Nihan Büyükağaç kimdir?

Nihan Büyükağaç kimdir

Televizyon ve tiyatro sahnelerinde sık sık gördüğümüz Nihan Büyükağaç kimdir, Nihan Büyükağaç kaç yaşındadır, Nihan Büyükağaç nerelidir? gibi soruların yanıtı biyografimizde mevcuttur.

Nihan Büyükağaç 28 Eylül 1981 İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür. İstanbullu olarak bilinen güzel oyuncunun aslen nereli olduğu hala araştırılmaktadır. 1.72 boyunda, 52 kilo olan güzel oyuncu mavi gözlü ve terazi burcudur. Murat Yıldırım ile evli ve bir kız çocuğu annesidir.

İstanbul’da doğup büyüyen güzel oyuncu başarılı bir eğitim hayatı geçirmiş ancak lise döneminde ailevi sıkıntılarından dolayı okulu bırak zorunda kalmıştır. Küçük yaşlardan beri oyunculuğa olan ilgi ve alakasından dolayı tekrardan okul hayatına dönmek için büyük bir azim göstererek dışarıdan liseyi bitirmiş ve yetenek sınavlarını bir kerede kazanıp tekrardan okul hayatına dönmüştür. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan güzel oyuncu çocukluk hayalini tüm sıkıntılara rağmen gerçekleştirmiştir.

Nihan Büyükağaç’ın Oyunculuk Serüveni

Çocukluk hayalini gerçekleştirip tiyatro bölümünden mezun olan güzel oyuncu yılmadan çalışmaya devam etmiş ve birçok tiyatro sahnesinde boy göstermiştir. Nihan Büyükağaç, sadece tiyatro sahnelerinde kalmayıp ilk olarak ‘Beşinci Boyut’ dizisiyle 2005 yılında televizyon ekranlarında karşımıza çıkmıştır. İlk projesinde figüran olan oyuncu, yeteneğiyle dikkat çekmiş ve 2006 yılında ‘Fırtına’ isimli dizi ile kadrolu oyuncu olarak ilk uzun metrajlı dizisinde yer almıştır. 2005 yılında televizyonlarda boy göstermeye başlayan güzel oyuncu bu serüvenine hiç ara vermeden devam etmiştir.

Güzel oyuncu ‘Senden Başka’,  ‘Derdest’, ‘Sınıf’, ‘Ayrılık: Askta ve Savaşta Filistin ‘, ‘Ayrılık 2’ ve ‘Yer Gök Aşk’ gibi pek çok dizide oynasa da çoğu kısa sürdüğü için çok tanınmamıştır. Ancak güzel oyuncunun da kendi tabiriyle 2011-2013 yılları arasında Gülşah Hatun karakterini canlandırdığı ‘Muhteşem yüzyıl’ dizi kendisi için bir dönüm noktası olmuştur. Bu dizi sayesinde kitlelerce tanınmış ve sonraki dizilerinde önemli karakterler canlandırmıştır.

Başarılı oyuncu 2010 yılında ‘Yüreğine Sor’ filmi ile ilk beyaz perde tecrübesini de yaşamıştır. Bu filmin akabinde 2016 yılında ‘Oflu Hoca’nın Şifresi 2’  ve 2021 yılında ‘ Her şeye Rağmen’ filmlerinde oynamıştır. Başarılı oyuncu dizi ve filmlerde oynamanın yanı sıra tiyatroya da aktif devam etmiştir. Profesyonel olarak canlandırdığı ilk tiyatro oyunu 2018 yılında ‘Kral’ oyunudur. Ardından yine 2018 yılında ‘Teessür’ ve 2020 yılında ‘İzmir’in Kızları’ oyunlarında oynamıştır.

Nihan Büyükağacın Yer Aldığı Dizi ve Filmler

Oyunculuğun her alanında başarılı bir şekilde boy gösteren güzel oyuncu hiçbir zaman durmamış daima aktif olarak oyunculuk yapmıştır. Oynadığı dizi, film ve tiyatrolarda birçok usta ve yetenekli oyuncu ile birlikte çalışma imkânı bulmuştur:

  • Sevdaluk dizisinde Demet Akbağ, Erdal Özyağcılar,
  • Gönül işleri dizisinde Can Yaman, Sinem Kobal, Bennu Yıldırımlar, Timuçin Esen,
  • Gecenin Kraliçesi dizisinde Meryem Uzerli, Murat Yıldırım, Burak Deniz, Uğur Polat,
  • Cesur ve Güzel dizisinde Tuba Büyüküstün, Kıvanç Tatlıtuğ, Tamer Levent,
  • Bir Umut Yeter dizisinde Esra Bilgiç, Tolgahan Sayışman, Serhat Tutumluer,
  • Canevim dizisinde Bedia Eren, Biran Damla Yılmaz, Tolga Çevik,
  • Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sabina Tozia,
  • Seni Çok Bekledim dizisinde Özcan Deniz, İrem Helvacıoğlu, İlhan Şen, gibi dizilerde hem usta oyuncularla hem de birçok genç yeteneklerle oynama fırsatı buldu.

Halende devam etmekte olan Ada Masalı dizisinde Alp Nevruz, Ayça Ayşin Turan, Bülent Çolak, İpek Tenolcay gibi oyuncularla başarılı bir dizi sürdürmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*