Hande Sarıoğlu Kimdir? Nereli? Hande Sarıoğlu Biyografisi

Hande Sarıoğlu Kimdir?

Hande Sarıoğlu Kimdir? Nereli? Hande Sarıoğlu Biyografisi

Hande Sarıoğlu Türkiye’nin en ünlü isimlerinden biridir. Modellik, sunuculuk ve oyunculuk kariyeri ile kısa sürede ün kazanmayı başaran nadir kişilerden biridir.

Hande Sarıoğlu Nerelidir ve Kariyeri Nasıl Başlamıştır?

Hande Sarıoğlu kimdir? Çok ünlü bir oyuncu, sunucu ve modeldir. Hande Sarıoğlu nerelidir? Oyuncu, sunucu ve model Hande Sarıoğlu Düzcelidir. Model, oyuncu ve sunucu Hande Sarıoğlu kaç yaşındadır? Hande Sarıoğlu 19 Eylül 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Batı Karadeniz in en güzel şehirlerinden birisi olan Düzce Hande Sarıoğlu’nun hayata başladığı ilk yerdir. Sarıoğlu’nun fiziki özelliklerine gelecek olursak, boyu 1.72 ve kilosu 57. Hande Sarıoğlu Başak burcu kadınıdır. Hande Sarıoğlu dört kişilik bir ailede büyümüştür. Kendisinden büyük bir abisi vardır.

Hande Sarıoğlu’nun Eğitim Hayatı

Hande Sarıoğlu başarılı bir ilkokul ve ortaokul döneminin ardından liseye geçmiş ve liseyi de başarılı şekilde tamamlamıştır. Hazırlandığı üniversite sınavının sonucu olarak İstanbul da eğitimini devam ettirmiştir. İstanbul da bir üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okumaya başlamış ve başarıyla üniversite eğitimini de tamamlamıştır. Bitirdiği bölüm nedeniyle diksiyonuna ve eğitimine güvenen sunucu sunuculuk yapmaya başlamıştır. Şuan hala sunuculuk yapması ile birlikte bir dönem modellik de yapmıştır. Hande Sarıoğlu sunuculuk hayatına 2010 yılında başlamıştır. Güzel sunucu ilk defa Star Tv de çalışmaya başlamıştır.

Star Tv ekranlarında başarılı ve sorunsuz bir çalışma hayatına giren sunucunun böylece kariyeri oluşmaya başlamıştır. Güzel sunucu Çarkıfelek adlı programda çalışmıştır. Bu programın formatı gereği pek çok ile giderek yarışmacıları tanıtmış ve bağlantılar kurarak yarışmayı sürdürmüştür. Yarışma sunuculuğu sırasında başarısı ile ses getiren Hande Sarıoğlu kariyerinde ilerlemeye devam etmiştir. Sarıoğlu 2011 yılında da Ümit Erdim ile birlikte Pasaport’’ isminde ki programın sunuculuk görevini üstlenmiştir. Başarıyla gerçekleştirdiği bu ikinci sunuculuk işi onu kariyerinde farklı noktalara taşımıştır. Sunuculuk kariyerine bir süre ara vererek yarışmacı olarak ekranlara çıkmıştır.

İlk yarışmacı projesini TRT ekranlarının Ana Ocağı adlı programında yer alarak gerçekleştiren ünlü isim başarılı adımlarını atmaya devam etmiştir. Genç yaşına rağmen kariyerinde hem sunuculuk hem de yarışmacı olarak ekranlarda başarılı şekilde yer almış ve kariyer hayatı için yatırım yapmaya başlamıştır. Hande Sarıoğlu bu yarışma programının ardından bambaşka bir platforma da adım atmaktan geri kalmamıştır. Tv8 ekranlarında yer alan ‘’Böyle Çok Daha Güzelsin’’ adlı programda sunuculuk yapmaya başlayan isim başarılı yolculuğuna devam etmiştir. Sunuculuk işinde tecrübeleri ve çalışmaları sayesinde her zaman ilerlemeyi başarmıştır. Ara ara yapmış olduğu modellikler ile de gündemde olan Hande Sarıoğlu genel anlamda sunuculuğu ile toplum tarafından tanınmıştır. Başarısında da en çok sunuculuğunun payı vardır. Yine sunuculuk hayatına farklı bir program ile devam Hande Sarıoğlu bu defa Tivibu Spor da ‘’Her Sabah Spor’’ adlı programın sunuculuğunu yapmıştır.

Yarışma sunuculuğundan spor sunuculuğuna kadar üstesinden gelmediği alan yoktur. Güzel sunucunun çalıştığı en son kanallar Habertürk kanalı ve Tivibu Spor kanalıdır. En son yaptığı iş de tabi ki sunuculuktur. Hande Sarıoğlu sadece model ve sunucu değildir aynı zamanda oyunculukta yapmıştır. Bir zamanların meşhur ve popüler dizisi olan Aşk-ı Memnu da oynamıştır. Dizide çok kısa bir bölümde yer almasına rağmen oyunculukta da başarısı ile konuşulmuştur. Aşk-ı Memnu izlenme oranlarının yüksekliği ve kaliteli aynı zamanda başarılı oyuncu kadrosu sebebiyle zaten adını duyuran bir dizidir, bu dizide oynanan rollerin küçüğü yoktur. Güzel sunucu, model ve oyuncu Hande Sarıoğlu kariyerine devam etmektedir. Hande Sarıoğlu’nun tuttuğu takım ise Galatasaray’dır. Spor sunucusunun takıma yönelik bağlılığı ise tartışılamaz. Son olarak Hande Sarıoğlu; 1.69 cm boyunda ve başak burcudur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*