Burak Özçivit Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Burak Özçivit Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Ülkemizin en başarılı oyuncularından biri olan Burak Özçivit aynı zamanda eski bir manken olarak da iyi bir kariyere sahiptir. Özellikle yakışıklılığıyla tüm dikkatleri üzerine çekerek birçok insanın sevgisini kazanmıştır. Bu yazımızda Burak Özçivit kimdir? ve nasıl bir yaşam sürecine sahiptir gibi sorulara yanıtlar bulacağız.


Burak Özçivit Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Oldukça sıkı bir hayran kitlesine sahip olan bu yakışıklı oyuncunun yaşı da insanların en merak ettiği konulardan biridir. Burak Özçivit kaç yaşındadır? sorusuna cevap verecek olursak kendisinin 24 Aralık 1984 yılı doğumlu olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca kendisi bu tarihte İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Burada Burak Özçivit nerelidir? gibi soruları merak edebilirsiniz. Kendisinin aslen ise Gaziantepli olduğu bilinmektedir. Burak Özçivit lise öğrenimini Kazım İşmen Lisesi’nde başarıyla tamamlamıştır.

Yaşamının ilerleyen zamanlarında ise Türkiye’nin en güzel üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesini kazanmıştır. Burada ise Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünü bitirerek eğitimini tamamlamıştır. Dikkat çekici bir yakışıklılığa sahip olması onun yaşamına çok olumlu katkılar sağlamıştır. Çünkü Burak Özçivit 2003 yılında katılmaya karar verdiği Best Model of Turkey isimli yarışmada gelecek vadeden manken olarak takdir edilmiştir. Her ne kadar bu ilk katıldığı yarışmada en iyi sonucu elde edemese de bu onun için çok önemli adımlardan biri olmuştur. Çünkü bu yakışıklı oyuncu takip eden yıllarda Uğurkan Erez isimli Ajansla bir işbirliği yapma olanağı bulmuştur.

Burada mankenlik kariyeri ve çalışmalarına devam eden Burak Özçivit 2005 yılında Best Model of Turkey isimli yarışmaya tekrar katılma şansı bulmuştur. Bu yıl kendisi için olumlu geçmiş ve ikinci kez katıldığı bu yarışmada bu defa birinci olmayı başarmıştır. Bu başarı ise onun kariyerindeki yolları açan en önemli kazanımlardan biri olmuştur. Çünkü bu başarılı ve yakışıklı oyuncu mankenlik alanında daha üst düzey başarılara da imza atabilmiştir.

Bu konuda özellikle dünyanın en prestijli mankenlik yarışmalarından biri olan Best Model of World’e değinmemiz gerekir. Türkiye’deki başarılarından sonra Burak Özçivit şansını burada da denemiş ve ikinci olmayı başararak harika bir sonuç elde etmiştir. Daha sonra kariyeri ve yaşamındaki en parlak dönemlerini yaşamıştır. Tüm dikkatleri üzerine çekmesiyle birlikte birçok markadan teklifler almaya başlamıştır.

Özellikle dünyada bilinen, Tween, Network, Abbate ve Faruk Saraç gibi en iyi markalarla çalışıp mankenlik yaparak birçok defilede görev aldı. Başarılı mankenlik kariyerine ara verdikten sonra oyunculuk alanında birçok çeşitli projede görev almaya devam etmiştir. Günümüzde hala ekranların en aranan yakışıklı yüzlerinden ve oyuncularından bir olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Burak Özçivit’in Oyunculuk Kariyeri

Burak Özçivit’in oyunculuğa başladığı yıl ise 2006 yılıdır. Bu yılda Eksi 18 isimli bir dizide Murat isimli genç bir komiseri canlandırmıştır. Yine yakışıklı oyuncu takip eden 2007 yılında ise Musallat isimli bir korku filminde rol bulmuştur. Yine film kariyerine bakacak olursak 2015 yılında rol aldığı Aşk Sana Benzer, Kardeşim Benim ve Güvercin Uçuverdi isimli filmlerinden bahsedebiliriz. Yine ayrıca 2017 yılındaki Kardeşim Benim 2 ve 2018 yapımı Can Feda filmleriyle de sinema kariyerini sürdürmüştür. Oynadığı diziler arasında ise;

  • Zoraki Koca,
  • Baba Ocağı,
  • İhanet,
  • Küçük Sırlar,
  • Muhteşem Yüzyıl,
  • Çalıkuşu ve
  • Kara Sevda gibi başarılı yapımlar bulunmaktadır.

Burak Özçivit’in Özel Yaşamı

Burak Özçivit özel yaşamında ise yine kendisi gibi bir oyuncu olan Fahriye Evcen ile hayatını birleştirmiştir. 2015 yılında başlattıkları yakın arkadaşlıkları 29 Haziran 2017 yılında yaptıkları evlilikle devam etmiştir. İki başarılı oyuncu Sait Halim Paşa yalısında yapılan harika bir törenle dünya evine girmişlerdir. Çok iyi seviyelerde İngilizce bilen bu yakışıklı oyuncu, arabalara olan yakın ilgisiyle de tanınmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*