Berke Üsdiken Biyografisi

Berke Üsdiken Biyografisi

Berke Üsdiken kimdir? Tiyatro ve dizi filmlerinde oyunculuk yapmaktadır. Kariyerine yeni başlamış sayılan genç oyuncu eğitimine devam ederken dizi oyunculuğu görevini de aynı anda üstlenmektedir. İstanbul’da bulunan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim alan oyucu, kariyerine de önemli isimlerle beraber rol oynadığı dizileri eklemektedir.

 Berke Üsdiken Kariyer Hayatı

Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlayan genç oyuncu, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra 2019 yıllından itibaren de dizi oyunculuğunu eklemiştir.

Tiyatro kariyerinde;

  • Don Kişot’um Ben adlı oyunda asistanlık yapmıştır. 2018 tarihinde de bu oyunda görev almıştır.
  • 2018 yılında Bedensiz isimli oyunda rol alarak tiyatro kariyerinde önemli bir artı katmıştır.

Dizi oyunculuğu kariyerinde ise;

  • İlk olarak Güvercin adlı dizide Müslüm karakterine hayat veren oyuncu burada Almila Ada, Mehmet Ali Nuroğlu, Nursel Köse, Menderes Samancılar gibi önemli isimlerle aynı projede yer almıştır. Burada Almila Ada’nın erkek kardeşi rolünü canlandıran oyuncu aynı zamanda da Eslem Akar’ın da dizide eşi rolünde olmaktadır.
  • İyi Aile Babası dizisinde de Emre Güney ismine hayat vermektedir. Dizide Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Melek Baykal, Salih Kalyon gibi deneyimli isimlerle aynı projede yer almaktadır. Bu dizide Mehmet Ali’nin asistan doktor görevinde bulunmaktadır.

Bu iki dizide kariyerine önemli deneyimler ve artılar yükleyen genç oyuncu Berke Üsdiken, oyunculuk hayatına kaldığı yerden yeni projeleri değerlendirerek devam etmektedir.

Berke Üsdiken Hakkında Detaylar

Berke Üsdiken kaç yaşındadır? 27 Nisan 1996 tarihinde İstanbul’da doğan genç oyuncu Boğa burcuna sahiptir. Ayrıca da 1.87 metre boyunda olan oyuncu uzun yıllar tiyatro eğitimi almıştır. Peki, Berke Üsdiken nerelidir? Genç oyuncu İstanbullu olmaktadır ve eğitim hayatını da burada tamamlamaktadır.

Boş zamanlarında spor yaparak ve fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. Bunların yanında da Basketbol oynamayı da çok sevmektedir. Müziğe de ayrı bir ilgi duyan genç oyuncu ara sıra İnstagram’da bulunan sosyal medya hesabından da söylediği şarkıları takipçileri ile paylaşmaktadır.

Genç yaşta olması ve yakışıklı olasından dolayı pek çok hayran kitlesine sahip olan oyuncu Berke Üsdiken, sosyal medya hesaplarında da oldukça fazla takipçiye sahip olmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*