Baran Akbulut Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Baran Akbulut Biyografi
Baran Akbulut Kimdir?

Türk sinema filmlerinde ve dizilerinde son yıllarda sıklıkla gördüğümüz isimlerden birisi Baran Akbulut’tur. Ekranlarda onu gören herkes büyük bir beğeniyle takip etmekte ve hayatı da hayranları tarafından merak edilmektedir. Peki, Baran Akbulut kimdir? Ünlü oyuncu Baran Akbulut nerelidir? Ekranların sevilen yüzü Baran Akbulut kaç yaşındadır?


Baran Akbulut Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Baran Akbulut 12 Nisan 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baran Akbulut nerelidir diye merak edenler için oyuncu, İstanbul’da doğmuştur. Dolayısıyla İstanbullu ünlülerden bir tanesidir. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Baran Akbulut liseyi bitirince Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazanmış, üniversite öğrenciliği başladıktan sonra da hayat ona ilk tiyatro deneyimlerinin kapısını açmıştır.


Baran Akbulut’un Dizi Oyunculuğu Kariyeri

Baran Akbulut 2008 yılında iki önemli film projesinin parçası olmuş ve kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır. Bunlardan ilki Usta adlı filmdir ve Akbulut burada bir sanayi esnafı rolünde yer almıştır. İkinci ve kariyerinin bir anda zirveye oynadığı proje ise Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı isimli romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu adlı dizi olmuştur. Dizinin başrollerinde Beren Saat, Hazal Kaya, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem yer almıştır. Kendinden yaşça büyük bir damla evlenen Bihter adlı genç bir kızın kocasının genç yeğeniyle yaşadığı yasak aşkı konu alan dizide Baran Akbulut, Beşir karakterini canlandırmış, ismini hafızalara kazımayı başarmıştır.

Baran Akbulut daha sonra 2010 yılında Show TV’de yayınlanan ve büyük ilgi gören Doktorlar adlı dizide rol almış, 2012 yılında ise Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizide izleyiciler karşısına çıkmıştır. Yine 2012 yılında Son adlı dizide Nihat karakterini canlandırmış, 2014 yılına gelindiğinde ise Yedi Güzel Adam adlı TRT dizisinde Cahid karakterinde yer almıştır. Büyük beğeni geren ve edebiyat tarihimizin ünlü isimlerinin Kahraman Maraş merkezli hayatını anlatan dizide Baran Akbulut oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştır.

Dizilerde yer almaya devam eden Baran Akbulut, Yedi Güzel Adam dizisinin final yapmasından sonra 2015 yılında yine TRT ekranlarında yayınlanan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde Molla Kasım rolünü canlandırmıştır. Ardından 2016 yılında başlayıp 2018 yılında ekranlara veda eden Aşk ve Mavi adlı dizide Ömer olarak karşımıza çıkan Baran Akbulut, son olarak 2019 yılında ekranlarda yer alan Kurgun isimli dizide Kuzgun’un babası Yusuf karakterini canlandırmaktadır.


Baran Akbulut’un Sinema Oyunculuğu Kariyeri ve Özel Hayatı

Baran Akbulut, ilk ekranlara çıktığı günden bu yana dizilerin aranan oyuncularından birisi olmaya devam edip her yıl yeni bir projenin içerisinde bulunmaya devam etmekle beraber çeşitli sinema filmlerinde de rol almıştır. İlk olarak 2008 yılında Usta adlı filmde sanayi esnafını canlandıran oyuncu, 2012 yılında El Yazısı adlı filmle beyazperdede yer almış, burada da Celal karakterini canlandırmıştır. Daha sonra yine 2012 yılında vizyona giren Çanakkale 1915 adlı filmde de Veli olarak karşımıza çıkmıştır.

2016 yılına geldiğimizde Sahipli adlı filmde rol almış olan Baran Akbulut, son olarak 2018 yapımı Baba Nerdesin Kayboldum adlı sinema filminde Aşkın karakteriyle seyircilerin karşısına çıkmıştır.

Baran Akbulut, 1.79 cm boya ve 74 kiloya sahiptir ve burcu koçtur. Başarılı ve yetenekli oyuncu Baran Akbulut, evli değildir ve magazin dünyasında da herhangi bir aşk hayatına dair bilgi yoktur. Ayrıca sosyal medya kullanmayan ender ünlülerden birisidir. Bu yüzden iletişim kanalı menajeri ve ajansıdır. İstanbul’da yaşamaya devam etmekte, çeşitli dizi ve film projelerinde kariyer çalışmalarına devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*