Başakşehir’deki Villasında İntihar Eden İş Adamı Turgay Cantaş Kimdir?

Başakşehir'deki Villasında İntihar Eden İş Adamı Turgay Cantaş Kimdir?

1 Temmuz sabah 8:30 saatlerinde Başakşehir 1. Kısım Mahallesi’nde bulunan lüks villasında önce eşini ardından kendisini vurarak intihar eden ünlü iş adamı Turgay Cantaş kimdir? Turgay Cantaş nereli? Turgay Cantaş neden öldü? Sorularının cevaplarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.


Başakşehir’deki Villasında İntihar Eden İş Adamı Turgay Cantaş Kimdir?

Cantaş Çanta’nın sahibi olan ünlü iş adamı Turgay Cantaş’ın, İstanbul’da da birçok mağazası bulunmaktadır. Bilinenlere göre sabah saatlerinde Turgay Cantaş’ın yaşadığı villadan sesler yükselmeye başlamıştır. Ardından da büyük bir kavgaya dönüşen tartışmada ünlü iş adamı öncelikle eşi Şükran Cantaş’I vurdu. Ardından da kendini vurarak intihar etti.

Ünlü iş adamı Turgay Cantaş; Cantaş Çanta A.Ş.’nin hem sahibi hem de yöneticisidir. Bu şirket yani Cantaş A.Ş. Sezai Cantaş ve Lifai Cantaş kardeşler tarafından 1957 yılında kurulmuştur. Ancak şirket ilk kurulduğunda valiz imalathanesi olarak göreve başlamıştır. Cantaş A.Ş. 1957 yılından bu yana deri, valiz ve çanta üretimi yapmakta olan bir saraciye şirketi olarak bilinmektedir. Cantaş A.Ş. 1955 yılı sonrasında direk olarak tüketiciye ulaşabilmek adına perakende mağaza sistemine geçiş yapmıştır. Öyle ki; 1989 yılı itibariyle Almanya ve daha birçok ülkeye ihracat başlamıştır. Günümüzde hala da devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*