Hakan Ural Kimdir?

Hakan Ural Kimdir

Magazin dünyasında bazı isimler her zaman gündemde kalmayı başarıyor. Oyunculukları, sözleri, birlikte olduğu insanlar daha önce evli oldukları gibi farklı sebepler kişilerin sürekli kendinden söz edilmesine sebep oluyor. Bu isimlerden birisi de Hakan Ural’dır. Son zamanlarda magazin programı sunuculuğu yapan Ural hakkında görenler Hakan Ural kimdir tarzı aramalar yapıyorlar.

Manken, oyuncu ve sunucu olarak tarif edilebilecek Hakan Ural kaç yaşındadır diyenler için Ural, 10 Mayıs 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla Hakan Ural nerelidir sorusunun cevabını İstanbullu olarak verebiliriz. Annesi Ceyhan Cem’dir. Babası ise Selçuk Ural’dır. İkili hiç evlenmemişler, hatta babası 16 yaşına kadar Hakan Ural’ın kendi çocuğu olduğunu dahi kabul etmemiştir. Hakan Ural ancak 17 yaşına geldiğinde babasının velayetine geçebilmiştir.

Fındıkzade’de anneannesinin evinde büyüyen Ural, küçük yaştan itibaren ayakkabı boyacılığı yapmaya başlamış, elektrikçi yanında çalışmış, su satarak para kazanmamıştır. 16 yaşında mankenlik yapmaya başlayan Ural, daha sonra Yeşilçam’dan teklifler almaya başlamış, fakat okulu nedeniyle Amerika’ya gitmiştir. Daha sonra 19 yaşında Sibel Can’la evlenmiştir. Medyatik bir evlilik gerçekleştirmişler, genç yaşta baba olmuştur.

Hakan Ural’ın Kariyer Hayatı

Hakan Ural, ilk kez 1986 yılında Banu Alkan ile birlikte rol aldığı Mavi Yolculuk adlı filmle ünlenmiştir. 1987 yılında Harika Avcı, serpil Çakmaklı, Oya Aydoğan gibi çeşitli isimlerle birlikte başrol oyucusu olarak görev almıştır.

Hakan Ural, Sibel Can ile evliyken aynı zamanda emlakçılık yapmıştır. Nükhet Duru, Sezen Aksu, Hülya Avşar ve Kayahan gibi isimlerin uzun yıllar oturdukları evleri o kendilerine satmıştır. 1999 yılında sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası ile cezasının beşte ikisini yatarak tahliye olmuştur. Tahliyesinin ardından hemen askere alınmış, acemi birliğini Hatay’da usta birliğini Van’da geçirmiştir.

Hakan Ural, 2008 yılında başrollerinde Kadir İnanır’ın oynadığı İpsiz Recep adlı dizide Nihat Nikerel, Burcu Kara, Mesut Akusta gibi isimlerle birlikte rol almıştır. 2009 yılında Kolpaçino, Bir Şehir Efsanesi adlı sinema filminde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Sürmeli gibi isimlerle birlikte oynamıştır.

Hakan Ural, 2010 yılında Metro Grubun sahibi olan ve çeşitli dosyalardan yargılanan Galip Öztürk’ün otellerinin genel koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

2012 yılında gelindiğinde Saruhan Hünel, Sermin Hürmeriç, Burak Sergen, Kürşat Başar gibi isimlerle Araf Zamanı adlı dizide rol almıştır. 2014 yılında Kod Adı K.O.Z adlı filmde oynamış, 2015’te Can Tertip filminde, 2016 yılında Kehribar dizisinde, 2017 yılında Ketenpere filminde bulunmuştur.

Sunuculuk da yapan Hakan Ural, Ocak 2017’de TV 8’de yayınlanan Aramızda Kalmasın adlı programın sunuculuğunu Duygu Çetinkaya ve Jess Molho ile birlikte yapmaya başlamıştır. 30 Ekim 2017’den itibaren yine TV 8’de Seda Akgül ile beraber Gel Konuşalım adlı programı sunmaya başlamıştır. 14 Şubat 2018’de programın adı Survivor Konuşalım olmuş, her sabah programda Survivor yarışma programı konuşulur olmuştur.

24 Eylül 2019’da söz konusu programdan ayrılmış, Ekim 2019’dan itibaren Kanal D’de yayınlanan Neler Oluyor Hayatta adlı programı Seda Akgül ile ardından da Nur Tuğba Algül ile birlikte sunmaya başlamıştır.

Hakan Ural’ın Evlilikleri

Hakan Ural iki kez evlenmiştir. Birinci eşi Sibel Can ile 28 Eylül 1988 tarihinde evlenmiş, 17 Şubat 1999 tarihinde boşanmıştır. Engincan ve Melisa adında çiftin iki çocuğu vardır. İkinci evliliğini ise 2002 yılında tanıştığı Saray Halı’nın sahibinin torunu olan Ezgi Can yapmış, çift 2005 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten Gisella adında bir kızı bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*