Ünlü Modacı Nur Yerlitaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş Kimdir-Biyografi ve Hayatı
Ünlü Modacı Nur Yerlitaş Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı isimli biyografimizi sizler için hazırladık. Nurella lakabı ile bilinen sık sık televizyon programlarında görmüş olduğumuz ünlü modacı Nur Yerlitaş kimdir? 64 yaşında hayatını kaybeden ünlü modacı neden öldü? Nur Yerlitaş hakkında detaylı biyografimizi okuyabilirsiniz.

Nur Yerlitaş’ın asıl adı Nuray’dır. 11 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul Vefa’da dünyaya gelmiştir. Babası Laz, annesi ise Arap kökenlidir. Ünlü modacı Nur Yerlitaş; kariyerine ilk olarak İtalya’dan getirmiş olduğu aksesuarları satarak başlamıştır.

Birbirini takip eden yıllar sonunda kendi butiğini açarak hizmet vermeye devam etmiştir. Tasarım işine girmiş olan Nur Yerlitaş, bir dönem de İşte Benim Stilim gibi programlarda da jüri üyelik görevini getirmiştir. Bu programların ardından Nurella lakabı ile sosyal medyada oldukça ilgi görmüş ve adeta fenomen olmuştur.

2010 yılında “Yemekteyiz” isimli programda da birçok ünlü ile yarışmacı olarak katılmıştır. Son olarak Demet Akalın’ın Giderli 16 isimli albümündeki Türkan şarkısına çekmiş olduğu klipte Nur Yerlitaş oynamıştır. Nur Yerlitaş; Ajda Pekkan, Sibel Can, Bülent Ersoy, Petek Dinçöz, Seda Sayan, Ebru Gündeş vs. birçok sanatçının sahne kıyafetlerini tasarlamıştır.

Ünlü modacı Nur Yerlitaş; 2011 yılında ise “Bugün Ne Giysem” isimli yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır. Bu programdaki diğer jüri üyeleri ise Uğurkan Erez, Hakan Akkaya ve İvana Sert olmuştur. Ünlü modacı bir dönem de “Bu Tarz Benim” isimli yarışma programında jüri üyeliği görevinde bulunmuştur.

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş Hayatını Kaybetti

Nur Yerlitaş; 27 Nisan Pazartesi günü ölmüştür. Ölüm haberi yakınları ve sevenlerini adeta yasa boğmuştur. Vefat haberinin duyulmasının ardından birçok ünlü isimden de başsağlığı mesajları gelmiştir.

2018 yılının 6 Ağustos tarihinde beyin kanseri teşhisi konulan ünlü modacı ameliyat olmuştu. Ameliyat sonrasında da sürekli olarak hastaneye gidip kemoterapi görmekteydi. Ünlü şarkıcı Cenk Eren tarafından beyin kanseri tedavisi görmekte olan ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın ölüm haberi duyurulmuştur. Nur Yerlitaş; son olarak tedavi görmüş olduğu hastanede 64 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Nur Yerlitaş’ın Katıldığı Programlar

  • Bak Kim Dans Ediyor (2007)
  • Yemekteyiz (2010)
  • Bugün Ne Giysem (2011)
  • Bu Tarz Benim (2014)
  • İşte Benim Stilim (2015-2017)
  • Maral: En Güzel Hikayem (2015) – 9. bölüm

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*