Vatan Şaşmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Vatan Şaşmaz Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Sevecen tavırları ile tanıdığımız ünlü oyuncu ve sunucu olan Vatan Şaşmaz kimdir? Bu yazımızda Vatan Şaşmaz nerelidir? Vatan Şaşmaz kaç yaşında aramızdan ayrılmıştır? Vatan Şaşmaz’ın kariyeri nasıl ilerlemiştir? sorularının cevaplarını bulabileceksiniz.


Vatan Şaşmaz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Vatan Şaşmaz 8 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Askerliğini Şırnak’ta yapmıştır. İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Vatan Caddesinde yer alan bir hastanede dünyaya gelen Şaşmaz’ın annesi Safiye Hanımın oğluna bu nedenden ötürü “Vatansever” ismini verdiği söylenmektedir. Ancak aile içinde “Vatan” ismiyle hitap edilmiş ve bizler de kendisini bu isimle tanımıştık. Aslen Çanakkale Bigalı olan anne babasının boşanmasından sonra, 10 yaşından itibaren annesiyle birlikte dedesiyle yaşamıştır.

Doğduğu ilçede bulunan Çapa Ortaokulundan sonra Pertevniyal Lisesine başlayıp, lise öğrenimini Şehremini’de tamamladı. Üniversite hayatına İşletme bölümünü seçerek başladı, İstanbul Üniversitesinde okurken bu bölümü tamamlamadan iş hayatına atılmayı tercih etti. Üniversitede okuduğu 1993 yılında mankenlik ve fotomodellik ajansına kaydolan Şaşmaz, katalog çekimleri, reklam filmleri ve klip çekimlerinde yer almıştır.

1996 yılında üniversiteyi bırakmasının ardından borsa sektörüne atılıp yatırım danışmanı, dealer ( müşteri portföyü bulup, alım satım yapan kişiler) olarak kısa bir süre çalışmıştır. Göz önünde olacağı bir mesleği seçerek televizyon ekranlarında olmaya karar vermiştir. “Erkekler Kulübü” isminde format hazırladığı projesi Kanal 6 tarafından kabul edildi ve 1998 yılı itibari ile program sunuculuğu ile ekranlarda görülmeye başladı. 17 Ağustos 1999 depreminde programının 13. Bölümünü çekiyordu.


Vatan Şaşmaz’ın Aldığı Ödüller ve Kariyeri

2000 yılında ATV kanalına transfer olup, “Sabah Keyfi” programını Melike Öcalan isimli partneriyle birlikte sundu. Uzun süreli olan bu projede 4 yılda 875 bölüm sundu. Bu programı devam ederken, magazin programı sunuculuğu ve televizyon dizisi oyunculuğu gibi farklı projelerde de karşımıza çıktı. Magazin Gazetecileri Derneği’nde sunmuş olduğu “Özel Hat” isimli programdan dolayı en iyi erkek sunucu ödülünü almıştır. Sadece televizyon programlarında değil, özel etkinlikler ve ödül törenlerinde aranan sunucu haline geldi.

2002 yılında yapımcılığını Birol Güven’in üstlendiği “Çocuklar Duymasın” adlı dizide rol aldı. Ünlü isimlerin rol aldığı sitkom dizisinde Engin rolüyle oyunculukta da yeteneğini gösterdi. Ardından farklı projelerle karşımıza çıktı. 2004 yılında Birse Gürsel’in senaristliğini yaptığı Avrupa Yakası’nda karşımıza çıktı. Devamında Çılgın Yuva ve Baldız, Aynı Çatı Altında, Dudaktan Kalbe, Yalancı Romantik, Kandıramazsın Beni ve İşler Güçler isimli projelerde yer aldı. “Öteki Yüzüm Gri” isimli bir kitap yazdı. Vatan Şaşmaz’ın geçmişinden bugüne yaşam hikayesini anlatarak bu defa okuyucuyla buluştu. İki evlilikten ilkini 2011 yılında Nurşen Kocayaş ile yaşadı ve 2,5 yıl sonra ayrıldı. Ardından 2015 yılında Yasemin Adalı ile evlendi. Bu evliliğinden “Asil Vatan Şaşmaz” isimli bir erkek çocuğu oldu.

27 Ağustos 2017 yılında İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Conrad Otel’de ölü olarak bulundu. Otel odasında yalnız olmadığı tespit edilen Şaşmaz’ı eski manken Filiz Aker sırtından vurarak öldürmüştür. Ardından Filiz Aker’in de intihar etmiş olmasından dolayı cinayet ve intihar sebepleri tamamıyla sır olarak kalmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*