Kubilay Aka Kimdir?

Kubilay Aka Kimdir

Çukur dizisinin başarılı oyuncularından olan Kubilay Aka Celasun karakterini canlandırdığı performansı ile büyük bir hayran kitlesi edindi. Pekiyi Kubilay Aka kimdir? ve Kubilay Aka nerelidir? Sevenleri ve takipçileri bu soruların cevaplarını hararetle merek ediyor. Biz de bu yazımızda Kubilay Aka hakkında merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Kubilay Aka; dizi ve sinema oyuncusudur. 5 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla yakışıklı oyuncu İstanbullu’dur ve koç burcudur. Ancak aslen Adanalıdır. En sevdiği yemek Adana kebaptır. İki kardeşten büyük olanıdır. Elif İlayda Aka adında bir kız kardeşi vardır. İlköğretim ve orta öğretimini tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Havaalanı Yönetimi Bölümü’nü okumuş ve bu bölümden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra özel bir havalimanında çalışmıştır. İngilizce bilen Aka; kick boks, MMA (Karşılıklı Dövüş Sanatları), Muay tai yapmaktan hoşlanıyor. Aynı zamanda gitar çalıyor ve scuba diving yapıyor.

Bekar, bir kedisi ve Thor isminde bir köpeği vardır. Korku evleri, safari, karaoke gibi etkinlikleri çok seviyor. Espri ve mizah anlayışı gelişmiş eğlenceli bir karaktere sahiptir. Bir röportajında dile getirdiği üzere iş ve oyunculuk kariyerinde örnek aldığı isim Halit Ergenç’tir. En etkilendiği film ise Babam ve Oğlum’dur.

Kubilay Aka’nın oyunculuk kariyerinin başlangıcı enteresandır. Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışırken tesadüfen keşfedilmiştir. Keşfediliş hikayesi ise kısaca şöyledir. Prodüktör ve menajer Ufuk Ergin yanında sanatçısı Ozan Doğulu ile birlikte girişini yapar. O sırada Kubilay’ın yaka kartından ismine bakar ve kısa ve bir süre sonra Instagramdan mesaj atar.  Mesajında Vatanım Sensin dizisindeki Ali Kemal rolü için deneme çekimlerine gelip gelmeyeceğini sorar. Oyunculuk kariyerine bu şekilde adım atan Kubilay Aka daha sonra TV ve sinema kariyeri için oyunculuk dersleri almıştır.

Kubilay Aka’nın Sanat Kariyeri

Kanal D’de yayınlanan Vatanım sensin dizisinde ilk oyunculuk deneyimini Ali Kemal karakterine hayat vererek ortaya koyan Kubilay Aka; başarılı performansı ile göz doldurmuştur. Bu dizide Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak gibi dizi ve televizyon dünyasının duayen isimleri ile birlikte kamera karşısına geçmiştir. Tesadüfi bir şekilde oyunculuk hayatına adım atan Kubilay Aka bu dizideki performansı ile iyi bir çıkış yakalamıştır.  Daha sonra 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Çukur dizisinde Celasun karakterine hayat vermiştir. Bu dizide de Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Nebil Sayın gibi isimler ile birlikte kameraların karşısına geçmiştir.

Sinemada ise 2017 yılında Arif V 216’da Yakışıklı Kemal rolü ile yardımcı karakterliği üstlenir. Cem Yılmaz ve Ozan Güven gibi usta oyuncuların yer aldığı film gişe rekorları kırmıştır. Yakışıklı ve yetenekli oyuncu 2018 yılında Aşk Bu Mu? Filminde Umut karakteri ile ilk başrol oyuncuk deneyimini yaşamıştır. Dizi oyunculuğundan sonra sinemada da adından söz ettiren Kubilay Aka; hem yetenekli hem de doğuştan oyunculuğa yatkın bir karaktere sahiptir.

20220 yılında Netflix’te yayınlanan ve 3. Türk yapımı olan Aşk 101 adlı internet dizisinde Kerem rolü ile başrolde yer almıştır. Enerjisi ve oyunculuk yeteneği ile göz doldurmakta ve başarılı performansı ile izleyicilerinin takdirini kazanmaktadır.

Kubilay Aka Kaç Yaşındadır?

Yaşadığı çalkantılı aşk hayatı ile magazin gündeminden düşmeyen Kubilay Aka çok genç yaşta başarılı performansı ile ekranların sevilen yüzü olmuştur. Dolayısıyla sevenleri ve takipçileri Kubilay Aka kaç yaşındadır? Sorusunun cevabını şiddetle merak etmektedir. Kubilay Aka 1995 doğumludur.  Tesadüfen keşfedildiği oyunculuk kariyerinde merdivenleri emin adımlar ile çıkmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*