Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Seçkin Piriler Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Bir dönemin popüler mankenlerinden ve oyuncularından olan Seçkin Piriler kimdir ve hangi yapımlarda yer almıştır. Seçkin Piriler mankenlik hayatına nasıl başlamıştır, kaç yaşındadır, aslen nerelidir ve kiminle evlenmiştir, ailesi kimdir gibi tüm soruları bu yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.


Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1980 yılında İstanbul’da doğan Seçkin Piriler, uzun yıllar boyunca mankenlik ve modellik çalışmalarıyla tanınmış bir kişidir. Ailesi hakkında çok geniş bir şekilde bilgi sahibi olunmaması ile birlikte Seçkin Piriler nerelidir sorusu için İstanbul cevabı verilmek ile birlikte kariyeri boyunca her zaman İstanbul’da yaşamını sürdürmüştür. Seçkin Piriler, genç yaşında başladığı modellik hayatını sürdürürken, 1998 yılında özel bir kanalda gerçekleştirilen Elite Model Look yarışmasına katılmıştır.

Bu yarışmada almış olduğu ikincilik derecesi ile birlikte daha çok tanınan ve popüler bir hale gelen Piriler, sonrasında birçok farklı yapımda yer almış, birçok ünlü marka için modellik ve mankenlik gerçekleştirmiştir. Bu markalar arasında Beymen, Vakko, Donna Karan ve Marks and Spencer gibi birçok önemli koleksiyonun ürünleri yer almaktadır.

Bilindiği üzere İstanbullu olan Seçkin Piriler, sinema çalışmalarında yer almasından çok daha öncesinde 2003 yılında Kırmızı Pabuçlar adı ile bir albüm çıkarmış ve bu albümde bazı şarkıları ile çok ilgi çekici bir liste oluşturmuştur. Bu albümde yer alan Kırmızı Pabuçlar şarkısı için söz müzik konusunda Cankut Bayhan ve düzenleme için Onur Betin ile birlikte çalışmış ve bu şarkı için video klip çalışması düzenlenmiştir. Albüm sonrasında başka bir müzik çalışması bulunmayan Seçkin Piriler özellikle sinema filmlerinde rol almıştır.


Seçkin Piriler’in Sinema Dünyasına Girişi

Seçkin Piriler sinema dünyasında ilk defa 2004 yılında Ferdi Eğilmez tarafından yönetilen Hababam Sınıfı Askerde filminde tanınmıştır. Periler, bu film kapsamında Asker Nazlı rolüyle oyunculuğa başlamış ve Hülya Avşar, Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Ceyhun Yılmaz, Peker Açıkalın, Volkan Severcan, Zihni Göktay, Nejat Birecik ve Halit Akçatepe gibi ünlü isimler ile rol almıştır. Daha sonrasında birçok oyuncunun tekrar rol aldığı Hababam Sınıfı Üç Buçuk filminde de Alara rolü ile seyirci karşısına geçmiş ve yine 2005 yılında Dağlar Dağımdır adlı TV filminde rol almıştır.

Bir dönemler popüler bir şekilde takip edilen Maskeli Beşler film serisinin Maskeli Beşler İntikam Peşinde bölümü için Tekin’in Eşi rolü ile Seçkin Piriler kameralar karşısına geçmiş ve sinema kariyerini sürdürmüştür. 2018 yılı itibariyle Seçkin Piriler kaç yaşındadır sorusu için 38 yaşında olduğu söylenebilir. 38 yaşında halen televizyon çalışmalarını sürdüren Piriler en son 2007 yılında Çılgın Dershane filmi ile sinemada yer almıştır.

Bilinen sinema filmleri dışında Seçkin Piriler 2004 yılında TV dizisi Türkü Filmi ve 2005 yılında yine bir TV filmi olan Horoz Sedat yapımında da yer almıştır. Televizyon yapımları konusunda Şeytan TV dizisinde rol alarak mesleğini sürdürmüştür.


Seçkin Piriler’in Özel Hayatı

Seçkin Piriler özel hayatında en çok Duman grubu solisti Kaan Tangöze ile yaptığı evlilik sayesinde ön plana çıkmıştır. 2010 yılında dört senedir süren beraberliğini evliliğe taşıyan Piriler, Kaan Tangöze ile olan bu evliliğinden iki çocuk sahibi olmuştur. Tangöze ve Seçkin Piriler, Hakan ve Volkan adında iki oğullarıyla birlikte birçok defa kameralar karşısında bulunmuştur. 2016 yılında Kaan Tangöze’nin Kıvılcım Ural ile olan ilişkisi sonrasında çift, anlaşmalı boşanma yoluna giderek tek celsede boşanmayı tercih etmişlerdir. Bu ayrılıktan sonra uzun bir süre çift televizyonda ve magazinde yer almayı da sürdürmüştür.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*