Turizmden Televizyona Uzanan Bir Kariyer: Burcu Esmersoy

Turizmden Televizyona Uzanan Bir Kariyer Burcu Esmersoy

Güzelliği ve yeteneği ile adından sıkça söz ettiren Burcu Esmersoy kimdir? Hangi okullarda okumuştur, kariyerine nasıl başlamıştır ve yükselmiştir gibi sorular büyük bir merak konusudur. Bu soruların cevapları başta olmak üzere çok daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Burcu Esmersoy 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Merak edilen sorular içerisinde yer alan Burcu Esmersoy kaç yaşındadır sorusu da yanıtını bulmuştur. Aslında Burcu ikindi adıdır. İlk adı Kamile’dir. Bu isim aynı zamanda annesinin adıdır. Babasının adı ise Timur’dur. Müge adında da bir ablası vardır. Dört yaşında iken ebeveynleri ayrılmıştır.  Babaannesinin yanında büyümüştür. Küçük yaşlarda ailevi problemler yaşamıştır.

Başka bir soru ise Burcu Esmersoy nerelidir olmaktadır. Aslen Çerkez’dir. Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversitede ise Turizm İşletmeciliği okumuştur. İstanbul Üniversitesi mezunudur. Daha sonra New York’a gitmiştir. Burada ise Turizm ve Spor Yönetimi üzerinde de eğitim almıştır.

Burcu Esmersoy’un Kariyeri Nasıl Başlamıştır?

1997 yılında ise Burcu Esmersoy’un hayatı tam anlamı ile değişmiştir. O yıl düzenlenen güzellik yarışmasına katılmıştır ve dördüncülük ile yarışmayı tamamlamıştır. Miss International seçilmiştir. 21 yaşında iken kazandığı tacı ve güzelliği ile de bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. Bir yıl sonra Japonya’da düzenlenen bir yarışmada Türkiye’yi temsil etmiştir. Dostluk Güzeli seçilmiştir. O günden sonra ise televizyon kariyeri başlamıştır.

Kanal D’de ilk kez adım ekranlara adımını atmıştır. Yayınlanan çocuk programlarının sunucusu olmuştur. Yalnızca güzelliği ile değil çalışkanlığı ve azmi ile de adından söz ettirmeye başlamıştır. Sunuculuk okuluna gitmiştir. Diyalog spikerliği konusunda da kendini çok geliştirmiştir. Ayrıca bu okuldan derece ile mezun olmuştur.

Sunuculuk hayatına ise CNN Türk’te devam etmiştir. Spor spikerliği ise hayatında başka bir dönemi açmıştır. Muhabirlik ile dış haber editörlüğü de yapmıştır. Formula 1 yarışlarını çok yakından takip ederek programlarında yer vermiştir. NTV Spor’da da spor haberlerini sunmuştur. Bunun yanında NTV’de farklı programlarda da yer almıştır.

Spor spikerliği dışında çeşitli programlarda da sunuculuk yapmıştır. Elin Oğlu, Dünya Güzelleri ile Yok Böyle Dans’ta yer almaktadır. Farklı farklı program formatlarında sunuculuktaki yeteneğini de herkese kanıtlamıştır.

Kariyeri içerisinde dizi ve filmde de yer almıştır. Dedektif Memoli’de Zeynep karakterini canlandırmıştır. 2012 yılında o dönemin en popüler dizisi olan Çocuklar Duymasın’da Aylin karakterine hayat vermiştir. Meltem’in kuzeni olan Aylin çok fazla sevilmeyen yazar olmaya çalışan biridir. 2010 yılında ise ilk defa Beyazperde ’ye adımı atmıştır. Romantik Komedi filminde küçük bir rolü bulunmaktadır.

2010 yılında ise Yok Böyle Dans yarışmasında bir yarışmacı olarak katılmıştır. Başka bir yeteneği de ortaya çıkarmıştır. Verdiği röportajlarda da dans etmeyi çok sevdiğini belirtmektedir. Bir yıl ise programın ikinci sezonuna sunucu olarak dahil olmuştur.

2012 yılında Ünlüler Gönüllüler formatında yayınlanan Survivor programını sunmuştur. En son Dünya Avcumuzda adlı programda yanındaki konuklar farklı farklı yerlere gezerek tanıtmıştır.

Burcu Esmersoy’un Hayatı ve Evlilikleri

Katıldığı yarışma ile hayatı farklı bir yöne kayan Burcu Esmersoy hem İngilizce hem de İtalyanca bilmektedir. 2005 yılında Massimo Cusimano ile evlenmiştir. Ancak 2008 yılında boşanmışlardır. 2018 yılında ikinci evliliğini Berk Suyabatmaz ile yapmıştır. Bu evlilikte sadece bir yıl sürmüştür. Sunuculuk ve oyunculuğun yanında dergilerde de yazıları yayınlanmaktadır. Bu dergiler biri Evo Otomobil ’dir. Diğeri ise NYC dergisidir.

Kariyerinde ise hızlı bir şekilde ilerlemeye devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*