Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tansu Polatkan Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Tansu Polatkan Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Tansu Polatkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Spiker olan Tansu Polatkan kimdir? Tansu Polatkan, 1947 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Afyon’da tamamlayan Tansu Polatkan’ın mikrofonlar ile ilk tanışması beşinci sınıfta olmuştur. Tansu Polatkan, 23 Nisan’da Afyon Belediyesi hoparlöründen şiir okuyarak mikrofon ile tanışmıştır.

1961 yılından itibaren Ankara’da yaşayan Tansu Polatkan, lise öğrenimini de Ankara Yıldırım Bayezid Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından lisans öğrenimi için Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Bölümü’nden mezun olmuştur. 1964 yılında Ankaragücü takımında kaleci olarak futbol hayatına başlamıştır. Özellikle lise ve üniversite öğrenimi sırasında da Toprakspor ve PTT’de de oynamıştır. 1967 yılında profesyonel olarak PTT takımına geçiş yapan Tansu Polatkan, 3 yıl sonra Toprakspor’a transfer olmuştur.

Tansu Polatkan, 1972 yılında TRT’nin yapmış olduğu spor spikerliği sınavına giriş yapmış ve kazanmıştır. Bu sınavı kazanmasının ardından da futbol oynamayı bırakmıştır. Çetin Çeki, Arman Talay, Halit Kıvanç, Jülide Gülizar, Serpil Hamdi Tüzün gibi isimlerden kurs almıştır. Tansu Polatkan, 1973 yılından 2012 yılında emekli olana dek TRT kanalında çalışmıştır.

TRT’de spor haberleri müdür yardımcısı, spor haberleri müdür ve spor spikeri olarak görevlerde bulunmuştur. Olimpiyat, Akdeniz Oyunları, Avrupa Futbol Şampiyonası ve Dünya Kupası Finalleri’de yayınlar yapan Tansu Polatkan, 1997 yılında Ankara’da yayın yapmakta olan CTV’de iki yıl kadar spor yöneticiliği de yapmıştır.

Tansu Polatkan, sayısız futbol maçı anlatmıştır. Bunların yanında tenis, voleybol, hentbol, yüzme, jimnastik gibi spor mücadelelerinde de aktif olarak görev almış ve sunmuştur. Son olarak Tansu Polatkan, haberani.net isimli internet sitesinde de spor yazıları yazmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*