuma ve kompozisyon yarışmalarında birincilikler almıştır. Lise eğitimini ise İzmir’de bulunan Özel Fatih Koleji’ne devam etmiştir. Lise eğitiminin ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde satış yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Zahide Yetiş’in televizyonculuk hayatı ilk olarak çocukluk yıllarında TRT’de reklam seslendirmeleri ile başlamıştır. Ardından hem haber spikeri hem de metin yazarlığı yapmıştır.

Zahide Yetiş, TV8 ekranlarında Kentlerin Dili ismindeki program ile 25 il gezerek belgesel programı çekmiştir. Türkiye’nin ilk teknoloji programı olan İnternet TV programını 6 yıl boyunca sürdürmüştür. Gazetede teknoloji köşesi metinleri yazmıştır. Aynı zamanda İzmir’de okumuş olduğu Fatih Koleji’nde diksiyon güzel konuşma ve artikülasyon üzerine dersler vermiştir.

TRT’de”Genç Gözüyle Tartışma”, “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi gibi farklı farklı türde programların sunuculuğunu yapmıştır. Kanal D’de üç sezon yayınlanmış olan “Doktorum” programını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile birlikte sunmuştur. Ardından ATV’de “Zahide’yle yetiş hayata” isimli programını yapmaya devam etmiştir.

Zahide Yetiş bir kez evlenip boşanmıştır. Kendisinin “Dinle Hayat Sana Fısıldıyor” isimli bir de kitabı bulunmaktadır. Zahide Yetiş, işadamı olan Cem Arısoy ile Fransa’nın başkenti olan Paris’te 16 Eylül 2014 tarihinde evlenerek dünya evine girmiştir. 19 Eylül 2014 tarihinde ise İstanbul Kuruçeşme’de düğünlerini yapmışlardır.


 

Yazımızı Buradan Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir