Ivana Sert Kimdir?

Ivana Sert Kimdir

Türkiye’de tanınırlığı fazla olan ve televizyonda çeşitli programlarda yer almış olan Ivana Sert kimdir? Kendisini hiç tanımayan veya televizyondaki programlarda görenler bu anlamdaki meraklarını gidermek adına bu araştırmayı yapmaktadır. Ivana Sert, Sırp-Türk sunucu, moda tasarımcı, stilist, manken, girişimci, iş kadınıdır. Oyuncu, yazar ve şarkıcı kimliğiyle de çeşitli çalışmalarda bulunduğu olmuştur.

Peki Ivana Sert nerelidir? Ivana Sert doğduğu dönemde Yugoslavya olarak adlandırılan, şimdi ise Sırbistan olarak bilinen bölgenin Zajecar şehrinde doğmuştur. Ivana Sert Sırbistanlıdır. Yine araştıranların sıklıkla merak ettiği bir konu ise Ivana sert kaç yaşındadır? Ivana Sert 25 Ekim 1979 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Ivana Sert Hayatı

Ivana Sert, modellik kariyerine başlamadan önce piyano ve bale gibi alanlarla uğraşmıştır. Sırbistan doğumlu olan Ivana Sert, uzun yıllar Belgrad şehrinde yaşamını sürdürmüştür. Belgrad şehrinde düzenlenen güzellik yarışmasında birinciliği kazanan Ivana Sert, Miss Belgrade unvanını almaya hak kazanmıştır ve modellik kariyerine böylelikle giriş yapmıştır. Ivana sert 1990’lı yılların başında Miss Yugoslavia ve Miss Globe International gibi çeşitli yarışmalara da katılmıştır. Ivana Sert’in Türkiye’ye gelişi 2002 tarihinde olmuştur.

2002’de Türkiye’ye yerleşen Ivana Sert, Sert Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Yurdal Sert ile 2004 yılında evlenerek evlilik hayatına adım atmıştır. Ivana Sert’in Türkiye’deki tanınırlığında bu evlilik etkili olmuştur, bu evlilikle Türkiye sosyete camiasına Ivana Sert ve Yurdal Sert çifti de giriş yapmıştır. Ivana sert Sırpça ve Türkçe’nin yanında İngilizce de konuşabilmektedir.

Televizyonlarda kendini göstermesi 2011 yılında gerçekleşen Ivana Sert, bu yıl Show TV’de yayınlanan dönemin popüler programı ‘’Yok Böyle Dans’’ a katılmıştır. Ancak geçirdiği sağlık sıkıntısı nedeniyle yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştır. 2011 yılında popülaritesini yakalamasına sebep olan modayla ilgili şov programı ‘’Bugün Ne Giysem?’’ isimli programda jüri olarak yer alan Ivana Sert, 2013 yılında kadar bu programda jüri üyeliğini sürdürmüştür. Yine Bugün Ne Giysem jüriliği yaparken 2012 yılında En Büyük Show isimli programda da sunuculuk yapmıştır.

Ivana Sert’in sinema hayatıyla tanışması da 2014 yılında gerçekleşmiştir. ‘’Yapışık Kardeşler’’ isimli İlker Ayrık ve Hakan Bulut’un başrollerini paylaştığı komedi filminde Ivana Sert Vahşi Cazibe rolüyle yer almıştır.

Ivana Sert en büyük popülaritesini ise 2014 yılında ‘’Bu Tarz Benim’’ ismiyle başlayan ve ismi daha sonradan ‘’İşte Benim Stilim’’ olarak değiştirilen TV8 programında kazanmıştır. İşte Benim Stilim isimli moda programında jüri olarak yer alan Ivana Sert, yarışmacılara onay verme anlamına gelen ‘’Bizimlesin’’ ve aksi anlama gelen ‘’Bizimle değilsin’’ cümleleriyle de dikkatleri üzerine çekmiştir. Ivana Sert 2012 yılında Show TV’de En Büyük Show isimli programda sunuculuk yaparken ilk kitabı olan ‘’Bizimlesin’’ kitabını piyasaya çıkarmıştır. Kitapta çeşitli fotoğraflara yer verilmiş ve moda-güzellik gibi alanlarda tüyolar verilmiştir. Ivana Sert, televizyonculuk kariyerine İşte Benim Stilim programının jüriliğini yaparak devam etmektedir.

2019 yılında müzik anlamında faaliyette bulunan Ivana Sert, Ahmet Kaya’nın ünlü eseri olan ‘’Kum Gibi’’ şarkısını farklı bir şekilde seslendirmiştir. Bu performans, sosyal medya kullanıcıları ve çeşitli müzik eleştirmenleri tarafından olumsuz anlamda eleştirilmiştir. Ancak Ivana Sert röportajında müzik kariyerine devam etmek istediğini belirtmiştir.

Ivana Sert Özel Hayatı

Yurdal Sert ile evlenen Ivana Sert’in 31 Ekim 2006 tarihinde ABD’de California eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde dünyaya gelen Kayon Ateş isimli bir oğlu bulunmaktadır. Ivana Sert ve Yurdal Sert, 17 Eylül 2013 tarihinde karşılıklı açılan boşanma davasıyla boşanmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*