İlayda Alişan Kimdir?

İlayda Alişan Kimdir

Geçtiğimiz haftalarda Fox TV ekranlarında başlayan Masumiyet dizisi oldukça tutuldu. Henüz ilk bölümden popülerleşen dizinin Ela Yüksel Karakterine can veren İlayda Alişan kimdir? İlayda Alişan, göstermiş olduğu yetenek ile oldukça araştırılmaya başlamıştır. Peki İlayda Alişan kimdir? İşte İlayda Alişan’ın hayatı ve biyografisi.

26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlayda Alişan; liseyi Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde okumuştur. Ardından lisans eğitimini de Bilgi Üniversitesi’nde moda tasarım bölümü okuyarak tamamlamıştır. İlayda Alişan’ın babasının yakın arkadaşı bir ajans sahibiydi. Kendisinin hayatındaki dönüm noktası da bu olmuştur. Kendisinden habersiz bir şekilde ajansına kayıt etmesi ile başlamıştır. Dolayısıyla İlayda Alişan’ın oyunculuk serüveni de oynadığı reklam filmleriyle başlamıştır. Ülker, Coca Cola, Akbank, Eti ve Nestle başta olmak üzere birçok markanın reklam filminde rol oynamıştır.

İlayda Alişan’ın Kariyeri

İlayda Alişan, ilk dizi oyunculuğu deneyimini de 2011 yılında yaşamıştır. Başrollerini Çetin Tekindor ve Bülent İnal’ın  “Bir Çocuk Sevdim” isimli dizide Merve karakteriyle canlandırmıştır. Hemen ardından TRT ekranlarında yayınlanan “Gönül Hırsızı” isimli dizi ile devam etmiştir. Sonrasında Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç’la birlikte “Benim Adım Gültepe”‘de Nurten karakteriyle can vermiştir.

2015 yılında ise kariyerine Songül Öden ve Mert Fırat’ın başrollerinde oynadığı “Serçe Sarayı”‘nda Sinem karakterine can vermiştir. Bu dizinin hemen arkasından Ay Yapım imzasını taşıyan “Bana Sevmeyi Anlat” dizisinde Eylül karakterine can vermiştir. “Rüya” dizisinde de Cemre karakterine can vermiştir. İlayda Alişan, oyunculuk kariyerini dizi, film ve reklam filmleri ile devam etmiştir. Yetenekli oyuncu, en popüler dizilerden birisi olan “Çukur” dizisinde de Akşın Koçovalı karakteri ile ve gösterdiği oyunculuk ile oldukça beğeni toplamayı başarmıştır.

İlayda Alişan kimdir isimli yazımızda güzel oyuncunun oynamış olduğu son dizileri de sıralamak isteriz. 2019 ve 2020 yıllarında Netflix digital platformu orjinal dizisinde Hakan: Muhafız’da Aylin karakterine can vermiştir. Ardından 2019 yılında Şampiyon’un kadrosuna katılmıştır. 2021 yılında Gain platfotmunun orjinal dizisi olan “Terapist” dizisinde Özlem karakterine can vermiştir. Yine 2021 yılında Fox tv ekranlarında yayınlanan başrolleri Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır ve Hülya Avşar’ın paylaştığı “Masumiyet” isimli dizide Ela karakterine can vermektedir. Güzel ve yetenekli oyuncu İlayda Alişan 1.60 cm boyunda ve 48 kiloya sahiptir. İlayda Alişan son olarak Balık burcudur. Kendisi kariyer basamaklarını tırmanmaya devam etmektedir.

İlayda Alişan’ın Oynadığı Diziler

  • 2011 – Bir Çocuk Sevdim (Merve)
  • 2013 – Gönül Hırsızı
  • 2014 – Benim Adım Gültepe (Nurten)
  • 2015 – Serçe Sarayı (Sinem)
  • 2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Eylül)
  • 2017-2018 – Çukur (Akşın)
  • 2021 – Gain – Terapist
  • 2021 – Masumiyet (Ela)

 


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*