Şafak Pekdemir Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Şafak Pekdemir Kimdir?

Şafak Pekdemir Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Fox TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizide Zehra karakterine can veren güzel oyuncu Şafak Pekdemir oldukça dikkat çekmektedir. Dolayısıyla kim olduğu hakkında sorular da arama motorlarında dolaşmaktadır. Peki Şafak Pekdemir kimdir? Şafak Pekdemir katılmış olduğu televizyon programları ve oyunculuğu ile çok konuşulmaktadır. 2010 yılından bu yana birçok projede rol alan Şafak Pekdemir kaç yaşında, nerede doğdu, nereli ve tüm merak ettiğiniz detayları biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.

Şafak Pekdemir 19 Haziran 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Beykent’te Güzel Sanatlar ve Oyunculuk Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Hemen ardından 2011 yılında ilk profesyonel oyunculuğunu gerçekleştirerek Aslı isimli dizide oynamıştır.

Güzel oyuncu TRT1 ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun isimli dizide de Nisan karakterine can vermiştir. Asıl ses getiren oyunculuğu da 2014 yılında İncir Reçeli isimli filmde Halil Sezai ile oynayarak elde etmiştir. Rol almış olduğu tiyatro oyunu, dizi ya da filmde üstlendiği rollerin hakkından gelmeyi başarmıştır. Ardından İncir Reçeli 2 isimli filmde de iyi performans göstermeyi başarmıştır.

Son olarak Şafak Pekdemir avukat olan Burak Mengü ile evlendiğini sosyal medyadan görüntüleyerek ilan etmiştir. Şimdilerde Fox tv ekranlarında yayın hayatına başlayan Yalancılar ve Mumları isimli dizide rol oynamaktadır.

Şafak Pekdemir’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2018 – Yasak Elma (Zehra)
  • 2015 – Asla Vazgeçmem (İclal)
  • 2014 – İncir Reçeli 2
  • 2012 – Leyla ile Mecnun (Nisan)
  • 2011 – Şüphe (Aslı Demircan)
  • 2010 – Türk Malı (Zehra)
  • 2009 – Sadist

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*