Sinem Kobal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Oynamış olduğu dizilerde canlandırdığı karakterler ile yükselen kariyeri ve yapmış olduğu sürpriz evliliği ile gündem oluşturan Sinem Kobal kimdir ve nasıl tanınmıştır. Televizyonların genç aynı zamanda güzel yüzü Sinem Kobal kaç yaşındadır ve aslen nerelidir, Sinem Kobal ne zaman ve nasıl tanınmıştır gibi tüm soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.


Sinem Kobal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Sinem Kobal, 14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da doğmuş bir Türk televizyon ve sinema oyuncusu olarak tanınmaktadır. Aslen Rize Hemşinli olan Sinem Kobal, inşaat mühendisi bir baba ve ev hanımı bir annenin kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelmiş ve eğitimini burada sürdürmüştür. Daha önce kendisiyle farklı yapımlarda rol alan Kerem Kobal isimli bir erkek kardeşi bulunan oyuncu, ilk defa 2001-2002 yıllarında yayınlanmış olan Dadı dizisinde Dilara karakteri ile kamera karşısına geçmiştir.

Güzel oyuncu Sinem Kobal nerelidir sorusu için Rize cevabı verilmekle birlikte, 4 yaşında özel bir bale okulunda başlamış olduğu eğitimini 8 yıl sürdüren oyuncu, Royal Akademi üzerinden diploma almıştır. Lise eğitimini İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nde tamamlayan Kobal, günümüzde ise Latin dansı ve aikido sporu ile ilgilenmektedir. Üniversite eğitimini Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri sanatları Bölümü’nde tamamlamıştır.

Sinem Kobal, Dormen Tiyatrosu’nda almış olduğu eğitim ile birlikte sanata başlamış ve sonrasında Uygur Tiyatrosu’nda farklı oyunlarda rol almış ve sonraki dönemlerde birçok farklı televizyon yapımında ve sinema yapımında başarılar elde etmiştir.


Rol Aldığı Yapımlar ve Başarıları

Sinem Kobal, 2001-2002 yıllarında başlayan Dadı dizisindeki macerası sonrasında 2003 yılında Star TV’de yayınlanan Hürrem Sultan dizisinde Ali Sürmeli ve Gülben Ergen ile kamera karşısına geçmiş ve Ayşe karakterini canlandırmıştır. Sonraki dönemlerde yine 2003 yılında gençlik dizileri arasında çok beğeni kazanan Lise Defteri dizisinde İnci rolünü canlandırmış ve 2005 yılında Nefes Nefese dizisinde Aslı Gül karakteriyle rol almıştır.

Türk televizyonlarının uzun soluklu yapımlarından biri olan Arka Sokaklar dizisinde ve Belalı Baldız dizisinde 2006 yılında konuk oyuncu olarak yer alan Sinem Kobal, asıl tanınma noktasında Selena dizisi ile büyük bir başarı kazanmıştır. 2006-2009 yılları arasında süren Selena dizisi, ATV kanalında yayınlandığı dönemde fantastik bir dizi olması ile hem çocukların hem gençlerin hem de yetişkinlerin ilgisini çekmiştir. Sinem Kobal, bu dizi ile birlikte Jetix Çocuk Ödülleri töreninde En Sevilen Türk Kadın Oyuncu rolünü kazanmayı başarmıştır. Fantastik bir karakteri canlandırdığı bu dizi sonrasında 2010-2011 yıllarında Küçük Sırlar uyarlama dizisinde Su Mağbeyinci rolü ile kamera karşısına geçmiştir. Bu yapımlar sonrasında sırasıyla televizyonda;

  • 2011-2012 Mor Menekşeler dizisinde konuk oyuncu
  • 2014-2015 Gönül İşleri dizisi Sevda karakteri
  • 2015 Analar ve Anneler dizisi Zeliha karakteri
  • 2017 Yüz Yüze dizisi Seliha karakteri

Ve sinema yapımlarında;

  • 2003 Okul filmi Şebnem karakteri
  • 2006 Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filmi Bianca karakteri
  • 2008 Ayakta Kal filmi Yasemin karakteri
  • 2010 Romantik Komedi filmi Didem karakteri
  • 2013 Romantik Komedi 2 Bekarlığa Veda filmi Didem karakteri
  • 2015 Yaktın Beni filmi İpek karakteri ile kariyerini sürdürmüştür.

Sinem Kobal’ın Özel Hayatı ve Evliliği

Uzun yıllar boyunca televizyon ve sinema yapımlarında canlandırdığı karakterler ile başarılar yakalayan Kobal, her zaman magazin gündeminde de aşkları ve özel hayatı ile ilgi ile takip edilen isimlerden biri olmuştur. 2016 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile başlayan ilişkisini kısa sürede evliliğe kadar ulaştıran Sinem Kobal, televizyon ve sinema karakteri yanında birçok farklı reklam filmlerinde yer almış birçok kere kadın oyuncu ödülleri kazanmıştır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir