Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Şevval Sam Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Güzel sesi ile bilinen, son dönemde de dizilerde boy gösteren güzel sanatçı ve oyuncu Şevval Sam kimdir? Şevval Sam nerelidir? Şevval Sam kaç yaşındadır? Şevval Sam’ın oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.


Şevval Sam Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Gerek oyunculuk gerekse müzisyenlik hayatı ile birçok kişiyi kendine hayran bırakan Şevval Sam’ın, kendisi ve özel hayatı ile ilgili Şevval Sam kimdir? gibi bilgiler almak isteyen birçok hayranı vardır. Bir zamanların unutulmaz şarkıcısı olan Leman Sam’ın iki kızından küçüğü olan Şevval Sam İstanbullu bir ailenin çocuğudur. Lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi’nde güzel sanatlar bölümüne kaydolmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında televizyonlarda yayınlanmaya başlanan ve 1998 yılına dek süren ve birçok kişi tarafından beğeni ile takip edilen Süper Baba dizisinde rol almıştır. Bu dizideki aldığı rol ile oyunculuk hayatına başlayan Şevval Sam, yeteneği ile birçok başarılar elde etmiştir.

Sanatçı annesi Leman Sam’ı da örnek alarak Şevval Sam, ilk müzik deneyimi olan Sek albümünün 2006 senesinde piyasaya sürülmesi ile birlikte profesyonel müzik hayatına başlamış oldu. Sonraki yıllarda bu albümü İstanbul’s Secrets ve Karadeniz adlı müzik albümleri izledi. Birçok insanın severek dinlediği Karadeniz’e özel türküleri kendine özgün bir şekilde yorumladığı Karadeniz albümü, hayranları arasında büyük bir beğeni topladı. İlerleyen yıllarda yine kendine has yorumu ile seslendirdiği şarkılardan oluşan Has Arabesk isimli albümü piyasaya sürdü. Arabesk müziğinin sevilerek dinlenen isimlerinden aldığı şarkıları söyledi. Bu albümü de arabesk hayranları tarafından sevilerek dinlenmiştir.


Şevval Sam Ve Oyunculuk Kariyeri

Şarkıcılığının yanı sıra oyunculuğu ile de birçok kişinin dikkatini çeken ve Şevval Sam nerelidir? benzeri sorularla kendisini tanımaya çalışan hayranlarıyla Şevval Sam, Türkiye’de tanınmış bir sanatçıdır. Usta oyuncu Şevket Altuğ’un başrolde olduğu ve bir dönemin büyük beğeni toplamış dizisi Süper Baba’da oynadığı rol ile Şevval Sam oyunculuk kariyerine başlamıştır. 1998 yılına kadar yayına devam eden bu dizide Şevval Sam, oyunculuk alanında göstermiş olduğu yeteneği ile birçok kişinin beğenisini kazanmıştır. Süper Baba’nın bitmesinin ardından Feride ve Aşkın Dağlarda Gezer adlı dizilerde rol alarak oyunculuk hayatına devam etmiştir. Bu alandaki en büyük başarısını Kanal D’de 2002 senesinde yayınlanmış olan Gülbeyaz dizisinde kazanmıştır.

Nejat İşler ile paylaştığı başrol ile birçok televizyon izleyicisinin beğenisini kazanan Şevval Sam, bu dizide çeşitli Karadeniz türkülerini yorumlamıştır. Bu deneyimi ilerleyen yıllarda hazırladığı Karadeniz adlı müzik albümünün temelini oluşturmuştur. Oyunculuk hayatına çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol alarak devam etmiştir. Cem Davran ve Haluk Bilginer gibi usta isimler ile birlikte dizi projelerinde yer almıştır. Daha sonra müzik kariyerine ağırlık vermesi ile birlikte oyunculuğa bir süre ara vermiştir. Verdiği bu arayı 2016 yapımı Bodrum Masalı dizisi ile sonlandıran Şevval Sam, daha sonra Fox TV’de yayınlanmaya başlanan Yasak Elma dizisinde başrol almaya başlamıştır.


Şevval Sam Ve Özel Hayatı

Yetenekli oyuncu ve müzisyen Şevval Sam’ın özel hayatı birçok hayranının merakla takip ettiği bir konudur. Özel hayatı ile ilgili Şevval Sam kaç yaşındadır? gibi sorulara cevap arayan hayranları, sanatçının evlilik durumunu da merak etmektedirler. 1973 doğumlu olan Şevval Sam, lise yıllarındayken ödev için ünlü futbolcu Metin Tekin ile bir görüşme yapmaya gitti. 14 yaşındayken tanıştığı ve hayranı olduğu Metin Tekin ile 1993 senesinde 20 yaşındayken dünya evine girdi. 7 sene süren evliliklerinde çiftin Tarık Emir adında bir oğlu olmuştur. Bunun yanında Şevval Sam adı kendisi gibi ünlü bir sanatçı olan annesi Leman Sam ile birlikte anılır. Oyunculuğu ve müzisyenliği ile birçok kişiyi kendine hayran bırakan Şevval Sam, bugün Türkiye’de tanınan bir sanatçıdır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*