Biricik Suden Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Biricik Suden Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Biricik Suden Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Biyografimiz içerisinde Biricik Suden Kimdir? Biyografisi ve Hayatı bulabilirsiniz. Biricik Suden, 1963 yılında İstanbul Yeniköy’de dünyaya gelmiştir. Biricik Suden‘in annesi ve babası Yugoslav göçmenidir. Biricik Suden‘in babası ağır ceza reisi olan Necdet Haker, annesinin mesleği ise bankacıdır. Biricik Suden‘in diğer ismi de Afife’dir.

Biricik Suden‘in soyadı da ailesinden farklıdır. Bunun sebebi ise Biricik, henüz 16 yaşında iken teyzesi onu evlat edinmiştir. Ve tüm mirasını kendisine bırakmıştır. Biricik Suden‘in tüm çocukluğu Yeniköy’de geçmiştir. Biricik Suden, henüz 4 yaşında iken evde bulunan Cumhuriyet Gazetesi ile okumayı öğrenince doğrudan okula başlamıştır. Lise öğrenimini Atatürk Kız Lisesi’nden mezun olmuştur.

Biricik Suden, Nişantaşı’nda bulunan Language and Culture Centre’de grafik ve illüstrasyon eğitimi almıştır. Ardından lisans öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde İbrahim Safi resim atölyesine devam etmiştir. Okulun ardından hemen kendini geliştirebilmek ve dil öğrenebilmek amacıya Paris’e gitmiş ve orada 4 yıl kalmıştır.

1976 senesinde Rüştü Asyalı’nın baş rolünde oynadığı “Ben Bir Garip Keloğlanım” isimli filmde oynamıştır. 1986 yılında İlker İnanoğlu ile dünya evine girmiş ancak 1988 yılında boşanmıştır. 1989 senesinde Kral televizyonunun eski yöneticisi olan Kerim Sağlam ile dünya evine girmiştir.

7 yıl kadar evli kaldıktan sonra 1996 yılında boşanmıştır. 2001 yılında ise Mehmet Pisak ile Las Vegas’ta dünya evine girmiştir. Ancak yine boşanmışlardır. Son olarak 4. evliliğini 2003 senesinde Mazhar Alanson ile yapmıştır. Evlilikleri günümüzde halen daha devam etmektedir. Son olarak 2011 yılında Prof. Dr. Mahmut Erol ile birlikte Biricik Suden, Hayat Bilgisi adındaki programı sunmuştur.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*